Weiherer Landbier
Weiherer Landbier
Weiherer Landbier
% alk. 4.7
Blg 12.0
4260007460283addbarcode

Weiherer Landbier ma klarowny, jasny złoty kolor, który jest charakterystyczny dla piw lagerowych. Piwo jest krystalicznie czyste i prezentuje się w szkle bardzo apetycznie.

W aromacie tego piwa wyczuwa się delikatne nuty słodowe, które mogą przywodzić na myśl lekką słodowość i ziarniste akcenty. Chmiele są obecne, ale ich aromat jest subtelny, przynosząc delikatne nuty ziołowe lub kwiatowe.

Pierwszy łyk Weiherer Landbier jest orzeźwiający i lekki. Piwo ma delikatne ciało i średnie nagazowanie, co sprawia, że jest doskonałe jako piwo do picia na co dzień. Smak jest wyważony, z umiarkowaną ilością słodowości i delikatnym chmielowym finiszem. Piwo ma przyjemny, czysty profil smakowy, który jest łatwo przyswajalny.
Dodał: weizenfan - 2023-11-30 16:11:23

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia7 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
weizenfan
starstarstarstarstar
2023-11-19 18:35:32
Butelka: etykieta i krawatka w estetyce ludowej, na froncie krajobraz pól po żniwach. Wydaje mi się, że czcionka użyta na etykiecie pochodzi z Władcy Pierścieni. Z tyłu informacja o złotym medalu z 2018 roku, skład ubogi, ekstraktu brak. Butelka jest z krachlą, więc kapsla nie ma.
Aromat: w butelce jest hellesowo, czyli czysty profil słodowy, jasny chleb, lekki ziołowy chmiel, jest też lekka szmatka. W szkle bardzo wyraźny słód, siano, szmatka też dalej obecna. Frankoński lager.
Kolor: jasnozłoty, piwo jest klarowne.
Piana: średniowysoka, maksymalnie 2 palce wysokości, średniopęcherzykowa, opada dość wolno. Lacing bardzo ubogi.
Smak: gładkie w pierwszym odczuciu. Piwo bardzo mocno wchodzi w parametry kellerowe i hellesowe. Pełnia nie jest zbyt duża, piwo jest nienachalne od samego początku. Profil smakowy jest zgodny z aromatem, czyli jest słodowo w czystym, lagerowym wydaniu - jest białe pieczywo, biszkopt, lekkie smaczki drożdżowe. Piwo nie jest kellerem, ale ta lekka szmatka jest obecna i w smaku i aromacie i dodaje szlachetności. Goryczka na początku była bardzo delikatna, ale z czasem trochę bardziej zaznaczona. Finisz krótki, trawiasty, lekko ziołowy, piwo jest bardzo przyjemne w takim codziennym wydaniu. Kontra kwaskowa bardzo delikatna. Wysycenie średnie w granicach do wysokiego. Myślę, że to jedyny minus tego piwa, wysycenie mogłoby być trochę niższe. Pijalność duża.
Ogólna ocena: lekkie, a jednocześnie całkiem degustacyjne piwo. Solidny lager z Frankonii.
Kupione: 14.11.2023, sklep Impuls, cena: 12.69zł, data ważności: 04.05.2024.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.