Waszczukowe Klitoria Tarnateńska
Waszczukowe Klitoria Tarnateńska
Waszczukowe Klitoria Tarnateńska
% alk. 5.5
Blg 14.0
5905669897181addbarcode
ulubione: 3

Uwarzone przez Browar Waszczukowe.
Świat baśni, magii i marzeń jest skrycie połączony z naszym codziennym życiem. Wystarczy tylko delikatnie odsłonić ciężką, atłasową kotarę normalności by zanurzyć się w cudownej krainie wyobraźni.
Przed Wami ukryty świat baśni Browaru Waszczukowe. Nasza najnowsza seria piw magicznych i wyjątkowych stworzonych razem z Natalia Jura - NaNa.
Klitoria Tarnateńska to prawdziwa, rzadko spotykana i tajemnicza Blue AIPA o pięknej, głęboko turkusowej barwie. Wszystko dzięki suszonym kwiatom klitorii, które płynnie oddają swój kolor. Jeśli zaś chodzi o smak i aromat, to tutaj pole do popisu pozostawiliśmy chmielom Citra i Centennial, a dzięki przyjemnej fermentacji otrzymaliśmy delikatne nuty ananasowo-brzoskwiniowe.
Jednym słowem... Bajka.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2018-04-12 12:46:07

oceny Oceny

Użytkownicy 6,83 / ilość: 23
Goście 7,5 / ilość: 2
średnia 6,88/10 / ilość: 25

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2019-07-23 11:57:19
Top 5 etykiet.
Piana bardzo niska, gruboziarnista, lekko niebieska.
Barwa bardziej wrzosowa/fioletowa niż niebieska, widoczne zmętnienie.
Zapach - słodkawy, mocno kwiatowy, trochę cytrusów.
Smak: wysycenie niskie+, goryczka średnia, lekko wygładzone, w smaku trochę chmieli i cytrusów, mocna ziołowość, lekka słodycz i jakiś kwiatowy aromat, na końcu nafta
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2019-05-15 12:13:44
Drobno-pęcherzykowa, gęsta piana dobrej jakości w zabarwieniu lekko szarawym. Utrzymująca się. Lacing ładny, przykładny. Oblepiony obficie wokół ścianek szkła. Barwa brunatna - zmętniona. W aromacie podstawa słodowa dobrze wyczuwalna. Nuty kwiatowe, landrynkowe oraz chlebowe. Na dalszym planie akcenty żywiczne, toffi oraz owocowe. W smaku czuć amerykańskie nowofalowe chmiele. Nie bardzo mam doświadczenie z: Klitorią Ternateńską lecz wyczuwam coś więcej w smaku - dopełnienie ? la kwiatowe. Żywica wyczuwalna. Lekka kontra kwaskowa oraz dopełnienie lekkiej goryczki nie zalegającej na finiszu.
Wysycenie: średnie
Warka do: 15.05.2019
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-05-07 21:57:18
Wygląd: niebieska to ona nie jest, przy nalewaniu wygląda jak szlam ;) wygląd trochę kanałowy, bursztynowe piwo i na ciemno zabarwiający je męt, piana na alibi, brzydka, lacing żaden
Zapach: żaden, piwo ma termin do lipca, to coś jeszcze powinno być czuć, a czuć tylko odrobinę karmelu i jakiś bliżej nie sprecyzowany susz, jak na piwo, w którym miały grać Citra i Centennial to nie tylko jest słabo, ale żenująco
Smak: NIe ma się co silić na jakieś dyplomatyczne określenia, to piwo nie jest nawet złe, ono jest fatalne. Nie gra tu nic. I pominę tę Klitorię, która zapewne miała tu wnieść tylko kolor. A więc tak, piwo jest pustą wodą na poziomie Tyskiego lub Żywca, tu nie ma ciała nawet na lekką APA, a to rzekomo miała być AIPA. Mdły, pusty, wodnisty, kwaskowy kompot o niebywale niskim wysyceniu. Goryczka nieznaczna, chmieli nie czuć. Coś tak żenującego w wykonaniu polskiego kraftu zasługuje na wyjątkowe napiętnowanie.
oceny Oceny użytkownika:
2 ( smak: 1, zapach: 2, wygląd: 5 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2019-05-07 21:58:51
Z picia tego jest tyle przyjemności, co z picia marketowego lagera za 1,5 zł.
oceny Oceny użytkownika:
2 ( smak: 1, zapach: 2, wygląd: 5 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-05-02 16:54:10
Piwo faktycznie ciekawe kolorystycznie. Barwa w granat wchodząca. Średnio nagazowane. Taka light AIPA. Cytrusy złagodzone może przez kwiaty klitorii. Dobre na spotkanie w celu pokazania jak ciekawe są piwa kraftowe. I jak mocno różnią się od standardowych. Jako Aipa może zawieść, ale jako odmian jest niezła. Dodatkowo na koniec pojawia się lekki smak czegoś innego nie tylko Citry.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010