Wąsosz & Humalove Puola/Polska
Wąsosz & Humalove Puola/Polska
Wąsosz & Humalove Puola/Polska
% alk. 8.5
Blg 19.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Finnish Export Stout uwarzony przez browar Wąsosz w kooperacji z Humalove Brewing z Finlandii. Piwo zostało uwarzone w Browarach Regionalnych Wąsosz. Zacierany z owocami borówki brusznicy (po fińsku nazywanej tym samym słowem co Polska), leżakowany z ziarnistą arabiką oraz płatkami z beczki po sherry.

Składniki: woda; słody: Pilzneński, Monachijski, Żytni jasny, Karmelowy 10, Karmelowy 150, Czekoladowy; jęczmień palony; special B; cukier; chmiele: Herkules, Citra; drożdże US-05; dodatki: borówka brusznica, płatki z beczki po sherry, ziarnista kawa arabska.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Dodał: Gość - 2016-03-20 18:15:08

oceny Oceny

Użytkownicy 7,8 / ilość: 15
Goście 9,25 / ilość: 4
średnia8,11 / ilość: 19

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2017-10-31 21:05:53
Dobry konkretny FES, jest tu wszystko czego potrzebuje: przede wszystkim porządna ziarnista kawa, przyjemnie pachnie również czekoladą, nuty owocowe raczej wiśnia, borówka też wyczuwalna gdy głębiej sięgniemy nochalem. W smaku ładnie ułożone, wysycenie mogło by być mniejsze z czasem ucieka, goryczka na średnim poziomie z nutami palonymi.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-05-01 01:37:56
Wygląd: ciemny brunatny, lekko mętne, genialna piana, ale piana w Wąsoszu zawsze wychodzi, a Wąsoszowi tylko piana, super lacing
Zapach: mocno palony, zbożowy, nawet jakaś nuta, którą odbieram jako wędzoną, czerwone owoce, wiśnia i czerwona porzeczka, kawa tak naturalna jak i zbożowa, z mlekiem, lekka beczka, mleczna czekolada.
Smak: Treściwość konkret, dużo ponad FES, wiele RISów mogłoby jej pozazdrościć (i nie piszę o tych, które mają niemal identyczne parametry, a nazywają się RISami ;) ), gęste wyklejające, puszyste, aksamitne, bardzo kawowe, kawa naturalna i zbożowa, goryczka kawowo-popiołowa, dużo czekolady mlecznej i gorzkiej, dosyć ściągające, taniczne, drewniane, więc tych płatków nie dodali na alibi, czerwona owocowość, kwaśna, ale trochę czarnej, wyraźna żywiczność, cytrynowość. Bardzo agresywne piwo i myślę, że można by zakupić trochę na leżak.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-04-30 03:24:26
GENIALNY FES
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2016-10-28 23:57:34
Warka : 08/12/2016
Cena: 8,40

Barwa:ciemny brąz , nie przenikniony ;

Piana : kremowa , drobne bąble, oblepia szkło w sposób całościowy pod koronką , mimo małej wysokości trzyma się stosunkowo długo ;

Aromat : z butelki : liker-owość i czekolada ; ze szkła : czekoladka z likierem wraz z jakimś owocem chyba najbardziej pasującym do wiśni , poza tym w tle gdzieś kawa , pojawiają się tam i ówdzie nuty drewna takie po jakimś alkoholu , a raczej beczce po jakimś mocnym alkoholu ;

Smak: złożony , pełny smak , wyczuwam tu dużo czekolady wraz z wiśniowym posmakiem likieru , właśnie jest tu w składzie borówka ale za cholerę jej ni wyczuwam , dużo czekolady to podkreślam po raz drugi , przyjemne odczucia ;

Piwo bardzo dobre , pomimo 8,5% pije się rewelacyjnie , wysoka 8-mka
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.