Uwarzone przez kontraktowy browar Waszczukowe, w browarze Pivovaria Radom. Założycielami tej kontraktowej inicjatywy są dwaj piwni pasjonaci, bracia Mateusz i Karol Waszczuk z Białegostoku. Obaj panowie są zapalonymi piwowarami domowymi, którzy po sukcesach w kilku konkursach piwnych, postanowili założyć browar kontraktowy, który zadebiutował w grudniu 2014 roku. Postrach Szoszonów Brown Edition to piwo niepasteryzowane i niefiltrowane, w stylu American India Brown Ale. Skład: woda, słody: jęczmienne, pszeniczne, żytni czekoladowy, żytni jasny, zakwaszający, chmiele: Zeus, Citra, Sorachi Ace, Cascade, Amarillo, drożdże: Wyeast 1056 American Ale, dodatki: skórki pomarańczy. Polecana temperatura serwowania piwa podana na etykiecie to przedział 10-12°C. Piwo miało swoją premierę 3 lipca 2015 roku.
Komentarze:
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
Gość
Gość
Gogo
Stacher93
Piana: W kolorze delikatnie przybrudzonej bieli. Średnio-pęcherzykowa, dość gęsta. Po nalaniu wysoka na około dwa centymetry. Powoli redukuje się do niższej, pół-centymetrowej kołderki. Z czasem na środku ukazują się nieznaczne przetarcia. Finalnie zostaje pełna obręcz i pokrzaczone wyspy. Koronki, które zostają na szkle po pianie są średnio-grube i równe. Dość szybko spływają, na dłużej zostaje niewielka ich część.
Aromat: Umiarkowanie-intensywny. Palone, przypieczone słody z karmelem. Następnie trochę akcentów chlebowych, przypieczonej skórki itp. Całość jest dość słodka, deserowa. Aromat jest całkiem przyjemny, zachęca do skosztowania piwa.
Smak: Podobnie jak w aromacie. Umiarkowana podbudowa słodowo-karmelowa, spora porcja słodyczy, akcenty przypalonego karmelu i chlebowe. Odrobina paloności, ciasteczek i biszkoptów. Typowo angielskie piwo o słodkim-deserowym smaku. Goryczka pojawia się późno, jest średnia i dobrze zaznaczona. Ma profil palono-chlebowy. Nie utrzymuje się przesadnie długo.
Nasycenie: Średnio-niższe, odpowiednie.
Komentarz: Całkiem przyzwoite piwo, trochę mało amerykańskie, bardziej angielskie. Słodkie, deserowe i mało goryczkowe. Duża porcja ciekawych chmieli zbyt dużej różnicy nie zrobiła. Bardziej intensywne były akcenty karmelowe-palone-słodowe-chlebowe. To piwo to nie jest jakaś rewelacja, aczkolwiek trzyma niezły poziom. Jestem wielkim fanem piw w stylu Brown Ale i wszelkich ich udziwnień. Postrach Szoszonów Brown Edition to piwo warte zakupu. Przyzwoite i trzymające niezły poziom.