Waszczukowe Opuncja Figowa
Waszczukowe Opuncja Figowa
Waszczukowe Opuncja Figowa
% alk. 5.0
Blg 14.0
5905669897327addbarcode

Uwarzone przez Browar Waszczukowe.
Piwo w stylu Sour Ale.
Piwo niefiltrowane.
Skład: woda, słody (pale ale, pilzneński, cookie, pszeniczny), chmiel (Centannial, Citra, Chinook), laktoza, suszone kwiaty opuncji figowej, drożdże piwowarskie, kwas karminowy, bakterie kwasu mlekowego.
Dodał: Barcelonismo - 2018-08-14 11:30:43

oceny Oceny

Użytkownicy 6,83 / ilość: 6
Goście 7,5 / ilość: 2
średnia 7/10 / ilość: 8

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-05-11 18:55:32
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, skromnym wianuszkiem okalająca ścianki szkła, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca. Barwa ciemniejsza piaskowa z odcieniem pomarańczu, bardzo mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty owocowe, kwaskowe klimaty, coś z tej opuncji może faktycznie by się znalazło, podbudowa słodowa. W smaku elegancko kwaskowe, wychodzą owoce, cytrusy i lekka egzotyka, goryczka adekwatna do stylu, czuć dodatek laktozy, tytularna opuncja figowa jest tylko tłem, czuć natomiast wyraźną słodowość, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Waszczukowe, etykieta naprawdę świetnie wykonana graficznie, chyba jedna z moich ulubionych, w miarę dobrze opisana. Warka 20.06.2019. Bardziej sour niż ale, dodatek opuncji wyczuwalny w minimalnym stopniu. Konkretny, orzeźwiający kwasek, tylko trochę mało aromatyczny, można było wycisnąć z tego więcej. Niech stracę i dam 7 choć ze sporym minusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2018-07-22 11:57:21
Zapach : z początku kwaśny , nie powiedziałbym że figowy a raczej kwaśny od bakterii kwasu mlekowego , dalej przebijają się trochę aromaty APA'y czyli żywiczność z cytrusami

Smak : z początku rzuca się kwaskowe oblicze tego piwa w stylu kwasu mlekowego , delikatnie czuć fige pod koniec i wraz z figą idą cytrusy i żywicznośc czyli APA.

Liczyłem na mega zaskoczenie , a dostałem po prostu poprawne piwo czyli to co obiecują. Liczyłem na większy procent figi w smaku ale niestety. Tak czy inaczej jest poprawne i jest trochę inne bo połączenie lekkiej goryczki z kwaskowatością .
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010