Wąsosz Jagodowe
Wąsosz Jagodowe
Wąsosz Jagodowe
% alk. 5.2
Blg 12.0
5904730014694addbarcode
ulubione: 1
cena: 5,00 zł

Piwo o smaku jagodowym uwarzone przez Browar Wąsosz. Browar ten został założony w 1993 roku i warzy swoje piwa we wsi Wąsosz, położonej niedaleko Częstochowy. Wąsosz Jagodowe zostało wprowadzone do sprzedaży w sierpniu 2015 roku.

Nasza „dwunastka” z sokiem jagodowym oraz odrobiną brązowego cukru. Zawiera wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. Może zawierać cząstki owoców.

Piwo jasne, pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słód pilzneński, słód karmelowy, chmiel, drożdże, syrop jagodowy (sok z jagód tłoczony na zimno-50%, cukier-50%), naturalny aromat jagodowy
Występujący osad jest wynikiem użycia naturalnego soku.
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2015-09-23 09:27:13

oceny Oceny

Użytkownicy 5,5 / ilość: 14
Goście 6,67 / ilość: 3
średnia 5,71/10 / ilość: 17

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-08-01 16:37:20
Kolor karminowy, piana wpada w róż, soku nie żałowali, piana ładna, drobna, lacing śliczny, to trzeba przyznać.
W smaku tak słodko, że aż mdli, podobnie jak przy jeżynowym, niestety, ten sztuczny aromat i tu daje znać o sobie, jest landrynkowe, do tego chamski kwasek cytrynowy, prawdziwej borówki to tu jak na lekarstwo, zachowało cechy piwa, w odróżnieniu od pustaków zarabianych cukrem i syropem, ale go to nie ratuje, jest okropnie słodkie, mdłe, sztuczne
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-10-12 23:36:33
Piana różowawa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się, raczej słabej jakości, kiepski lacing. Barwa ciemniejsza fioletowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, dość mocno zmętnione. W zapachu nuty jagodowe, karmelowe i jakby...maślane. W smaku jest podobnie, maślana jagoda, jest słodko, choć jakaś tam goryczka występuje, słaba kontra kwaskowa, czuć sok jagodowy, ale nie do końca naturalny, lekki chemiczny posmak, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta nieskomplikowana, kiepsko opisana, w wiadomej kolorystyce. Warka 11.12.2016. Smakowe piwo od Wąsosza, drugie jagodowe jakie piłem, szału nie ma...słodki kompocik z maślanymi aromatami, mi niezbyt odpowiadają takie klimaty, wypiłem, odhaczyłem 5 wystawiłem.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-11-14 00:06:45
Barwa: Buraczana/jagodowa, mocno zmętniona, nieprzejrzysta.

Piana: Jasno-różowa, raczej skąpa i wątła. Po nalaniu tworzy się centymetrowy kożuch, który dziurawi się i błyskawicznie zamienia w obręcz z potarganym środkiem. Przy końcu po pianie zostają tylko niewielkie pozostałości w postaci nierównej obręczy i prawie pustego środka. Szkło ozdabiają cienkie i skąpe firanki, które mają postać kresek oraz połączonych ze sobą pasków. Są cienkie, lecz trwałe.

Aromat: Intensywny, zaskakująco naturalny. Faktycznie czuć jagody, świeży sok z jagód. Jest do tego też dziwaczna, musująco-landrynkowa, słodka nuta. Kojarzy mi się właśnie z jakimiś landrynkami lub nawet cukierkami Skittles. Oprócz tego w aromacie niczego innego doszukać się nie da. Wszystko zdominowane przez sok jagodowy.

Smak: Nieźle ułożony, słodki, lecz nie ulepkowaty. W tle czuć lekkie podłoże słodowe, które przypomina, że pijemy piwo a nie sok/napój. Jagody dominują w smaku, moim zdaniem jest to całkiem naturalne odzwierciedlenie tego, jak powinien smakować świeży smak z jagód. Piwo przy odpowiednim schłodzeniu jest orzeźwiające, chociaż według mnie jagody przegrywają z cytrusami czy innymi soczystymi owocami pod względem orzeźwienia. Są zbyt słodkie. Całość jest dość płaska, dominuje jagodowy posmak. Mimo tego z każdym łykiem piwo się nie nudzi.

Nasycenie: Średnio-niższe, może być.

Komentarz: Taki sobie piwny kompocik, w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Poprawne, dużo ciekawsze w aromacie niż w smaku. Zapach musujących, landrynkowych jagód był bardzo intrygujący. W smaku bardziej płaskie, słodkie i przynudnawe. Mimo tego wystawiam bardzo pozytywną ocenę. Czuć, iż pije się piwo smakowe. Z piwem i jagodami kojarzyło mi się tylko Lubuskie Jagodowe, którego raczej nie skomentuje. Ogólnie Browar Wąsosz to bardzo solidny browar, bogata oferta piw smakowych również to potwierdza. Niezbyt często sięgam po piwa smakowe, ale czasem okoliczności do tego zmuszają, lub trafi się jakaś okazja.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010