Watra Pszeniczne
Watra Pszeniczne
Watra Pszeniczne
% alk. 4.7
brak koduaddbarcode
cena: 8 zł

Piwo warzone w Browarze Watra w Zakopanem. Warzone według starobawarskiej receptury z mieszanki słodu pszenicznego oraz jęczmiennego w procesie podwójnej dekokcji. Dzięki niej – z mieszanki słodów wydobywamy całą esencję piwnego smaku, dodatkowo wzbogaconą zbawienną dla nerek i wątroby działalnością drożdży górnej fermentacji. Dzięki nim – piwo staje się naturalnie mętne i właśnie tym charakterystycznym akcentem, wyróżnia się spośród całej gamy trunków.
Dodał: til - 2016-01-04 08:55:38

oceny Oceny

Użytkownicy 6,43 / ilość: 14
Goście 0 / ilość: 0
średnia 6,43/10 / ilość: 14

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
matiwi
starstarstarstarstar

2019-05-12 20:29:57
Główna cechą charakterystyczną dla tego piwa jest piana. Ładna, gęsta i długo utrzymująca się. Zarówno w smaku jak zapachu czuć to co powinno być, czyli banan i goździki. Do tego dochodzi przyjemna słodycz i aksamitność. Ogólnie to dobrze piwo, bardzo pijalne i miłe dla oka. Wadą jest tu stosunkowa wodnistośc i cena.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2018-11-18 23:20:55
Barwa zmętniona przyciemnione złoto. Piana ładna , obfita i drobna. Zostawia lacing i jest trwała. W aromacie czuć banana , goździk , drożdze. Solidny aczkolwiek nie jakiś intensywny aromat. W smaku właściwie czuć wszystko to co powinno być w piwie pszenicznym. Tak jak w aromacie , banan , goździk , drozdze. Gaz na jak dla mnie niskim poziomie , nie szczypie w język. Mogło by być mniej wodniste i płaskie ale mimo to piwo jest smaczne. Dostałem w prezencie , jeszcze czeka Helles do wypicia. Pewnie cena nie za niska bo to górale sępy na kasę turystów. Warka 31.11.2018. Ładnie się prezentuje butelka jak i samo piwo. Ogólnie smaczne choć jako weizen oceniam je na 7 z minusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-11-02 22:30:19
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się, szczątkowy lacing pozostaje na szkle. Barwa ciemniejsza miodowa, nieprzejrzyste i nieklarowne, mocno zmętnione. W zapachu nuty goździkowe, bananowe i drożdżowe, pojawiają się również subtelne akcenty jakby maślane.. W smaku mocno słodowe, słaba kontra kwaskowa i goryczkowa, banany i drożdże dominują na podniebieniu, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel niestety zwykły srebrny, etykiety brak, zastępuje ja górska grafika na butelce. Warka 20.11.2016. Świeży, polski pszeniczniak, jak dla mnie zbyt słodkie i przez to trochę mdłe i może nieco wodniste, nie jest to najlepszy wyrób od Watry, ciężko doszukać się tu minusów, ale również plusów, dlatego też za w miarę wysoką pijalność dam 6 z minusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010