Weird Beard K*ntish Town Beard
Weird Beard K*ntish Town Beard
Weird Beard K*ntish Town Beard

Warzone przez browar Weird Beard Brew Co. z zachodniego Londynu. Jest to American Wheat Ale, uwarzony we współpracy z Brewdog Bar Camden. Sama nazwa browaru po polsku brzmi Dziwna Broda, również nazwa piwa jest dość ciekawa. Musiała zostać zmieniona z Camden Beard, z powodu roszczenia sobie prawa do nazwy innego browaru z dzielnicy Camden. K*entish sprawia, iż każdy czyta nazwę Kantish kojarzącą się ze słowem cunt, którego znaczenia nie będę wyjaśniał. Uwarzone ze słodów: jasnego, monachijskiego, pszenicznego i Crystal. Doprawione chmielami: Willamette, Centinnial i Cascade. Posiada bursztynową barwę, która jest tylko delikatnie zmętniona. Piana biała, średnio wysoka, gęsta. Drobno i średnio-pęcherzykowa, opada bardzo powoli, trzyma się do końca w postaci około centymetrowej warstwy. Lekko oblepia ścianki. W aromacie dominuje owocowa, silna chmielowość. Lekko wyczuć można też cytrusy i słód pszeniczny. W smaku na początku słodycz, następnie ujawnia się długa i szybko rozchodząca się chmielowa goryczka z tropikalno-cytrusowym zabarwieniem. Pszenica jest tylko delikatnie wyczuwalna, praktycznie ciężko wyłapać, że to American Wheat. Wysycenie średnie.
Dodał: Stacher93 - 2014-05-14 11:05:49

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia8 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-05-15 00:16:24
Bardzo ciekawe piwo z ciekawego browaru.Fajna nazwa, historia, browar.Szczerze mówiąc jedyny American Wheat jakiego wcześniej mogłem spróbować to Hey Now z Pracowni Piwa.Jednak próbując go ostatnio troszkę się zawiodłem bo smakował nieco gorzej niż za pierwszym razem.K*ntish był świetny pod względem goryczki i aromatu.Czułem się jakbym pił dobre IPA lub AIPA.Pszenicy było za mało i nad tym ubolewam.Z pewnością nie jest łatwo uzyskać w piwie idealną równowagę pomiędzy goryczką z amerykańskich chmieli i walorami jakie przedstawia piwo pszeniczne.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.