Weiherer Rauch
Weiherer Rauch
Weiherer Rauch
% alk. 5.3
brak koduaddbarcode

Produkt Brauerei Kundmüller, z niemieckiej miejscowości Weiher. Jest to piwo wędzone, posiadające trzy medale w European Beer Star: 2012 Złoto, 2010 Brąz i w 2006 srebro. Również zostały srebrnym medalistą w konkursie Consumers Favorite w roku 2012. Barwa ciemno-złota, idealnie klarowna. Piana śnieżnobiała, wysoka i obfita. Składa się z drobnych i średnich pęcherzyków, w miarę szybko się dziurawi. Trzyma się do końca w postaci około centymetrowego kożucha. Posiada średnio-intensywny słodowo-wędzony aromat. W smaku na początku słodowość wraz z lekką słodkością, po chwili zamienia ją nienachalny wędzony posmak. Na finiszu wyczuć można lekką goryczkę. Całość wydaje się dobrze zrównoważona, nie jest ciężka, lecz treściwa. Wysycenie średnio-niskie.
Dodał: Stacher93 - 2014-05-14 11:00:53

oceny Oceny

Użytkownicy 6,5 / ilość: 2
Goście 7,5 / ilość: 2
średnia 7/10 / ilość: 4

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bock
starstarstarstarstar

2014-09-17 14:43:34
Kolor rzeczywiście dość jasny, piana ładna. Zapach: niezbyt intensywny, wędzony, chmielowy. W smaku: początek lekko kwaskowy, później delikatna wędzonka, a na koniec słodkawe i średnia goryczka. Piwo raczej lekkie, trochę wodniste, ale wędzonka przyjemna.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2014-07-07 13:02:09
ja pilem z beczki. zaskoczyl mnie jasny slomkowy kolor. zupelnie inny niz w opisie i innych ocenach z netu. delikatny zapach wedzonki ale smak niepowalajacy. skojarzylem go z woda po wedzonej szynce...
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-05-15 00:19:43
Kolejny Rauchbier, tak miało być i wydawało mi się, że specjalnie niczym nie zaskoczy.W końcu piłem już Schlenkerle więc najwyższy poziom wędzonki został osiągnięty.Jednak Weiherer zaskoczył.Po nalaniu do szklanki ujrzałem jasne piwo, które w niczym nie przypominało piwa wędzonego.W smaku i aromacie było dość klasyczne, wędzonka dość wyraźna, pod koniec trochę mdława od słodkości.Dziwne mi się je piło bo trzymając szklankę w ręce zdawało się, jakbym pił jakiegoś pilsa, a tu nagle przypominający o sobie wędzony smak i zapach.Zaskoczyło, ale bez rewelacji.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010