Węgrzce Wielkie Zielony Wilk
Węgrzce Wielkie Zielony Wilk
Węgrzce Wielkie Zielony Wilk
% alk. 5.5
Blg 13.0
5906395569021addbarcode

To piwo zdominowane przez chmiel zarówno w smaku jak i w zapachu. Dzięki wieloetapowemu chmieleniu w tym chmieleniu na zimno uzyskaliśmy mocną goryczkę i intensywny cytrusowo-owocowy aromat. Podczas warzenia skorzystaliśmy z polskich i amerykańskich chmieli.
Dodał: Shinodin - 2018-05-08 16:48:49

oceny Oceny

Użytkownicy 6,5 / ilość: 10
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,5 / ilość: 10

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2023-12-18 03:01:23
Jak człowiek pije piwa z Węgrzc to cieszy się jak trafi na niezepsute ;) Dziwi w 2020 nie podawanie odmian chmieli tylko informacji, że piwo jest nimi zdominowane. Zarówno w zapachu, jak i smaku, czuć chmiel, chyba głównie polski, ale również jakiś cytrusowy z nutą skarpetkową. Pomimo swoich parametrów piwo raczej wytrawne, choć lata temu było karmelozą. Za bardzo zbożowe, taniczne i ściągające.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
dzej
starstarstarstar
2020-10-04 17:59:15
Czuć goryczkę i w zasadzie tyle. Reszta zdominowana przez nadmierną słodowość. Męczące w piciu, a szkoda, bo zapowiadało się ciekawie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2017-12-17 19:22:18
Piana nie do końca biała, z elementami beżu, drobnoziarnista, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieprzejrzyste i nieklarowne, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu na pierwszym planie nuty słodowe i drożdżowe, nietypowo jak na ten styl...dalej trochę karmelu i jeszcze mniej żywicy. W smaku mocno słodowe, o zbożowym profilu, goryczka adekwatna do stylu, lekko zalegająca, nienajgorsza kontra kwaskowa, wyraźna drożdżowość, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w mrocznej kolorystyce, graficznie nic specjalnego, w miarę dobrze opisana. Warka 04.01.2018. Moje pierwsze spotkanie z browarem Węgrzce Wielkie. Ciekawostką na pewno jest pozyskiwanie przez nich energii ze słońca do warzenia swoich piw. Niemniej jednak IPA zdecydowanie nie jest klasyczna, smakuje bardziej jak wyrób piwowara domowego, gdzie w smaku dominuje słodowość i nad wyraz drożdże. Mało żywicy, brak owocowości. Piwo jest przez to dość ciężkie w odbiorze. Mi nie do końca podpasowało, dlatego sceptycznie będę podchodził do kolejnych wypustów tegoż browaru. Zielony Wilk dostaje ode mnie 6 z minusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.