Wąsosz Kmicic Mocne
Wąsosz Kmicic Mocne
Wąsosz Kmicic Mocne
% alk. 7.8
Blg 15.1
brak koduaddbarcode

Jedno z trzech piw Kmicic, które w ostatnim czasie pojawiły się na rynku. Uwarzone przez browar Wąsosz, według receptury nieistniejącego już browaru Częstochowskiego założonego w 1840 roku. Warzone dla SGA sp. z o.o, czyli firmy, której siedziba rzekomo mieści się na terenie dawnego browaru Kmicic w Częstochowie. Jest to jasne, mocne piwo pasteryzowane. Opis piwa z kontretykiety: Za uwiecznione w Potopie wysadzenie kolubryny, olbrzymiej szwedzkiej armaty, w latach 70 ubiegłego stulecia częstochowianie przygotowali bohaterowi literackiemu Andrzejowi Kmicicowi szczególny pomnik, uwarzyli piwo w lokalnym browarze sięgającym tradycją do XIX wieku. Barwa jasno-bursztynowa, mocno przypatrując się można zauważyć nieduże zmętnienie. Piana w kolorze białym, średnio oraz drobno-ziarnista. Nie jest imponująco wysoka, opada szybko do niskiej, potarganej warstwy, z grubszym pierścieniem. Na szkle zostawia nierównomierne ślady. Aromat umiarkowanie intensywny, na pierwszym planie woń słodowa, następnie dobrze pokrywający się zapach chmielu i łagodnej nuty piwnicznej. Słód zdominował również smak tego piwa, jest wyraźnie słodkie, w oddali czuć lekko chlebowy posmak. Goryczka chmielowa, która ukazuje się na końcu jest na poziomie średnim. Co ważne, wysoki woltaż nie jest wyczuwalny w smaku, subtelnie rozgrzewa podczas przełykania. Wysycenie średnie.
Dodał: Stacher93 - 2014-08-25 09:12:32

oceny Oceny

Użytkownicy 6,5 / ilość: 6
Goście 7,88 / ilość: 8
średnia 7,29/10 / ilość: 14

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar

2020-07-01 20:06:46
Piłem Kmicica Mocnego Niefiltriwane produkowanego przez Browary Regionalne Sp. z o.o. dla P.H.U. Łacisz z Radomska. Kod 5904730378048, alk. 6,8 %, eks. 15,1 %. Typowy Polish Strony Lager ze słodyczą, maskującą alkohol. Przyjemny rozgrzewacz.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-09-06 12:46:56
Byłem zaskoczony, gdy zobaczyłem je w sklepie, wraz ze Świeżym.Nie spodziewałem się zupełnie, że wyjdą jeszcze inne Kmicice niż tradycyjny, zielony.Jest to ciekawe piwo, typowy strong, który przy wysokiej zawartości alkoholu, zachowuje wszystkie walory smakowe.Właśnie największym plusem jest brak woni i posmaku alkoholu przy 7,8%. Samo piwo jest dosyć ciężkie, z solidną bazą słodową i nutami chlebowymi.Na finiszu można wyczuć lekką goryczkę.Minus dla Wąsosza za wypuszczenie tego samego piwa pod nazwą Wąsosz 15°, który smakował identycznie.Mimo wszystko mało na rynku jest piw z takim wysokim woltażem i dobrym smakiem.Szczerze mówiąc nie licząc porterów za tą cenę dostaniemy tylko tanie puchy z marketów, których smak będzie pozostawiał wiele do życzenia.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-03-08 14:13:59
Barwa ciemno-złota, delikatnie zamglona.Piana w kolorze białym, średnio-pęcherzykowa.Po nalaniu obfita - wysoka na ponad trzy centymetry.Opada dość szybko do lekko dziurawej warstewki z delikatnie grubszym pierścieniem.Dużym plusem są ładne, równe, średnio-grube i trwałe ślady na szkle.Aromat umiarkowanie-silny.Słód z wyrazistą słodyczą i akcentami karmelowymi, typowo dla strong lagera.W smaku podobnie, wyraźna słodycz z bazą słodową, wyczuwalny karmel, trochę akcentów chlebowych i przecierające się gdzieś z tyły toffee.Goryczka bardzo delikatna, ledwo wyczuwalna.Na plus brak jakichkolwiek nut alkoholowych.Nasycenie średnio-niskie, jak najbardziej odpowiednie.Bardzo dobry strong lager, nie pamiętam ile za niego dałem, aczkolwiek cena nie przekraczała raczej 4 zł.Piwo to występuje też jako Wąsosz 15.Tym razem piję je po terminie, kupiłem z kolegami i nie wypiliśmy.Data przydatności do drugiego marca.Piwo do którego warto wrócić.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010