Wąsosz Piwo Bożonarodzeniowe
Wąsosz Piwo Bożonarodzeniowe
Wąsosz Piwo Bożonarodzeniowe
% alk. 9.0
Blg 19.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Uwarzone w Browarach Regionalnych Wąsosz. Receptura stworzona przez Krzysztofa Czechanowskiego, tak dobra, że wygrała VI Częstochowski Konkurs Piw Domowych Bractwa Piwnego. W konkursie było pięć kategorii: American Pale Ale, Oktoberfest, Wędzone, Niskoalkoholowe oraz Świąteczne. Piwo Bożonarodzeniowe Krzysztofa Czechanowskiego zwyciężyło w swojej kategorii oraz zgromadziło najwięcej punktów spośród wszystkich piw - 46 punktów. Dla porównania drugie miejsce zajął Andrzej Miler ze swoim wędzonym - 41 punktów. Zgodnie z regulaminem, główną nagrodą było uwarzenie zwycięskiego piwa w Browarach Regionalnych Wąsosz. Na kontretykiecie widnieją loga Bractwa Piwnego, Browaru Wąsosz oraz VI Częstochowskiego Konkursu Piw Domowych. Krzysztof Czechanowski to doświadczony piwowar domowy z Wrocławskiej Inicjatywy Piwnej, znany w sieci jako Undeath. Jego receptura, po odpowiednim skalowaniu, została w obecności autora uwarzona w ilości 70 hl. Piwo, po oklejeniu etykietami z autografem Krzysztofa, zostało zwieńczone w sposób należny trunkowi świątecznemu. Kapsel oraz szyję butelki zalakowano naturalnym woskiem. Składniki: woda, słód pilzneński, słód karmelowy, słód palony, pszenica palona, cukier kandyzowany ciemny, chmiel, drożdże, dodatki: świeży imbir, cynamon, gałka muszkatołowa, goździki, przyprawa do piernika. Piwo ciemne, pasteryzowane. Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 0,5l. Oficjalna premiera piwa odbyła się 4 grudnia 2015 roku o godzinie 20, w częstochowskiej Piwiarni, mieszczącej się przy Alei N. M. P 31.
Dodał: stacher93 - 2015-12-06 15:08:13

oceny Oceny

Użytkownicy 6,74 / ilość: 19
Goście 7,13 / ilość: 8
średnia 6,85/10 / ilość: 27

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
pajak
starstarstarstarstar

2018-12-08 16:57:39
Bardzo aromatyczne i mocne piwo. Zdecydowanie warto. Piękna sprawa na długi zimowy wieczór.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
marcin729
starstarstarstarstar

2018-11-29 12:41:37
Piwo regionalne plus przyprawy, mimo dużego alko i przypraw trochę wodniste. Jakościowo średnio.Przynajmniej alkohol nie przykrywa wszystkich smaków, jest dobry balans.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 5 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2018-01-03 22:18:36
Kolor ciemno-brązowy, wpadający w czarny, nieprzenikniony. Piany praktycznie brak.
Aromat ciemnych słodów z czekoladą i karmelkiem plus pierniczek. Czuć też przyprawy korzenne: goździk, imbir, ale nade wszystko piernikowe nuty.
W smaku ciemne słody z karmelkiem i czekolado-kawowymi nutami. Kwasek i to wyrazisty na finiszu. Dalej wchodzą przyprawy korzenne. Niestety, piernika tu mało. Goryczka ciut powyżej niskiej, ziołowo-palona. Alkohol daje trochę szczypania na języku i podniebieniu. Piwo jest zbalansowane, może kapinkę wodniste, za to wysoko pijalne. Wysycenie w okolicach średniego.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-08-17 10:38:35
Bardzo dobre stylowo piwo. dodatki mocno wyczuwalne, tworzą atmosferę świątecznego piernika. do tego nuty czekolady, gorzkiej kawy. Może trochę za słodkie. Przyprawy to jednak balansują.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010