Wąsosz Sir Arthur
Wąsosz Sir Arthur
Wąsosz Sir Arthur
% alk. 6.0
Blg 12.5
IBU 35
brak koduaddbarcode
ulubione: 4

Uwarzone przez Browar Regionalny Wąsosz. Drugie piwo z serii #piwozwasem, tym razem jest to English Special Bitter. Klasyczny brytyjski Bitter z solidną dawką goryczki oraz lekko karmelową podbudową słodową. Wrażenia chmielowe zapewnia świetna, tytoniowo-ziołowa odmiana Admiral.

Skład: woda, słody: Pilzneński, Monachijski, Karmelowy 100; chmiele: Admiral; drożdże: Safale S-04.
Piwo pasteryzowane.

Barwa ciemniejszego bursztynu, lekko zmętniona. Piana biała, po nalaniu tworzy się nieznaczna warstewka. Uformowana jest średnich i grubych pęcherzy, od samego początku jest mocno podziurawiona oraz nierównomierna, po chwili zostają jedynie ślady na środku i skromna obwódka. Piana pozostawia delikatne firanki na szkle. Posiada delikatny zapach, w którym na pierwszy plan wysuwa się słód z akcentami karmelowymi. W smaku solidna słodowa podbudowa, wraz z dobrze pokrywającymi się akcentami tofii, karmelu i skórki chlebowej. Na początku pojawia się również łagodna, biszkoptowa słodycz, którą po chwili zastępuje ziołowa, typowo angielska, intensywna i zalegająca goryczka, która długo się utrzymuje. Wysycenie na początku średnie, aczkolwiek szybko się ulatnia, przy końcu degustacji
jest już ledwo wyczuwalne.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-12 11:07:04

oceny Oceny

Użytkownicy 7,14 / ilość: 35
Goście 6,56 / ilość: 9
średnia7,02 / ilość: 44

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Kaente
starstarstarstarstar

2015-09-02 10:38:30
Brytyjskie bittery polubiłem za sprawą cyklicznych promocji w Lidlu, natomiast Sir Arthur utwierdził w przekonaniu o sympatii do tego gatunku. Bardzo przyjemny aromat chmielowy z delikatną biszkoptową słodowością. Barwa Miedziano-czerwono o wyraźnym zmętnieniu, bolączka piwa jest natomiast licha piana o mydlanej charakterystyce kojarząca mi się z najtańszymi piwami dyskontowymi. Smak silnie złożony przy czym bardzo pijalny, słodkie otwarcie tożsame z karmelem, szybka pestkowo gorzka odpowiedź zakończona mocną aczkolwiek szlachetną i sciągającą goryczką.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
godzill14
starstarstarstarstar

2014-10-31 15:34:42
Barwa ciemny bursztyn. W zapachu słodkość i karmelowość. Piana drobnopęcherzykowa, krótkotrwała. W smaku słód i mocna, bardzo długo zalegająca goryczka. Zdecydowanie więcej niż 35 IBU. Kupiłem za 6,80zł na Aleji Grunwaldzkiej 130 w Gdańsku
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Kamil_93
starstarstarstarstar

2014-09-30 00:01:36
Barwa herbaciana, lekko zmętniona. Piana kremowa, średnio i grubo pęcherzykowa, nie dziurawi się, dobrze oblepia ścianki szkła. Zapach znany z piw wyspowych, do tego przyjemna owocowość. Na smak składa się intensywna i trwała goryczka oraz nuty karmelowe z herbacianymi. Bardzo dobry ESB, lubię ten gatunek choć rzadko zdarza mi się na niego trafić. Po ESB z Widawy i Majera zajmuje trzecie miejsce na moim podium.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
doktor_piwo
starstarstarstarstar

2014-09-16 23:17:01
Goryczka 35 IBU może wykazana laboratoryjnie, ale w moim odczuciu smakowo pasuje mi to mniej więcej w przedział 50-55 IBU.

Barwa ciemnego bursztynu, lekkie zmętnienie.

Pianka po nalaniu niewysoka, mała, grubo pęcherzykowa, w kolorze ecru, równa i zaskakująco gęsta. Zostawia na ściankach ładne ślady, opada nieśpiesznie, a pod koniec trzyma się w postaci niewielkiej warstewki.

Aromat dosyć wyrazisty, naprawdę solidnie chmielowy, lekko żywiczny (może ziołowy komuś się wydawać, ale mi to przypominało nieco iglaki), karmelowy i nieco w tle nieśmiało owocowy.

Smakowo jak już wspomniałem spora goryczka, ale w postaci krótkich uderzeń po przełknięciu. Dosyć długo zalega na podniebieniu. Wydaję się być nieco żywiczna. Dodatkowo lekkie wrażenie słodkości, za sprawą akcentów słodowo-karmelowych. Nieco owoców w tle.

Bardzo dobre piwo, ale jak na ESB goryczka zbyt silna. Dla kogoś innego to piwo może zupełnie nie być ESB, ale smakować jak rasowa IPA.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.