Vedett Extra Blond
Vedett Extra Blond
Vedett Extra Blond
% alk. 5.2
brak koduaddbarcode
ulubione: 2
cena: 8,70 zł za 330 ml

Lekkie jasne piwo, mocno chmielowe. Powstało w 1945 roku i bardzo szybko zdobyło wiernych zwolenników w regionie Antwerpii i Brukseli. Kolor bardzo jasny, klarowny. Piana drobna, wysoka, trwała. Zapach: chmielowo-słodowy. W smaku średnio słodowe, wyraźny chmiel i goryczka.
Dodał: rozdzer - 2012-10-15 11:25:00

oceny Oceny

Użytkownicy 5,2 / ilość: 5
Goście 7 / ilość: 6
średnia6,18 / ilość: 11

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2018-10-27 20:43:14
Przy pierwszym łyku w ogóle nie podeszło. Zdecydowanie za dużo chmielu. Mocno gorzkie. Ale po połowie dało już się przyzwyczaić. I tak nie polecam.
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-12-22 00:38:34
Barwa: Jaśniejsze złoto, idealnie klarowne.

Piana: Biała, puchata i bardzo obfita. Zajmuje 1/3 pojemności szklanki. Składa się z drobnych i średnich pęcherzyków, jest czapowata. Na powierzchni szybko pojawiają się pękate pęcherze, które o dziwo nie powodują szybkiego obniżenia się piany.

Aromat: Całkowicie zdominowany przez tzw. skuna. Czuć kwaskowość i trochę kukurydziano-słodowej podbudowy. Oprócz tego w aromacie nie dzieje się nic ciekawego. Zastanawia mnie jednak jak to piwo pachniałoby gdyby było w brązowej butelce.

Smak: Również mocno kwaskowy, orzeźwiający. Jest dość spora podbudowa słodowo-kukurydziana. Całość jest trochę ciążąca, piwo nie ma czystego profilu. Nadmierna kwaśność i coś na kształt lekkiej metaliczności połączonej z lepkim, słodkawym finiszem. Na samym końcu wyczuć można goryczkę, która jest średnio-intensywna i krótka. Piwo jest pijalne, jednak jego posmak wciąż przywołuje mi na myśl skuna, aromat naświetlonych piw z zielonych butelek mnie odraża.

Nasycenie: Średnio-wyższe, prawidłowe. Z początku widać masę bąbelków lecących ku górze.

Komentarz: Kupiłem dwa Vedett-y. Oba po 8zł w Intermarche. Skusiły mnie ładne kapsle i etykiety oraz producent. Duvel to jednak solidna marka. Zielona butelka przy takim piwie to poroniony pomysł. Tego co to wymyślił, wsadziłbym na krzesło elektryczne. Skun, skun i jeszcze raz skun. Wszystko inne przytłumione przez te przykre aromaty starej, skoszonej trawy i sztucznych ziół. Piwo słabiutkie, nawet nie patrząc przez pryzmat tego skuna. Podobała mi się kwaskowość, ale znów nie przypadła mi do gustu ta metaliczno, słodka końcówka. Wypite, odnotowane, kapsel i etykieta w kolekcji, tyle...
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-04-07 10:08:32
Bardzo dobre lekkie i orzeźwiające
awatar
lopez
starstarstarstarstar

2014-02-19 17:40:24
Rozczarowanie. Nie spodziewałem się niczego szczególnego, bo Belgowie nie potrafią warzyć jasnych lagerów (zresztą po co, skoro robią setki innych doskonałych piw), ale to po prostu gorzkawa, przegazowana woda.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.