Wąsosz & Humalove Hapan Kirsikka
Wąsosz & Humalove Hapan Kirsikka
Wąsosz & Humalove Hapan Kirsikka
% alk. 4.7
Blg 10.0
IBU 15
5902448150390addbarcode

Druga kooperacja z serii Humalove/Wąsosz. Kwaśny (fin. hapan) saison z dużą ilością wiśni i szczyptą brzoskwini. Zakwaszany metodą kettle sour. Skład: woda, słód pilzneński, słód monachijski, płatki owsiane, chmiel Sybilla, wiśnia, brzoskwinia, drożdże: Belle Saison, bakterie L. helveticus. Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Dodał: Miran125 - 2018-10-18 18:08:19

oceny Oceny

Użytkownicy 7,33 / ilość: 9
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,33 / ilość: 9

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Kuniszewsky
starstarstarstarstar

2018-03-06 22:48:56
Według obiektywnych kryteriów, da się znaleźć mankamenty tego piwa, ale mnie osobiście ono bardzo podchodzi.

Jedyne, co można mu zarzucić to zbyt słaba goryczka. I przytłumienie smaku piwa w stylu saison przez kwasotę podbitą wiśnią. Ale mi to odpowiada, mi to smakuje i aż mi żal, że odkryłem to piwo zimą, a nie w szczycie upalnego lata, gdyż jest to trunek orzeźwiający, właśnie na lato wręcz stworzony.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 10 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-12-25 21:57:06
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, cienkim wianuszkiem okala ścianki szkła, jako taki lacing. Barwa ciemniejsza różowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu eleganckie nuty wiśniowe, akcenty słodowa, mleczne i kwasowe aromaty. W smaku pięknie kwaskowe, kwas długo gości na podniebieniu i mocno orzeźwia, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra słodowa, konkretne wiśniowe posmaki, pełną parą czuć te owoce, pestkowe wonie, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły biały, etykieta bardzo kolorowa, przyciąga wzrok na półce sklepowej, w miarę dobrze opisana. Warka 30.04.2018. Udany wiśniowy sour, nie czuć co prawda saisona który miał być bazą ale...występuje tu naprawdę duży efekt orzeźwienia. Współpraca Wąsosza i finnskiego browaru humalove wychodzi jak najbardziej na plus. Z chęcią skosztuję innych piw z tej serii. W mojej ocena za Kirsikkę powinna się wahać w granicach 7.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.