Wąsosz Terrence
Wąsosz Terrence
Wąsosz Terrence
% alk. 6.0
Blg 15.0
IBU 55
brak koduaddbarcode
ulubione: 19

Uwarzone przez browar Wąsosz. Jest to pasteryzowane piwo w stylu American India Pale Ale. Terrence, piwo w stylu AIPA, które rzuci Cię na łopatki aromatem i smakiem amerykańskiego chmielu. Przyjemna grejpfrutowa goryczka i potężny aromat odmian Citra i Amarillo.

Skład: woda; słody: Pilzneński, Monachijski, Pszeniczny, Cararoma; chmiele: Citra, Amarillo, Tomahawk; drożdże: Safale US-05.
Na kontretykiecie widnieje określenie, iż jest to #piwozwasem. Barwa bursztynowa, zamglona. Piana biała, wysoka na centymetr po nalaniu. Uformowana z drobnych pęcherzy, dosyć szybko dziurawi się od środka, ładnie przyozdabia ścianki szkła. Zapach wyraźny, solidny słód w połączeniu z mocnym aromatem słodkich owoców tropikalnych, nie brakuje również cytrusów oraz lekko miodowej słodyczy. W smaku w pierwszej chwili wyłapać można solidną bazę słodową. Wyraźna słodycz, na którą nachodzi silna i trwała goryczka o wyraźnie grejpfrutowym profilu. Akcenty owoców tropikalnych, żywiczne i cytrusów również obecne w smaku. Wysycenie średnie, odpowiednie.
Dodał: Stacher93 - 2014-08-22 15:29:15

oceny Oceny

Użytkownicy 7,72 / ilość: 89
Goście 8,57 / ilość: 42
średnia 7,99/10 / ilość: 131

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
tomucho77
starstarstarstarstar

2017-06-26 15:21:52
Kozackie piwo ! o barwie pomarańczy i owoców tropikalnych z przebłyskami koloru czerwonego grejpfruta, mętne i nieprzejrzyste; piana: cudowna biała z pięknym lacingiem, w szkle uniosła się do poziomu ponad dwóch palców i utrzymywała się kilka minut; aromat i smak: słodowy, chmielowy i lekko żywiczny, pierwsze skrzypce gra aromat owoców tropikalnych (mango i marakuja), cytrusy również wyczuwalne, słodkawy z pokaźną \"grejpfrutową\" goryczką utrzymującą się przez kilka minut w ustach; alkohol - niewyczuwalny; wysycenie - optymalne; opakowanie: kapsel mizerny, etykieta dość ciekawa i butelka standardowa. Podsumuję to piwo krótko i zwięźle - genialne AIPA w którym można się zakochać.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Miran125
starstarstarstarstar

2017-03-30 20:59:48
Warka: do 18/05/2017
Barwa: Pomarańcze i jasny bursztyn.
Piana: Trzyma się przez jakiś czas a potem zanika.
Aromat: No jakieś tam zioła, cytrusów trochę idzie ale bardziej w stronę gorzkiej pomarańczy niż cytryny
Smak: Ładna podkreślona ziołowa goryczka, żywiczno-cytrusowe. Gładkie i może odrobinę za wodniste.
Bardzo spoko AIPA :) Polecam wypić :)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 10 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2017-03-16 22:54:57
Świetne piwo bo nie nachalne jak większość AIPA , nie ma tak bardzo natarczywej żywiczności i tych wszędobylskich cytrusów. Jest pijalne , przyjemne i dosyć goryczkowe. Naprawdę świetne piwo które polecam. W smaku można wyczuć nawet grejpfruta , bardzo pijalne i pyszne :)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
lukas85
starstarstarstarstar

2017-02-21 15:28:58
Barwa miodowa, dość mętne piwo z raczej niewielką pianą, dodatkowo szybko się redukującą. Zapach przyjemny typowy dla stylu, głównie cytrusy, nieco słodkich owoców, nieco karmelu, gdyby to wszystko było intensywniejsze byłoby bardzo dobrze. Smak to najmocniejsza strona piwa, goryczka wręcz na idealnym poziomie, niezalegająca, dobrze skontrowana słodami i słodyczą, alkohol niewyczuwalny. Spora pijalność, piwo nie męczy nawet do samego końca.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010