Westmalle Dubbel
Westmalle Dubbel
Westmalle Dubbel
% alk. 7.0
IBU 28
5412343152332addbarcode
ulubione: 9
cena: 8,30 zł za 330 ml

Piwo trapistów o bursztynowej barwie. Westmalle Dubbel jest piwem ciemnym, którego powtórna fermentacja ma miejsce już w butelce. To z tego powodu, piwo Westmalle nigdy nie smakuje tak samo. W zależności od długości fermentacji, od temperatury podania, jego smak podlega stałej ewolucji. Choć piwo Dubbel jest warzone w klasztorze Westmalle już od 1856 roku, receptura stosowana dzisiaj datowana jest na 1926 rok.
Dodał: rozdzer - 2012-10-06 08:49:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,47 / ilość: 36
Goście 7,88 / ilość: 17
średnia 7,6/10 / ilość: 53

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-01-01 22:40:24
Aromat pół-słodki. Mocno zaznaczona chlebowość, przypieczony karmel, wyraźne nuty suszonych owoców, oraz śliwek w czekoladzie a drożdżowa przyprawowość daleko w tle. Całość tworzy bardzo spójną i harmonijną kompozycję.

Piwo o ciemnej, brązowej barwie i subtelnej delikatnej opalizacji. Pod światło wydaje się być ciemno kasznatowe. Piana obfita, drobnopęcherzykowa, kremowa w kolorze beżowym. Opada w średnim tempie jednak do bardzo cienkiej warstewki, ale pozostawia piękny lacing.

Piwo pół-wytrawne, średnio nasycone dwutlenkiem węgla. Niska słodowa pełnia co zrozumiałe. Smak zaś bardzo rozczarowujący. Bez wyrazu, nieco chlebowy, karmelkowy na wzór coca coli. Niedopuszczalne. Ale przede wszystkim utleniony, piwniczny posmak wraz z nutami mokrego kartonu, mokrego zboża. Brakuje owoców, przyprawowości. Alkohol niewyczuwalny. Finish i aftertaste pusty, karmelkowy.

Oj. Aromat bardzo ładny, ale w smaku piwo puste, wodniste, utlenione i to w niezbyt przyjemny sposób.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-07-06 22:20:14
Wygląd: kolor brunatny, piana beżowa, brzydka, belgijska, spora, lekki gushing
Zapach: dziwny, guma balonowa, wiśnia w czekoladzie, daleka przyprawowość, jakieś ciastka
Smak: Klasycznie, trochę wodniste, ale i gładkie, takie maślane, sporo się tu dzieje, o ile w zapachu nimi nie rozpieszczało, to w smaku już jest bardzo korzennie i przyprawowowo, lekka mleczna czekolada, powidła, chlebowe, ciastkowe, znów wiśnia i śliwka, świeże, ale tak wpadające w landrynę, jakieś suszone jabłko, jak z zestawu suszu na kompot wigilijny, wyraźnie melanoidynowe. Bardzo dobre.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
tomucho77
starstarstarstarstar

2017-06-25 09:32:52
Cena 7,39 zł / Leclerc. Piwo nieprzejrzyste i mętne; kolor: kasztanowo-krwisty; piana: epicka koloru beżowego w szkle uniosła się do poziomu ponad trzech palców i utworzyła gęstą kremową czapę utrzymującą się dobre kilka minut; lacing - mizerny; aromat: słodowy i podpalany w tle wyczuwalne śliwki, wiśnie w czekoladzie i lekkie nuty drożdżowe; smak: podobny - słodowy czuć podpalaną skórkę z chleba i delikatną śliwkę oraz wiśnię w gorzkiej czekoladzie; goryczka - delikatna kwaskowo-chmielowa pozostająca na języku dobre kilka minut; alkohol - delikatnie wyczuwalny; wysycenie - optymalne; opakowanie: na plus zasługuje ciekawy kapsel i butelka. Reasumując piwo ponadprzeciętne warte spróbowania.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2017-04-17 11:05:45
Jedną buteleczkę wypiliśmy wczoraj,jedną zostawiam w piwnicy.Piwo świeże w smaku,dość wysoko nasycone.Ciekawa brązowa barwa,piana błyskawicznie zredukowana do zera.Mnie te belgijskie Dubbel zawsze smakują coca colą.Raczej dla fanów stylu.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010