Wells & Youngs McEwan’s Champion
Wells & Youngs McEwan’s Champion
Wells & Youngs McEwan’s Champion

Klasyczny, mocny szkocki Ale o intensywnym smaku - ma słodki, owocowy charakter z nutami palonymi i czekoladowymi. Jest to drugie najlepiej sprzedające się piwo butelkowe w Szkocji. Warzone i butelkowane przez McEwan`s z Edynburga należący do angielskiego Wells & Youngs.
Dodał: nietzsche - 2017-02-11 00:56:51

oceny Oceny

Użytkownicy 6,67 / ilość: 3
Goście 7,75 / ilość: 4
średnia 7,29/10 / ilość: 7

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2019-10-08 22:32:17
Pyszne piwo. W zapachu czuć wanilię, wędzonkę (torf?!!!) i mocno mocno toffie. W smaku podobie z lekką kwasowością. Niesamowicie pijalne i gładziutkie. Wchodzi jak marzenie. Pite w tem około 16-17 oC (jestem zbyt lewiny by schładzać) Kupione w Eleclercu za 9,99 zł Data przydatności 31 / 12 / 2019
Napewno jeszczę do piwa wrócę. IMHO najbaradziej opłacalne z zagranicznych piw w Leclerc`u
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-02-14 01:47:54
Jaki ładny zapach, nic się po tym piwie nie spodziewałem, miało być nudnym ale, ale tu są nuty jakiegoś fajnego torfowego single malta, melanoidynowe, owocowe, śliwkowe, w ogóle daje powidłami, lekko chmielowe, tytoń, liść jeżyny, toffi, ale takie ładne toffi, jak Werther's Original, a nie przypadkowe spotkanie karmelu i diacetylu, ono nie pachnie jak typowy wyspiarski ale.
Kolor brunatny, jak kawa rozpuszczalna, ładna i spora piana, śliczny lacing.
W smaku też jest zaprzeczeniem angielskich ale, wysoki alkohol nie idzie w parze z dużym odfermentowaniem, alkoholu nie czuć w ogóle, goryczka spora, przypominająca spalony karmel, piwo puszyste, gładkie, aksamitne, treściwe, gorzka czekolada, nuty orzecha włoskiego, pumpernikla, spieczonej skórki chleba, bardzo owocowe, śliwka, trochę suszonych, rodzynka, wyraźna chmielowość tytoniowa, jakaś czarna porzeczka. Całkiem ok.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010