Wąsosz 9°
Wąsosz 9°
Wąsosz 9°
% alk. 4.1
Blg 9.0
IBU 25
5904730014052addbarcode
ulubione: 7

Jasne, lekkie, niefiltrowane i pasteryzowane piwo uwarzone przez Browary Regionalne Wąsosz. Niemalże klasyczne, orzeźwiające piwo w stylu pilzneńskim, o nieco zmienionym zasypie oraz podwyższonym chmieleniu. Chmielone wyłącznie polskimi chmielami: Marynką na goryczkę oraz Sybillą na aromat. W oka mgnieniu ugasi Twoje pragnienie, sięgnij po orzeźwienie. Piwo to należy do linii klasycznej, co ciekawe niedawno browar ten wypuścił również piwo Polka Pils, które miał identyczną zawartość alkoholu i ekstrakt.

Skład: woda; słody: Pilzneński, Monachijski; chmiel: Marynka, Sybilla; drożdże: Saflager W 34/70.

Barwa jasnego złota, z minimalnym zmętnieniem. Piana w kolorze białym, drobnoziarnista, z grubymi pęcherzami z wierzchu. Po przelaniu do szkła wysoka na około centymetr, szybko się podziurawiła. Została porwana warstwa z cienką, nierównomierną obwódką. Piana zostawia delikatne ślady na szkle. Aromat wyraźny, zdominowany przez słodką i przyjemną nutę słodową. W oddali czuć też chmiel. W smaku również dominuje solidna baza słodowa, następnie czuć słodycz, która powoli przechodzi w delikatną goryczkę. Piwo to jest orzeźwiające i jak na swój niski ekstrakt treściwe. Wysycenie średnie, bez zarzutu.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-04 10:14:48

oceny Oceny

Użytkownicy 6,73 / ilość: 67
Goście 7,96 / ilość: 24
średnia7,05 / ilość: 91

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-09-17 22:47:53
Piana biała, drobnoziarnista, wątpliwej jakości, dziurawiąca się dość szybko po przelaniu piwa z butelki do szkła, brak trwałego lacingu. Barwa ciemniejsza miodowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu lekkie nuty zbożowe, drożdżowe aromaty, chlebowy oraz karmelowy akcent, podbudowa słodowa. W smaku dużo się nie dzieje, mamy subtelną karmelową słodycz, drożdżowy finisz, goryczka iluzoryczna, podobnie jak kontra kwaskowa, zbożowość i skórka chlebowa, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w niebieskiej kolorystyce, nowa oprawa graficzna jest po prostu nudna i nijaka, w miarę dobrze, choć nie wyczerpująco opisana. Warka 24.06.2020. Jasne, lekkie piwo od Wąsosza, nie dostarczające powalających na kolana doznań smakowych, ale dość solidne i jak na swój niski ekstrakt treściwe. Pije się prawie jak wodę, za tej jakości wyrób mogę zaproponować góra 6 z minusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2019-03-06 00:06:12
Bardzo przyjemne, goryczkowe piwko. Wyróżnia się wyglądem - oprócz ładniej piany posiada mętny, biszkoptowy kolor. Wysoce pijalne, wad nie zauważyłem. Na pewno nie jest to najlepszy pils życia, ale nie można mu nic zarzucić.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2019-03-05 23:20:47
Charakterny, dobry pils. Goryczka mocna, dobrze zbalansowana z całkiem wyraźną słodowością (a to przecież jest 9 plato). Niestety wyłazi też wyraźny dms. Pijalność wysoka, czuć lekkie owocowe nuty z chmielu. Mogę powiedzieć, ze smakuje to jak coś pomiędzy pilsem, a APA. Za tą cenę bardzo fajne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 1 )
awatar
lukas85
starstarstarstarstar

2018-10-31 17:10:09
Całkiem dobre piwo, faktycznie lekkie, goryczkowe, w stylu czeskiego pilsa. Zapach przyjemny slodowo chmielowy. Cena ponizej 4 zl też akceptowalna. Przy cenie bliżej 3 zl, mogłoby stale goscic u mnie w lodówce w większej ilości.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.