Jesteś w

Czy wiesz, że...

Najstarszy browar, jaki udało się do tej pory odkryć znajduje się w Górnym Egipcie w Hierakonpolis – na stanowisku kultury Nagada. Jest on datowany na ok. 3700 r. p.n.e. Składał się on z sześciu kadzi ustawionych w dwóch równoległych rzędach. Ich pojemność wynosiła łącznie ok. 390 litrów. Na podstawie dotychczasowych badań, przedstawiciele kultury Nagada wyrastali na prekursorów procesu produkcji i dystrybucji piwa w Egipcie.

Najnowsze komentarze

Pils Klasyczne Polskieawatar
Gość
Pils Klasyczne Polskie
Syf totalny - unikać!
2019-11-15 23:50:07
Kormoran 1 na 100 Lite APAawatar
aboubakar
starstarstarstarstar
Kormoran 1 na 100 Lite APA
Stojąc dziś w Żabce przed półką na dziale z piwami i szukając czegoś pozbawionego procentów, dokonałem bardzo dobrej decyzji. Odłożyłem bowiem trzymanego w ręce Heinekena 0% i zdecydowałem się na wzięcie Kormorana 1 na 100. Biorąc pod uwagę, że piwo od Fortuny jest tylko o 1zł droższe od propozycji GŻ, skok w jakości między nimi jest wręcz jakby wystrzałem na wykresie. Tutaj ciekawostka, jest to piwo niskoalkoholowe a nie bezalkoholowe, dlatego radziłbym odczekać krótką chwilę po wypiciu od wsiadania za kierę. Ale przechodząc do sedna sprawy. Po otwarciu pięknego kapsla z nazwą od razu unoszą się nuty cytrusowe, oprócz tego piwo jest chmielowe, orzeźwiające, lekko gorzkie, rześkie w zapachu. Kapitalne. W smaku ujawnia się bardzo mocna, chmielowa, nawet ziołowa goryczka, która utrzymuję się w miarę picia i długo muska podniebienie. Genialne. W smaku jest do wypunktowania mała rysa na honorze, mianowicie jest trochę ciut za wodniste, ale ludzie, tu jest tylko coś około 7% ekstraktu! Także smak jest wyciągnięty mistrzowsko, ukłony składam jednak Halnemu Mega Mocnemu, w którym wyciągają 10% alkoholu z 9% ekstraktu Xd, przepraszam ale szpila wbita w to gówno czasami musi się pojawić Xd. Co do wyglądu, jest ok, butelka ładna i minimalistyczna, u mnie piana nie była jakaś mega duża może z uwagi na to że nie było schłodzone. Obiektywna ocena to 8/10, jeden punkt odejmę za tą pełnię smaku. Nie dwa, bo szczerze nie wiem, kiedy ocenię jakieś piwo na dychę, choć przebijając się na razie przez etap szczyn koncernowych, nie wiem dlaczego w ogóle myślę o jakiejkolwiek 10.
2019-11-15 23:33:24
Jan Olbracht Sekrety Królaawatar
oranjefan
starstarstarstarstar
Jan Olbracht Sekrety Króla
Jest coś w aromacie co nie do końca mi pasuje, a najbliżej to budzi skojarzenia z kiszoną kapustą. Jest to jednak niezbyt mocno wyczuwalne, gdzieś w tle ale taka kwaśnawa nuta jest obecna. Może to z dodatku kawy? Hmmm. W każdym razie - palono kawowy aromat.

W smaku za to bardzo dobrze. Wyraźnie czuć dodatek wiórków kokosowych już przy pierwszym łyku. Słodkie, mleczne, czekoladowo kokosowe piwo. Gładkie, kawowe, deserowe.

Kiedyś po Pomarańczarniach Króla i chyba jeszcze jakimś innym piwie nabrałem sporego dystansu do piw z browaru Jan Olbracht. Omijałem jednym słowem. Sekrety Króla jednak bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Słodkie, deserowe, czekoladowe, z wyraźną nutą kokosa. Pije się przyjemnie, piwo dostarcza fajnych wrażeń i w swoim stylu wyróżnia się ów dodatkiem prażonych wiórek kokosowych.
2019-11-15 23:09:43
Służba Zdrowia Kroplówkaawatar
nocą_po
starstarstarstarstar
Służba Zdrowia Kroplówka
Piwo przede wszystkim kwaśne. Zapach kapusty, smak pszenicy z kapustą. Słabo wydane pieniądze
2019-11-15 22:53:36
Cornelius Bananawatar
motyw
starstar
Cornelius Banan
bananowe ciekawy smak
2019-11-15 22:53:26
Połczyn Golden Honey Belgian Style Lightawatar
SoupDog
starstarstarstarstar
Połczyn Golden Honey Belgian Style Light
"Golden honey - Ale - Belgian style - Light" - niezła zbitka słów, a nic nie znaczą.
Belgii w tym nie ma, bo nie ma niczego klasztornego. Jest za to Ale, takie klasyczne, brytyjskie proste piwo na drożdżach górnej fermentacji. I jest jakiś miód, na szczęście w niedużej ilości, tyle co dla dodania zapachu.

Nie oczekiwałem po Połczynie niczego wyjątkowego, dlatego się nie rozczarowałem. Wypuścili takie sobie, pijalne Ale. Chętnie spróbowałbym tego samego, ale bez miodu i bez głupich haseł na etykiecie.
2019-11-15 22:50:17
Heinekenawatar
motyw
starstar
Heineken
Było lepsze, zanim zabrał się za nie Żywiec, tyle w temacie. II spraw gdzie kupione, czym tansze tym gorsze.
2019-11-15 22:41:07
Carlsbergawatar
motyw
starstar
Carlsberg
Zepsuło się ewidentnie.
2019-11-15 22:37:41
Browars Kościeliskie Pilsawatar
Damcio88
starstarstarstarstar
Browars Kościeliskie Pils
Kolor złoty, piwo klarowne. Wodniste, słaba goryczka, w smaku bardziej słodowe, ale jest trochę mdłe. Nie zrobiło na mnie wrażenia.
2019-11-15 22:35:46
Książęce Czerwony Lagerawatar
Damcio88
starstarstarstarstar
Książęce Czerwony Lager
Barwa ciemno bursztynowa. Średnio nagazowane. Słodowe, estrowe aromaty. W smaku dodatkowo pojawia się delikatna goryczka. Ostatnio dużo tego w sklepach i dyskontach, ale najgorsze nie jest.
2019-11-15 22:33:51
Carlsbergawatar
stresS
starstarstarstarstar
Carlsberg
Powiem krótko, albo mój gust był kiedyś fatalny lub to piwo tak się popsuło... nie piłem Carlsberga ładnych parę lat i naprawdę jestem zaskoczony na minus. Kiedyś nie wyobrażałem sobie imprezy lub wypadu ze znajomymi bez tego lub jakiegoś Heinekena, a teraz no niestety słabo.
2019-11-15 22:31:58
Warsteiner Pilsener (Warsteiner Premium Beer)awatar
Gość
Warsteiner Pilsener (Warsteiner Premium Beer)
Tylko żeby nasze koncerniaki mialy taką goryczkę.
2019-11-15 22:28:42
Pime Öö Imperial Stoutawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Pime Öö Imperial Stout
Piana beżowa drobno i gruboziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, brak trwałego lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu świetne nuty kawy, czekolady, suszonych owoców, dużo karmelu, wanilii, lukrecji, palone akcenty, co zaskakujące nie wyczuwam wcale alkoholowych aromatów. W smaku bardzo słodkie, karmelowe, czekolada deserowa i kawa dominują na podniebieniu, palony finisz z elementem suszonych owoców, gęsta oraz oleista faktura, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, genialnie jak na tak wysoki woltaż zamaskowany alkohol, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Pohjala, etykieta klimatycznie wykonana graficznie, nawiązująca do zawartości butelki. Warka 15.11.2019. Leżakowane około dwóch lat. Warto było tyle czekać, płynna esencja imperialnego stouta. Kawa czekolada, karmel, suszone owoce i dużo, naprawdę dużo ciała, a przy tym przy prawie 14% woltażu w ogóle nie wyczuwalna alkoholowa woń? Wow, przyjemne rozgrzanie przełyku. Oczywiście można się doczepić, że jest zbyt słodko, mdło, ale jest to wyrób do powolnego delektowania się nim i ja jestem usatysfakcjonowany tym oto estońskim leżakiem. Ode mnie 8 z ogromnym plusem i oczywiście dodaję do ulubionych.
2019-11-15 22:26:46
Desperados Nocturnoawatar
stresS
starstarstarstarstar
Desperados Nocturno
Jak debiutował, to bardzo mi nie smakował. Dziś moje ulubione piwo z całej serii Desperados. Kiedyś piłem tego na potęgę, ale przerzuciłem się na bardziej wysublimowane piwka kraftowe.
2019-11-15 22:22:48
Tatra Grzaniec awatar
motyw
starstar
Tatra Grzaniec
Uwielbiałem to piwo...szkoda że przestali produkować , tylko czemu?
Dobre piwo dobre opinie, dużo ludzi szukało, szuka...niema
2019-11-15 22:21:37
Staropolski BestBir Piwo z Sokiem Pieczone Jabłkoawatar
motyw
starstar
Staropolski BestBir Piwo z Sokiem Pieczone Jabłko
Smak ciekawy, ale jedno piwko wystarczy raz na jakiś czas..
2019-11-15 22:18:20
Staropolski BestBir Piwo z Sokiem Kokosawatar
motyw
starstar
Staropolski BestBir Piwo z Sokiem Kokos
Najlepsze piwo z serii Bestbir. Nie jest za słodkie.
Przyjemne, z procentami jakoś kiepsko, ale smakowo ok.
2019-11-15 22:12:53
Wrężel Cardinal (dawniej Vermont American IPA)awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
Wrężel Cardinal (dawniej Vermont American IPA)
Ładny, owocowy aromat. Słodki, soczkowy, w typie melona, mango, cytrusów. Lekka drożdżowość w tle.

W smaku też słodziutkie. Gładkie, lekko drożdżowe jednak, z tępą goryczką. Owocowe, w typie owoców tropikalnych - moocno dojrzałych mango. Lekka nuta jakby bananowa?
Bardzo solidne piwo, którego ostatni wypust do Lidla prezentował jednak niższy poziom niż te które mam okazję pić dziś.
2019-11-15 22:12:29
Lubuskie Truskawkoweawatar
motyw
starstar
Lubuskie Truskawkowe
Truskawkowe, naturalne najlepsze.
2019-11-15 22:03:16
Budweiser Budvar Originalawatar
motyw
starstar
Budweiser Budvar Original
"ma każdym kontynencie smakuje dokładnie tak samo"
---BZDURA---
Zrobiłem degustacje z czeskiego i polskiego sklepu.
Czeskie smakuje inaczej, to ze jest robione w jednym miescie nie oznacza ,ze niemają różnych klas piwa.
2019-11-15 21:59:18
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017
awatar

xpert

star
(0)


(4)


(0)


(0)


(0)


(4)


dodane piwa:

wystawione oceny:

Piwa oczekujące na ocenę:

Piwa dodane do ulubionych:

Poszukiwane piwa:

Napisane komentarze:

o Amber Po Godzinach Saison na Madagaskar
Amber wyprodukował potwora, bardzo aspirującego pretendenda to detronizacji pszeniczniaka. Dawno nie piłem równie dobrego piwa któtkiej serii na lato. Świetna, długoutrzymująca się piana. Owocowe nuty pozostawiają swieżość na kubkach smakowych i powodują że chcesz wypić kolejnego madagaskarskiego Saisona

o Waszczukowe Klasyka Waszczuków Pszeniczne
Polskie nawet rzemieslnicze browary maja problem z klasycznym Hefeweizen. Tutaj drozdze nadaja opowiedni posmak ale piana i nadmierna wodnistosc nie pozwala na delektowanie sie pelnia smaku. Nieco podone odczucia jak przy Bawarce pinty. Oba piwa są zdecydowanie gorsze niż Pszeniczniak z Ambera

o Pinta Atak Chmielu
Moje ulubione piwo na dożynki czyli np. dogrywkę w Lidze Mistrzów. Chmiel rządzi, chmiel dzieli, atak chmielu nas ośmieli :). Piękny kolor, zbalansowany smak i trwała piana.

o Pinta Kwas Xy
Tegoroczne odkrycie które mnie całkowicie urzekło do tego stopnia ze było to moje ulubione piwo na prawdziwe upały. Nic innego tak nie orzeźwia jak Kwas Xy. Pro tip: trzeba je spożyć bardzo zimne. Odstawione na chwilę nie smakuje już tak samo, piana szybko opada. Fenomenalna kombinacja marakui z kwaśnym smakiem wytworzonym przy pomocy bakterii kwasu mlekowego.
wykonanie choruzy.pl © 2010