Wąsosz Pomorzanin
Wąsosz Pomorzanin
Wąsosz Pomorzanin
% alk. 5.2
Blg 12.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Uwarzone w browarze Wąsosz, ze wsi Wąsosz leżącej blisko Częstochowy. Jest to jasne piwo niefiltrowane i pasteryzowane, warzone tradycyjnymi metodami. Piwo to stanowi hołd i wyrazy szacunku dla jednego z najważniejszych plemion polskich - Pomorzan. Kaszubów Pyrzyczan, Wolninian, Brzeżan a zwłaszcza Słowinców - nadłebskiej mniejszości lokalnej boleśnie doświadczonej przez los po II Wojnie Światowej.

Skład: woda, słód jęczmienny, słód karmelowy, jęczmień browarny, drożdże.
Barwa jasno-złota, lekko zmętniona. Piana biała, z drobnymi pęcherzami. Średnio-wysoka po nalaniu. W miarę szybko redukuje się do niskiej, porwanej warstewki, lekko zdobiącej szkło. Aromat umiarkowany, głównie słód z łagodnym ziołowo-chmielowym akcentem. W smaku dominuje dosyć solidna słodowość, nie brakuje też goryczki chmielowej o ziołowym profilu. Wysycenie na poziomie średnim.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-08 15:27:24

oceny Oceny

Użytkownicy 6,14 / ilość: 28
Goście 7,6 / ilość: 15
średnia6,65 / ilość: 43

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2017-08-27 22:18:08
coś znów się zmieniło bo dziś piwo z tą samą etykietą robi Bytów. Parametry - 14,2 / 5,9.

Piwo zmętnione. Jak na ten ekstrakt piana prowokowana powstaje. Kolor śliczny, złoto gdzieś wpada w pomarańczek, przystający niejednemu ipa. W smaku pełne, trawa w tle, cytrusy, skórka cytryny, słody. Całkiem dużo tego smaku jak na pilsa. W zapachu niewiele.

Piwo smaczne. Ciekawe. Nie zakochalem się. Do kochania są duble i portery. Piję ze smakiem. Jakby było poniżej 4zł to rewelacja. Kosztowało niewiele więcej. Kupcie wypijcie smacznego :)
awatar
Gość
awatar
Gość

2016-06-28 16:07:03
wygląd 10 smak7 zapach przepiękny:]
awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar

2015-12-08 02:44:10
Poważne zastrzeżenia, co do działalności spółki Wąsosz z Konopiska!!!Błędny smak produktów piwnych, nie za wartości upajające, oraz wywołujące prawidłowy stan upojenia!
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2015-11-24 22:34:20
Na początku dwie uwagi - pierwsza to taka, że moje piwo ma ekstrakt 11,0% i alkohol też o punkt procentowy mniejszy niż podano w opisie piwa (może zmiana parametrów przez browarników, może błąd osoby wprowadzającej/zatwierdzającej piwo do katalogu); druga - w składzie nie podano chmielu, choć wymieniono pozostałe surowce (błąd osoby odpowiedzialnej za etykietę z browaru). Pora teraz na wrażenia organoleptyczne.

Wygląd - kolor bursztynowy, lekko mętne, duże wysycenie, piana niezbyt obfita, chociaż dość trwała. Piana zostawia wyraźne ślady na szkle.

Zapach - podczas przelewania dotarła do mnie silna woń chmielowa; jednak już potem chmielu było nieco mniej, do tego nutki DMS-u i trochę nut słodowych.

Smak - pierwsze skojarzenia po dwóch łykach, to goryczka chmielowa z posmakiem pieprzowym, czuć też nieco słodu; na szczęście brak DMS-u, żelaza czy goryczki alkoholowej. Smaczne.

Reasumując - przyjemnie goryczkowe piwo, do którego czasem będę wracał (oceniam partię z datą ważności do 17.02.2016).
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.