Wąsosz 12°
Wąsosz 12°
Wąsosz 12°
% alk. 5.2
Blg 12.0
5904730014014addbarcode
ulubione: 6

Kolejne piwo z Browaru Wąsosz. Piwo jasne, pełne, pasteryzowane i niefiltrowane. Nazwa oczywiście odnosi się do ekstraktu, nie do zawartości alkoholu. Piwo w barwie jasno – złotej, dosyć obficie zmętnione, jednak bez większych farfocli na dnie kufla się obyło. Piana dosyć niska podczas nalewania, w dodatku szybko się redukująca, zostająca na końcu w postaci malutkiej warstewki, grubo pęcherzykowata. Aromat mało intensywny, mocna dawka słodu, gdzieś w tle majaczący chmiel, całość o specyficznym, słodkawym zabarwieniu. Smakowo nie najgorzej, równomierna gra słodu i chmielu. Piwo dosyć słodkie, goryczka dosyć spora, ale nie rzucająca intensywnością na kolana. Dodatkowo akcenty owocowe i nieco drożdżowe. Nasycenie dwutlenkiem węgla na poziomie średnio wysokim.
Dodał: doktor_piwo - 2014-08-28 10:18:24

oceny Oceny

Użytkownicy 6,29 / ilość: 70
Goście 7,38 / ilość: 45
średnia6,71 / ilość: 115

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2019-03-13 15:12:08
Piana po nalaniu nie do końca biała. Mocno dziurawiąca się w bardzo szybkim tempie, która nagle nam zanika kompletnie do zera. Barwa złota - zmętniona (w tle mnóstwo mikro drobinek drożdży o podobnej średnicy). W aromacie klasyczny lager czyli podstawa słodowo-chmielowa. W smaku w zasadzie również dostajemy to co powinniśmy dostać od klasycznego lagera. Mianowicie dobra podstawa słodowo-chmielowa oraz lekko-średnia nie zalegająca goryczka, która mogłaby być wyższa w tym wypadku. Jednak to poprawny lager bez wad.
Wysycenie: wysokie
Warka do: 21.08.2019
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2018-08-10 00:01:04
Przyjemny lager z lekką owocowo-tropikalną nutą oraz cytrusami i subtelną goryczką
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Biggs
starstar

2018-05-18 21:11:56
Piłem już z nową etykietą , żółtą, typu \"sygnet\" , podoba mi się ta nowa szata. Kapsel dalej czarny. Po nalaniu tworzy się obfita gęsta piana , długo się trzyma , miękkim kożuszkiem, mętne, zapach słodowo-drożdżowo-drzewny, ciekawy , ale bez szału. W samaku lekko gorzki , lekko kwaskowy, nie czułem wyraźnej słodyczy. Nienachalna goryczka pozostaje , jak i ten posmak drożdżowo-drzewny, dopiero po czasie pojawiają się lekkie chmielowe zajawki. Fajne, ale rzeczywiście ciut gorsze od tego nachmielonego Kormorana , a nawet bratniej 9-ki (tej niebieskiej). Ale oferta Wąsosza coraz bardziej mi podchodzi, że aż chcę sie u nich obkupić w moich podróżach po kraju , mam nadzieję mają sklep przybrowarny.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2017-12-30 20:36:44
Wyglad calkiem calkiem, piana co prawda dosyc szybko osiada, apetyczny zapach , gleboki smak, goryczka wyrazna, ale zrownowazona slodkawym smakiem i niedominujaca. Bardzo dobre, wad nie wyczulem.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.