Warsztat Piwowarski Bergamłot
Warsztat Piwowarski Bergamłot
Warsztat Piwowarski Bergamłot
% alk. 5.0
Blg 13.0
5906874988022addbarcode
ulubione: 3

Piwo uwarzone przez browar Warsztat Piwowarski z Wrocławia.

Piwo górnej fermentacji* z dodatkiem skórki pomarańczy bergamota znanej z herbaty Earl Grey.
U nas jednak nie znajdziesz żadnej herbaty!
Tylko bergamotka, w odpowiedniej ilości, żeby uwodzić swym aromatem, ale też nie za dużo, żeby nie pomylić piwa z innym napojem o podobnym kolorze.
* Górna fermentacja: temperatura fermentacji brzeczki w granicach 16-22°C (w zależności od stylu) nadaje piwom bogaty bukiet zapachowy, związany z produkcją m.in. estrów (aromatów kwiatowo-owocowych)

Piwo niefiltrowane, niepasteryzowane
Składniki: woda, słody (Pilzneński, Wiedeński, Karmelowy), chmiel, suszona skórka pomarańczy bergamota, drożdże
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-13 18:30:16

oceny Oceny

Użytkownicy 7,11 / ilość: 9
Goście 8 / ilość: 3
średnia 7,33/10 / ilość: 12

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-05-26 18:46:29
Ni nadzwyczajnego, trochę tylko czuć skórki bergamotki, jako goryczkę na finiszu.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-11-26 21:17:16
Piana biała drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, raczej słabej jakości, cienkim wianuszkiem okala ścianki szkła, brak trwałego lacingu. Barwa ciemniejsza miodowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu nuty słodowe, karmelowe klimaty, czuć dość wyraźnie bergamotę, ponadto ciasteczka i biszkopty, a nawet subtelna cytrusowość. W smaku słodkie, z wyraźną nutą bergamoty utrzymująca się jakiś czas na podniebieniu, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowo-cytrusowym, słabsza kontra kwaskowa, w tle biszkopty i ciasteczka, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły zielony, etykieta prosta z zielonym akcentem, graficznie bez odhyłów, w miarę dobrze opisana. Warka 30.11.2017. Ciekawy Amber Ale z dodatkiem bergamoty, choć według mnie ten właśnie dodatek zbytnio dominuje w smaku przykrywając całą resztę. Niemniej jednak udana propozycja od Warsztatu Piwowarskiego, póki co chyba najlepsza z dotychczasowych jakie miałem okazję degustować. Nie jest to wysoka półka, aczkolwiek średnia z zadatkiem na coś więcej, w moim mniemaniu na minimalnie 6 z plusem. Ps w moim egzemplarzu 5,5% woltażu.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2017-04-03 09:37:52
Rewelacyjne piwo, delikatna nutka bergamotki, odpowiednia goryczka, na Beer Geek Festival degustowałam bez końca!! Warto !
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2016-10-29 13:04:19
Dziwny aromat w butelce i nie do końca przypominający nutę bergamotki którą znamy z piw z dodatkiem herbaty earl grey. Tutaj na pierwszym planie jest jednak nuta kandyzowanej skórki pomarańczy. Taka cierpka, niespecjalnie orzeźwiająca. Poza tym odnoszę wrażenie że w tle jest kwaskowata, drożdżowa nutka.
W szkle natomiast jest już lepiej. Jest bergamotka, ale znów nie taka jaką znamy z herbaty. Tzn aromat jest herbaciany, ale nie na tyle intensywny i orzeźwiający jak zwykle. Dodatek jednak owocu bergamotki a nie herbaty, dał nuty nieco cięższe, cierpkie, taniczne, kojarzące się z mocnym herbacianym naparem.

Piwo o ciemno złotym kolorze, wpadającym w odcień pomarańczy. Zmętnione w równomierny sposób, ze średnio obfitą, niezbyt trwałą pianą w kolorze bieli, która delikatnie zdobi szkło.

W smaku za to jest ciekawie. Piwo wytrawne, o niskiej słodowej pełni. Słodowość w zasadzie też nie specjalnie wyczuwalna. Może delikatnie \"mydlane\"? w smaku? Nie mniej jednak główne akcenty smakowe pochodzą ewidentnie z użycia tytułowego cytrusa. Piwo przyjemnie cierpkie, o mocno intensywnym smaku skórki pomarańczy, grejpfruta, cytryny czy limonki. Cierpkie cytrusy są tutaj dominującym smakiem, który szybko uzupełnia nieco taniczna, herbaciana goryczka. Retronosowo czuć nutki bergamotki. Wraz z wyraźnym goryczkowym finishem, nuty te tworzą ciekawy mocno herbaciano cytrusoowy aftertaste. Wysycenie nisko-średnie co mnie dziwi bo otwierając butelkę piwo wydało głośny i długi syk. Goryczka - wysoka.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010