Westmalle Dubbel
Westmalle Dubbel
Westmalle Dubbel
% alk. 7.0
IBU 28
5412343152332addbarcode
ulubione: 12
cena: 8,30 zł za 330 ml

Piwo trapistów o bursztynowej barwie. Westmalle Dubbel jest piwem ciemnym, którego powtórna fermentacja ma miejsce już w butelce. To z tego powodu, piwo Westmalle nigdy nie smakuje tak samo. W zależności od długości fermentacji, od temperatury podania, jego smak podlega stałej ewolucji. Choć piwo Dubbel jest warzone w klasztorze Westmalle już od 1856 roku, receptura stosowana dzisiaj datowana jest na 1926 rok.

Składniki: woda, słód jęczmienny, cukier, chmiel, drożdże
Zalecana temperatura serwowania: 8-14°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 750 ml i 330 ml.
Dodał: rozdzer - 2012-10-06 08:49:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,47 / ilość: 59
Goście 7,88 / ilość: 17
średnia7,57 / ilość: 76

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
SlawekT
starstarstarstarstar
2021-09-08 23:21:36
Wygląd: kolor brązowy, klarowne, niewielka ilość osadu na dnie, piana dość spora
Zapach: dożo estrów (trochę rozpuszczalnika), suszone owoce, karmel, słód
Smak: lekko słodkie, alkohol, brak goryczki, suszone owoce.

Kiedyś piłem te piwo i zapamiętałem je z dość solidnej goryczki. Te które piłem, teraz, było jej praktycznie pozbawione, chociaż daty na butelce są OK, coś nie tak, małe rozczarowanie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Januszek
starstarstarstarstar
2020-12-03 19:57:38
16.01. 2022. Ciekawe wiśniowe nuty, śliwki ale nie wędzone i inne ciemniejsze owoce. Trochę jakby czekolady. Bardzo ciekawy aromat. Bardzo mocno się pieni. Piana duże pecherze. Spore wysycenie. W smaku jest podobnie, trochę jakby cocacola, karmelek, ale sporo owoce ciemnych, suszonych słodkich. Mimo to nie jest ciężkie i dobrze się pije. Bardzo dobre piwo.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar
2020-04-24 22:11:35
Piwo lekko wyskoczyło z butelki. No cóż, już taki klimat Belgów. Suszone owoce. Delikatna przyprawowość. Czuć tak jakby ciemne słody, taki jakby chleb razowy. Piana bardzo obfita, gęsta, kremowa, drobnopęcherzykowa. No ciemny ten Dubelek. Bardzo głęboki ciemnobrązowy, klarowny. W szkle skojarzenie to kwas chlebowy. Wydaje się jakbym czuł lekką paloność. No bardzo dobry ten Dubel. Wysycenie spore, więc w stylu. Piwo jest niesamowicie smukłe, a przy tym nie jest wodniste. Bardzo wyraźna słodowość. Czuć wyraźnie suszone owoce, na pewno śliwkę i figę. Intensywna nuta chlebowa. Bardzo delikatna słodycz, ale taka kojarząca się z owocową słodyczą, więc jest to takie w rześkim klimacie. Piwo znika ze szkła, pijalność no mega. Nie jest to styl piwa, który zrywa papcie z nóg, ale tak zrobionego Dubbla, należy mocno szanować. Myślę, ze jest to wybitny przedstawiciel stylu. Moim zdaniem trochę mało przyprawowo, ale piwo smaczne.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2018-01-01 22:40:24
Aromat pół-słodki. Mocno zaznaczona chlebowość, przypieczony karmel, wyraźne nuty suszonych owoców, oraz śliwek w czekoladzie a drożdżowa przyprawowość daleko w tle. Całość tworzy bardzo spójną i harmonijną kompozycję.

Piwo o ciemnej, brązowej barwie i subtelnej delikatnej opalizacji. Pod światło wydaje się być ciemno kasznatowe. Piana obfita, drobnopęcherzykowa, kremowa w kolorze beżowym. Opada w średnim tempie jednak do bardzo cienkiej warstewki, ale pozostawia piękny lacing.

Piwo pół-wytrawne, średnio nasycone dwutlenkiem węgla. Niska słodowa pełnia co zrozumiałe. Smak zaś bardzo rozczarowujący. Bez wyrazu, nieco chlebowy, karmelkowy na wzór coca coli. Niedopuszczalne. Ale przede wszystkim utleniony, piwniczny posmak wraz z nutami mokrego kartonu, mokrego zboża. Brakuje owoców, przyprawowości. Alkohol niewyczuwalny. Finish i aftertaste pusty, karmelkowy.

Oj. Aromat bardzo ładny, ale w smaku piwo puste, wodniste, utlenione i to w niezbyt przyjemny sposób.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 8, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.