Vilniaus Alus Grapefruit Wheat Beer Mix
Vilniaus Alus Grapefruit Wheat Beer Mix
Vilniaus Alus Grapefruit Wheat Beer Mix
% alk. 2.8
brak koduaddbarcode

Produkt litewskiego browaru UAB Vilniaus Alus, z Wilna. Jest to piwo pszeniczne z sokiem grejpfrutowym. Pojawiło się na rynku wraz z drugą owocową propozycją z tego browaru, mianowicie Mieszanką piwa z sokiem aronii Granate. Oba piwa dostępne są w półlitrowych butelkach z przeźroczystym szkłem.

Skład: piwo pszeniczne 55% (woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny, chmiel, drożdże piwne), woda, koncentrat soku grejpfrutowego, kwasek cytrynowy, aromaty smakowe, stabilizatory E414, E415, E445, CO2.
Możliwe wystąpienie naturalnego osadu.
Na uwagę zasługuje fakt, iż wszystkie informacje na krawatce zapisane są w języku polskim.

Barwa ciemno-żółta, wyraźnie zmętniona. Piana śnieżnobiała, uformowana z różnej wielkości pęcherzy. Ma około centymetr wysokości po nalaniu. Szybko dziurawi sie od środka, po minucie pozostają nieliczne wyspy na tafli i gruba obręcz, która zostawia niespecjalnie trwałe i wyraźne firanki na szkle. Aromat wyraźny, grejpfrutowy, ze słodką, lekko perfumową nutą. W smaku cytrusowo-grejpfrutowe z subtelnie wyczuwalnym słodem pszenicznym i mocną, nieco przesadną słodkością. Nasycenie wysokie, do średniego, z czasem wyraźnie spada.
Dodał: Stacher93 - 2014-11-18 09:13:49

oceny Oceny

Użytkownicy 5,5 / ilość: 2
Goście 8 / ilość: 1
średnia 6,33/10 / ilość: 3

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-04-07 22:01:32
Piana raczej marna, wysoka na około 0,5 centymetra, średnio-szybko opadająca, zostawia nietrwały ślad na ściankach kufla, drobnoziarnista, barwa jasna, piaskowa, zupełnie nieprzejrzyste, w zapachu czuć słodkiego grapefruita, niestety chemicznego. Smak nie jest wyrazisty, wręcz bardzo delikatny, wysycenie na średnim poziomie, goryczki nie ma wcale, piwo jest bardzo słodkie, dziwne bo nie czuć ani krzty z goryczy grapefruita. W mojej opinii gorsze od swojego imiennika z granatem, aczkolwiek jeśli ktoś lubi słodkie w granicach przyzwoitości piwa bez śladu goryczki, mogę zdecydowanie polecić. Piło się przyjemnie, jak radlerka, ale za cenę około 5 złotych wolałbym dostać coś bardziej konkretnego. Fajna etykieta i kapsel z systemem twist off. Szkoda, że nie czuć ani trochę piwa pszenicznego... a podobno ono jest podstawą tego napoju... 6 ode mnie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-11-16 19:24:33
Kupione w Tesco wraz z drugim smakowym Grenadine Beer Mix.Ogólnie zdziwiła mnie trochę wysoka cena, ponad 5 zł za butelkę.Nie byłem również zadowolony, iż piwa lane są w przeźroczyste butelki, wygrzebałem obie z końca regału.Nie jestem smakoszem piw smakowych, ale jak coś takiego się pojawia chętnie próbuje.Wcześniej piłem kilka piw z tego browaru, nie zachwyciły ale jakiś tam poziom trzymały.Po przeczytaniu składu nie byłem zbytnio zadowolony, nie różni się niczym od marketowych wyrobów typu radler.Barwa ciemno-żółta, mętna nieprzejrzysta, typowa dla pszeniczniaka.Piana śnieżnobiała, wątła i nietrwała.Niska warstwa przerodziła się w skromną obręcz, zdobienie szkła na niskim poziomie.Aromat z butelki przyjemny, po przelaniu staje się nieco za słodki.Grejpfrut z nienaturalną, mdłą słodyczą.W smaku na plus grejpfrutowo-cytrusowe akcenty i subtelnie wyczuwalny słód pszeniczny, na minus znów przesadna, męcząca słodycz.Nasycenie średnio-wysokie, może być.Nie zachwyciło podobnie jak Grenadine.Patrząc przez pryzmat Cena-Jakość, piwo jest słabe.W tej cenie można śmiało zakupić dwa podobne w smaku piwa z dodatkiem soku.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010