Westvleteren XII
Westvleteren XII
Westvleteren XII
% alk. 10.2
5901445075194addbarcode
ulubione: 3
cena: 100 zł

Piwo tworzone przez zakonników z opactwa Św. Sykstusa w Westvleteren. Ciekawostką jest fakt, iż w procesie tworzenie brać udział mogą jedynie członkowie zakonu, osoby świeckie uczestniczą jedynie w czynnościach fizycznych (m. in prace porządkowe) Kultowe piwo ze względu na bardzo ograniczoną dostępność oraz chwalebną opinie wydaną przez piwnego guru - Michaela Jacksona. Jest to quadrupel (Belgian Dark Strong Ale) o zawartości alkoholu na poziomie 10,2%, który jednak ze względu na bogactwo smaku i aromatu jest praktycznie niewyczuwalny. Bukiet zapachowy to zbiór aromatów wiśni, orzechów/bakalii, słodowo-karmelowy i alkoholu w postaci likieru. Smak równie bogaty i rozbudowany. Ceny w sklepach polskich oscylują w granicach 100 zł
Dodał: Kaente - 2015-09-23 09:01:34

oceny Oceny

Użytkownicy 9,38 / ilość: 13
Goście 7,44 / ilość: 9
średnia 8,59/10 / ilość: 22

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2020-06-05 21:45:39
Dobre,ale polski importer przesadził trochę z ceną.
awatar
Dreamlander
starstarstarstarstar

2020-02-10 15:49:16
Rewelacja. Piwo, a właściwie wszystkie jego odmiany (6,8,12) pojawiły się ostatnio w Lidlu we Wrocławiu, mało kto jednak chciał go kupić po cenie ok. 50 zł za butelkę 330 ml. Po tygodniu obniżono ceny poniżej 40 zł, co skłoniło mnie do zakupu. Nie żałuję.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 8 )
awatar
luke123
starstarstarstarstar

2020-01-09 22:12:46
Warka z datą 03.05.2022

Intrygujący brak etykiety. Tylko szklana obrączka na szyjce z wypukłym napisem zapewniającym nas, że jest to piwo trapistów. No i kapsel, na nim są wszystkie niezbędne informacje - nazwa, data ważności, obecność słodu jęczmiennego (alergen) i zawartość alkoholu. Fajne. :)

Wygląd: Barwa brązowa, pod mocne światło miedziano-rubinowa. Zmętnione. Niewysoka piana drobno i średnio pęcherzykowa, po jakimś czasie zredukowana do sporego pierścienia.

Aromat: Ludzie! Obłędne! Nieprawdopodobnie przyjemny i trudny do opisania. Na pewno słodowość. Są nuty winne i rumowe. Drożdżowe, kwiatowe, biszkoptowe, ciasto owocowe, minimalnie miodowe (ale to nie jest ta miodowość, którą znamy z zapachów koncern-lagerów), rodzynki, jakieś suszone owoce.

Smak: Pycha! Jest coś bardzo ciekawego, co ciężko zidentyfikować. Na pewno bardzo złożone i bogate. Wyczuwalna kawa zbożowa, suszone owoce i rodzynki. Alkohol w smaku ukryty, po kilku łykach delikatnie rozgrzewa. Dość wysokie wysycenie, ale nie gryzie, nie męczy. Goryczka niska. Pijalne i w odczuciu lekkie jak na swoje parametry.

Są głosy, że zachwyty nad tym piwem są przesadzone. Dla mnie to przesztos! Warto też wziąć pod uwagę, że quadrupel to może nie jest aż tak spektakularny styl jak kolejne wersje IPA czy RISy wymrażane i BA.

Sztos! Chapeau bas, mnisi cysterscy ściślejszej obserwancji z opactwa św. Sykstusa w Westvleteren!
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 8 )
awatar
Bavking
starstarstarstarstar

2019-12-31 21:05:06
Piana: perfekcyjna, drobnopęcherzykowa, sztywna zbita, zostawiająca lacing, w smaku bardzo mocny miód gryczany
Barwa: w stylu ciemno brązowa, rubinowa wpadająca w czerń.
Zapach: Fenomenalny- klasyczna alkoholowa pralinka migdał, pistacja, rum, lekkie owoce.
Smak: Głównie słodkie nuty karmelowe, rodzynki, nuty chlebowe, drożdżowe
Alkohol: 10,7% a odczucie w ustach jest maksymalnie na 6.
Piwo chyba jednak mocno przehajpowane. Jest przyjemne, ale nawet nie nazwałbym tego piwa sztosem. Myślę, że każdy quadrupel z Szałupiw wciąga Westvleterena nosem.
Z całą pewnością nie jest to najlepsze piwo na świecie, tak jak twierdzili swego czasu użytkownicy ratebeera.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010