Wąsosz Steve
Wąsosz Steve
Wąsosz Steve
% alk. 4.2
Blg 11.0
IBU 30
brak koduaddbarcode
ulubione: 7

Piwo, a właściwie zarost inspirowany osobą Steve Buscemi. Lekki lager, solidnie nachmielony amerykańską odmianą chmielu o nazwie Zythos. Użyte słody: pilzneński, monachijski, karmelowy. Drożdże: Saflager W34/70. Pasteryzowane. Barwa jasno – złota, widoczne lekkie zmętnienie. Piana biała, po nalaniu niezbyt imponująca, składająca się z grubych i drobnych pęcherzy, dosyć gęsta i równa, tworzy niewielką, zbitą czapę. Powoli opada zostawiając przy tym niewielkie ślady na szkle, a pod koniec zostaje w postaci malutkiego kożuszka. Aromat mocno żywiczny, leśny, nieco ziemisty. W tle również cytrusy, owoce tropikalne i nieco karmelu. Smakowo uderza dosyć mocną, żywiczno – ziemistą goryczką, wyraźnie zalegającą na podniebieniu. Dość wyraźna kontra słodowa. W tle akcenty cytrusowe, brzoskwiniowe, trawiaste, owoców tropikalnych i lekka karmelowa słodycz. Nasycenie dwutlenkiem węgla na umiarkowanym poziomie intensywności.
Dodał: doktor_piwo - 2014-10-06 12:28:38

oceny Oceny

Użytkownicy 7,35 / ilość: 52
Goście 8,1 / ilość: 10
średnia7,47 / ilość: 62

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
GoonerMarcin
starstarstarstar
2015-12-29 23:23:13
Zaskoczył mnie kolor, oczywiście na plus. Całkiem przyjemny, i dobrze komponujący się z orzeźwiającym, cytrusowym zapachem. Piana dość wyraźna, utrzymująca się i na piwie i na szklance. Lekka goryczka nadaje smaku wyrazistości. Lager jak najbardziej na plus.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2015-11-21 18:01:03
Piana drobnoziarnista, bielutka, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca, szczątkowy lacing, tworzy skromne wysepki na środku kufla. Barwa jaśniejsza grapefruitowa, nieprzejrzyste i nieklarowne, zupełnie mętne, co jest nietypowe jak na lagera. W zapachu delikatnie wyczuwalne egzotyczne owoce poza tym słód i żywiczne akcenty. W smaku lekkie i orzeźwiające, goryczka znikoma, szybko znikająca z podniebienia, egzotyka połączona z kwaskowością zdecydowanie dominuje smak, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta z wąsem, tym razem zainspirowana zarostem Steva Buscemi. Czytając wcześniejsze komentarze spodziewałem się chyba czegoś trochę lepszego. W kategorii dolnej fermentacji nietypowe z ciekawym aromatem, ale wśród American Lagerów wcale się nie wyróżnia, dlatego na więcej niż 6 na pewno nie zasługuje.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
cycu_jeden
starstarstarstarstar
2015-10-28 22:04:10
Kolor złoty, lekko zmętnione. Piana biała, dosyć niska, drobno i średniopęcherzykowa, dość szybko całkowicie znika, łagodny lacing. W zapachu i w smaku intensywna chmielowość, wyraźna goryczka. Wysoka pijalność. Wysycenie odpowiednie, alkohol właściwie niewyczuwalny.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Kaente
starstarstarstarstar
2015-10-26 11:02:57
Kolejny już (po Wąsoszu 9) lager z Konopisk, z tym że ten to już rzemiosło ocierające się doskonałość. Jest to dolnofermentacyjny single hop, co akurat mnie ucieszyło. Zdecydowanie bardziej leżą mi poznawanie cech aromatycznych poszczególnych chmielów, aniżeli kilkugatunkowy kompzycje (jak np. Ten Hops). Zastosowany tutaj Simcoe robi dobrą robotę, nuty owoców takich jak mango czy brzoskwinia są intensywne i wyraźne. Aromat ten wzbogaca delikatna słodowa baza. Piana obłędnie trwała ze świetnym lacingiem, barwę określiłbym mieszanką złoto-pomarańczową z lekkim zmętnieniem. W smaku wydaje się być dobrze zbalansowane, początkowo towarzyszy nam subtelna słodowo-owocowa słodycz, kontrowana z czasem wyraźną niezalegającą goryczką przypominającą białe błonki grejpfruta. Świetny aromat oraz przystępna cena (zapłaciłem 5.99) sprawiają, że jest to jeden z najlepszych lagerów polskiej sceny kraftowej.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Kaente
starstarstarstarstar
2015-10-26 11:59:50
PS. Tutaj na bank nie jest 30 IBU, goryczka zaznacza się bardzo wyraźnie na podniebieniu.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.