Waszczukowe Postrach Szoszonów
Waszczukowe Postrach Szoszonów
Waszczukowe Postrach Szoszonów
% alk. 5.5
Blg 13.8
5905669897006addbarcode
ulubione: 1

Postrach Szoszonów (American India Pale Ale), czyli piwo prosto z tropików. Dajcie się zaskoczyć niesamowitemu połączeniu trzech amerykańskich chmieli oraz suszonych skórek słodkiej pomarańczy curacao. Bójcie się – tak dobrego piwa nie pamiętają nawet najstarsi Indianie.
Dodał: Shinodin - 2015-07-28 09:01:02

oceny Oceny

Użytkownicy 6,92 / ilość: 13
Goście 7,5 / ilość: 4
średnia7,06 / ilość: 17

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2019-02-24 20:47:27
Piwo fajne ale piwa waszukowe mają pecha do dystrybucji - kupuję w stokrotce gdzie nigdy nie stoją w lodówce.

Przyjemnie mętne pomarańsczowe lekko gazowane. Piana słaba, miękka i kożuszkowta ale szybko opada. W smaku czuję głównie sorachi ace, masełko z pieprzykiem i długj finish. Ogólnie delikatne. Klimatów citry niestety brak. W zapachu niewiele się dzieje

Czy to dobre piwo? nie za 8zł i nie ze stokrotki. Zakładam, że było lepsze zanim postało miesiąc na półce ;)
awatar
cycu_jeden
starstarstarstarstar
2017-08-16 00:52:13
Bardzo dobra AIPA. Solidna goryczka zbalansowana słodową kontrą, przyjemny aromat cytrusowo-żywiczny. Wysycenie stosunkowo wysokie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar
2017-04-10 23:03:58
Rzeczywiście słodziutka ta AIPA jak na ten styl.Myślałem że mam już zaburzenia poczucia gorzkości .... Owoce tropikalne nawet tutaj się wkradają delikatnie , pomarańcza rzeczywiście , goryczki dość mało jak na AIPA'e , żywiczności brak i cytrusów choć dla mnie to leciutki plus bo nudzi mnie ta klasyka już miejscami. Piwo generalnie okej ale powinno być oznaczone jako IPA lub ALE bardziej nachmielony. Piwo generalnie smaczne , pijalne i z ładną etykietą.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2017-02-22 17:12:31
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się, zostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe, nieklarowne i nieprzejrzyste, mocno zmętnione. W zapachu nuty niezbyt pasujące do stylu, skórka pomarańczowa, drożdże, karmel, brak cytrusów i żywicy. W smaku jest podobnie, dominuje nadal karmel z dziwnymi drzewnymi akcentami, solidna porcja kontry kwaskowej z posmakiem pomarańczy i na tym kończą się cytrusowe doznania smakowe, goryczka obecna, choć nie zalegająca, średnia kontra słodowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Waszczukowe, etykieta jak zawsze u nich ciekawie wykonana graficznie, lecz słabo opisana. Warka 13.06.2017. Dziwna AIPA, zupełnie nietypowa, nie w moim stylu...czuć tylko karmel i pomarańczową skórkę, a gdzie cytrusy z amerykańskich chmieli, gdzie kontrująca żywica?...W mojej wersji jest 14% ekstraktu. Do tej pory browar Waszczukowe miał wyroby powyżej średniej, tą AIPĄ trochę zaburzył moją opinię. Ciężki orzech do zgryzienia. Samo w sobie piwo nie jest złe, lecz AIPA to na pewno nie jest...a przynajmniej taka jaką ja chciałbym widzieć...6 będzie oceną ode mnie, lekka dezorientacja, a w poczekalni kolejne piwa z tego browaru.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.