Wąsosz Kmicic Świeże
Wąsosz Kmicic Świeże
Wąsosz Kmicic Świeże
% alk. 5.5
Blg 12.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Naturalne, jasne piwo niefiltrowane i niepasteryzowane, uwarzone przez Browar Wąsosz, dla SGA Spółka z o.o. Podany adres spółki to dawna siedziba browaru Kmicic w Częstochowie. Uwarzone według receptury Browaru Częstochowskiego, założonego w 1840 roku. Opis widniejący na kontretykiecie: Za uwiecznione w Potopie wysadzenie kolubryny, olbrzymiej szwedzkiej armaty, w latach 70 ubiegłego stulecia częstochowianie przygotowali bohaterowi literackiemu Andrzejowi Kmicicowi szczególny pomnik, uwarzyli piwo w lokalnym browarze sięgającym tradycją do XIX wieku.

W składzie: woda, słód jęczmienny i chmiel.
Piwo ma bardzo krótką datę przydatności, co potwierdza fakt, iż jest niepasteryzowane i niefiltrowane. Charakteryzuje się kolorem jasnego złota, barwa ta jest opalizująca. Piana śnieżnobiała, całkiem wysoka. Uformowana jest w dużej mierze z drobnych pęcherzyków, dosyć szybko osiada. Jako mocno porwany kożuch trzyma się do końca degustacji, delikatnie zdobi szkło. W zapachu, który nie jest zbyt wyraźny, pierwsze skrzypce gra słód, nie brakuje również charakterystycznej nuty piwnicznej oraz woni drożdżowej. Smak to połączenie słodu z wyraźną słodkością, bliżej finiszu napotkamy wspomniany już posmak piwniczny o łagodnym drożdżowym profilu. Na finiszu ujawnia się bardzo subtelna i krótka goryczka. Wysycenie w tym piwie nie należy do najwyższych.
Dodał: Stacher93 - 2014-08-22 15:19:45

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 3
Goście 8,46 / ilość: 13
średnia8,19 / ilość: 16

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gjordano
starstarstarstarstar

2015-10-29 11:56:51
Piłem lane w Częstochowskim barze Carpe Diem za całe 5 zł . Cenę jak i piwo, jak na warunki barowe oceniam na bardzo dobre. Na pewno wypiję jeszcze nie jedno (o ile będzie).
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2014-12-23 21:44:00
Jedno z lepszych piw jakie piłem.Mało gazu sam delikatny smak.Chciałbym by było bardziej dostępne a z tym jest problem
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-09-06 12:54:47
Najlżejsza wersja Kmicica.Kupiłem je wraz z mocnym i ucieszyło mnie, że data przydatności nie przekraczała miesiąca.Czyli faktycznie mamy do czynienia z piwem świeżym.W smaku jak i aromacie dominuje słód ze świeżym akcentem drożdży i nutami piwnicznymi.Nie jest to może najwspanialszy smak i aromat, ale mimo wszystko plus za prawdziwie świeże piwo, czuć to w smaku, że pijemy coś odmiennego od innych pasteryzowanych i filtrowanych piw.Oczywiście tradycyjnie dla Wąsosza, piana opadła błyskawicznie.Myślę, że jeszcze kiedyś do niego wrócę, bo warto.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.




Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.