Wąsosz Porter Bałtycki
Wąsosz Porter Bałtycki
Wąsosz Porter Bałtycki
% alk. 9.5
Blg 21.0
5904730014458addbarcode
ulubione: 5

Piwo w stylu Porter Bałtycki uwarzone przez Browar Wąsosz.

Składniki: woda; słody jęczmienne: Pilzneński, Monachijski, Czekoladowy, Karmelowy, Palony, słód żytni; dodatki: cukier; chmiel: Marynka; drożdże: dolnej fermentacji.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Dodał: Barcelonismo - 2017-01-26 19:36:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 20
Goście 6,73 / ilość: 11
średnia 6,9/10 / ilość: 31

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2019-03-03 15:18:19
Warka z datą 20.06.2020. Na etykiecie 10% obj.alk. Piwo o moim zdaniem bardzo dobrym wyglądzie. Ciemnobeżowa piana,średnio i drobnopęch. Może zbyt czarne, jak RIS.W aromacie palone,mocne czarnokawowe. Trochę proste w odbiorze i z wyczuwalnym alkoholem. Smak jednostajny, płaski bez większych emocji jak na Porter. Niestety alko wyraźnie zaznacza swoją obecność. Wysycenie średnie. Piwo poprawne ale nie dorównuje jeszcze najlepszym .
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-01-10 22:41:46
Wygląd: kolo rubinowo-brunatny, przez nieklarowność wydaje się ciemniejszy, piana prawie żadna, ale obręcz zostaje na długo
Zapach: Ja tego nigdy nie zrozumiem, do swoich jasnych lagerów to dają łyżeczkę chmielu, a do tych do których nie potrzeba, np. weizena czy portera to ?dawaj ciężarówkę Marynki?, daje tak zielskie i sianem (a jest pół roku po terminie), gdzieś tam nieśmiało wychyla się kawa naturalna i czekolada, jakaś lukrecja
Smak: W smaku też jest sporo chmielu, który jest tu zbyteczny, na pierwszym planie trochę gorzkiej czeklady, nieco z tyłu kawa, już zbożowa i karmel, fajne nuty utlenienia, bo piwo trochę leżało, lukrecja, jakaś rodzynka, minimalna śliwka, odrobina miodu, bez tego, czyli młode, musiało być strasznie ubogie, wciąż bardzo alkoholowe, ale ono jest po prostu bardzo wodniste jak na portera, więc nie ma się gdzie ukryć ten alkohol. Dosyć średnio i to zapewne głównie zasługa leżakowania.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-06-10 21:58:08
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, lecz momentalnie dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nie do końca klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty kawowe, czekoladowe klimaty, dość wyraźnie zaznaczone palone aromaty, subtelny karmel, gdzieś w tle może suszone owoce... W smaku niestety dość pusto, jest czekolada i kawa jednak tylko jako tło, dużo słodowości, paloność jakby przytłumiona starym kapciem... takie dziwne mam odczucie, dobrze zamaskowany alkohol, goryczka adekwatna do stylu, brak kontry kwaskowej, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta natomiast elegancka, graficznie wykonana premium, podobają mi się złote wstawki , w miarę dobrze opisana. Warka 08.06.2018. Leżakowane ponad rok, w sumie chyba na darmo. Bardzo płytki w smaku bałtycki porter, mało treściwy i wyrazisty, na podniebieniu dominuje karmel, kawa i czekolada są wyraźnie schowane. Nawet palone akcenty nie są takie jak być powinne... Jedyny plus jaki widzę w tym wyrobie to całkiem udanie ukryta alkoholowa woń przy stosunkowo wysokim woltażu, reszta co najwyżej przeciętna. Nieudany leżak...po Wąsoszu spodziewałem się zdecydowanie więcej. Bardzo nie lubię wystawiać leżakom średnich ocen, lecz tutaj nie mam wyboru i oceniam je na naciągane 6 z ogromnym minusem. Ewidentny brak jakości! A... i woltaż aktualnie wynosi 10%.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
tomucho77
starstarstarstarstar

2018-02-24 15:44:45
Kolor - czarny jak smoła; piana: kremowa koloru kawowego w szkle uniosła się do poziomu jednego palca i momentalnie opadła; lacing - dość ładny; aromat: lekko palony, kawowy w tle wyczuwalny karmel i delikatna wędzona suszona śliwka; smak: kawa, gorzka czekolada, finisz lekko winny z delikatną suszoną śliwką, piwo kwaśne, wytrawne i średnio słodkie; goryczka - kwaskowa, pestkowa średnio intensywna; alkohol - niewyczuwalny dobrze ułożony; wysycenie - optymalne; opakowanie: czarny kapsel, etykieta ładna (kłosy i latarnia morska) dobrze opisana i butelka standardowa. Reasumując standardowy, smaczny i treściwy porterek bez widocznych wad.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010