Jesteś w

Czy wiesz, że...

Największą na świecie kadź do piwa zbudowano w 1795 roku w browarze Meux w Londynie. Mieściło się w niej 860 000 galonów piwa porter.

Najnowsze komentarze

Stary Browar Kościerzyna Pszeniczneawatar
Gość
Stary Browar Kościerzyna Pszeniczne
Bez Gazu
2020-11-24 21:03:57
Birbant Hopsbant Fresh  IPAawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Birbant Hopsbant Fresh IPA
Aromat piwa prawie niewyczuwalny. Lekka herbata. Piana średnio obfita, drobnopęcherzykowa. Ciemnomiodowe, lekko zamglone, wygląd herbaty. W szkle lekkie cytrusy, ale to takie cytrusy przywodzące na myśl herbatę z cytryną. Słabo. Powiem tak. Piwo bez historii. Wysycenie średnie. Ciało dobre, piwo nawet gładkie. Dość duża słodowość. Piwo wybitnie herbaciane. Jest lekka nuta karmelowa wyczuwalna. Goryczka średnia, taka lekko cytrusowa. Piwo do wypicia i tyle.
2020-11-24 20:42:25
Pinta & Łańcut Collab PL - Łańcutawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Pinta & Łańcut Collab PL - Łańcut
No naprawdę owocowy aromat. Dużo owoców tropikalnych, czuć mango. Też cytrusy, tu wyraźne pomarańcze. Do tego wszystkiego jest kokos. Aromat bardzo pyszny i aż taki, że człowiek jest ciekawy jak będzie w smaku. Piana niska, drobna. Piwo bardzo jasne, żołte, soczyste, mocno zamglone, ale nie hazy. Po przelaniu do szkła poza kokosem czuć trawę cytrynową. No ciekawe piwo. Ciało średnie. Tekstura piwa bardzo ciekawa, bo piwo nie jest jakieś gładkie, ale jest bardzo zwiewne. Wiem nawet, że to zasługa płatków ryżowych, dobra robota. Piwo jest smukłe i dość wytrawne. Dobra owocowość. Połączenie tropików, kokosa i trawy cytrynowej. Lekka cytrusowość. Piwo takie fajnie soczyste. Nie jest ani trochę soczkowe, to nie ten klimat. Wkońcu to DDH IPA, więc to żadna kremowa, soczkowa IPA. Goryczki trochę brakuje, bo jest średnio-niska o profilu lekko limonkowym? No ciekawa rzecz. Generalnie piwo to wyłamuje wszelkie schematy. Nie jest to najlepszy Collab, ale z pewnością jest to najmniej oczywiste piwo w serii. No naprawdę ciekawe.
2020-11-24 20:09:45
Beck’sawatar
Gość
Beck’s
W zakresie cenowym +-3,50 nie ma konkurencji wśód lagerów. Bardzo dobre piwo sesyjne.
2020-11-24 19:40:18
Pilsvar Grybów (dawniej Pilsweizer)awatar
Gość
Pilsvar Grybów (dawniej Pilsweizer)
Od ponad roku praktycznie każde piwo, poza Exclusivem, czuć masłem i nie da się ich pić. To już chyba koniec tego browaru.
2020-11-24 19:37:12
Maryensztadt Nevermind Vol.8awatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Maryensztadt Nevermind Vol.8
Owoce tropikalne, ale w takim trochę nietypowym wydaniu. Mocno mango wyczuwalne. Mam wrażenie lekka landrynkowość. Piana niska, drobna. Ciemnożółte, hazy, soczkowo. Taki wygląd soku multiwitaminowego, a nie soku pomarańczowego. Po przelaniu do szkła aromat wyraźniejszy, choć odkrywa on takie cechy piwa, które niekoniecznie ja lubię. Czuć dojrzałe owoce tropikalne. Landrynka w aromacie. Czyżby utlenione? Piwo już jest chwile po dacie i jest niepasteryzowane. Wysycenie średnie, w stronę niskiego. Piwo ma bardzo wysoką pełnie. Jest takie konkretne czuć. Jest gładkie, a wręcz kremowe. Owocowość przyjemna. Owoce tropikalne, ale nie w takim mocno dojrzałym wydaniu. Piwo oczywiście jest konkretnie słodkie. Na szczęście jest przełamane taką średnią goryczką. Goryczka delikatnie zalegająca o żywicznym profilu. Piwo delikatnie soczkowe. Na pewno niesoczyste, tylko takie przyciężkawe. Naprawdę jest pijalne, bo piwo znika. Alkohol tylko tak ciut wyczuwalny. Piwo mi smakuje. Po aromacie miałem obawy, że będzie utlenione czy coś w ten, ale nic z tego typu rzeczy. Piwo ma po prostu "smak". Jest mocno słodowe, ale mi to w takim tropikalno-słodko-gorzkim wydaniu pasuje. Konkretna i bogata w smaku Imperialna IPA.
2020-11-24 19:10:48
Birbant ABWawatar
Lukasz
starstarstarstarstar
Birbant ABW
Bardzo treściwy, pełny aromat lekko przełamany nutą chmielową. Nuty owocowe, rodzynki. Jasno miedziany kolor, mętne. Piana jak na gatunek zaskakująco duża, wysoka. Kremowa, drobnoziarnista. Trwałość też powyżej przeciętnej. Lacing intensywny, kielich jest ozdobiony koronką po konsumpcji.
W smaku pełne do granic, przyjemne, wyklejająca słodowość jest złamana zdecydowanie zaznaczoną, ale nie dominującą goryczką, która zalega w ustach. Takie połączenie jest zdradliwie pijalne. Alkohol istnieje tylko w przełyku i na głowie, w smaku nie wychodzi. Nie jest super złożone w smaku, ale jest bardzo dobre i pozbawione wad.
2020-11-24 18:15:35
Browar Opolski - Pilsawatar
Gibson
star
Browar Opolski - Pils
Co tu mówić
PYSZNE !!!
2020-11-24 18:07:48
Jabłonowo Mocne Eksportowe awatar
Gość
Jabłonowo Mocne Eksportowe
Niedrogie (2,15zł w DINO) schłodzone całkiem poprawne piwo.Na pewno lepsze niż ŻUBR I TATRA.Polecam !
2020-11-24 18:04:11
Raciborskie Mocneawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Raciborskie Mocne
Złoto sklarowane. Piana żenująca.
W aromacie wszechogarniający słód.
Niemożebnie słodkie. I to w zasadzie tyle. No może na finiszu jakieś coś mikroskopijne co usiłuje być goryczką.
Dobrze że nie daje alkiem (zmniejszono z 7 na 6,4).
Nie rozumiem idei takiego piwa.
2020-11-24 16:58:01
Perlenbacher Pilsawatar
Gość
Perlenbacher Pils
W:09.21

A:chmiel na średniej intensywnoswci-kontynentalny

S:jak było świeżo po kupnie faktycznie ta mityczna wyśmiewana owocowosc poraz pierwszy w tym piwie wyczuta. Melon+guma balonowa plus trawiastosc i ziołowosc. Ibu ok 30.

Po 1.5 miesiąca tylko trawiastosc i ziołowosc. Ibu nie spadło.

P:najlepsza warka jak do tej pory
2020-11-24 13:40:16
Lech Premiumawatar
Gość
Lech Premium
Jest mega słodkie. Kiedyś było lepsze
2020-11-24 13:28:41
Lech Premiumawatar
Gość
Lech Premium
Nie wiem czy trafiłem na jakąś lipną partie. Dawno nie piłem lecha ale aktualnie smakuje jak woda z cukrem...
2020-11-24 13:27:35
Lubuskie Witnicki Porterawatar
Gość
Lubuskie Witnicki Porter
Zastanawia mnie dlaczego w Dino porter witnicki 0,5 kosztuje tyle samo co 0,3 czyli 3,50zł..?
2020-11-24 13:07:13
Perlenbacher Pilsawatar
Gość
Perlenbacher Pils
O niebo lepsze w puszce.W butelce czuć posmak żelaza.Ale piwko godne polecenia.
2020-11-24 10:53:53
Kasztelan Niepasteryzowaneawatar
Gość
Kasztelan Niepasteryzowane
Piwo Syf
2020-11-24 02:38:01
Maryensztadt Gwiazda Północyawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Maryensztadt Gwiazda Północy
Wygląd: ciemnobrunatne, bardzo mętne, niewielka piana
Zapach: pachnie powidłem, czyli skrzyżowaniem śliwki z karmelem, kompotem wigilinym, jest śliwkowe w opór, jakieś nuty melanoidynowe
Smak: #teamsłodyczka, pełne i słodkie w opór a to nie jest standard przy ty parametrach w polskim krafciku, np. Stu Mostów warzy portery 25/9, czyli mniej odfermentowane, które są wodą, tu czuć pełnię, słodycz cukrów resztkowych, całkowicie ukryty jest alkohol. Problem w tym, że zdominowały je dodatki: czuć śliwkę w opór i jest to świeża, kwaśna węgierka, fakt, kwasowość od słodów palonych tu mogła dodać coś od siebie, no dobra, po ociepleniu wyłazi taki kompot wigilijny, ale to raczej śliwka suszona niż wędzona, czuć figę, ale jest ubogim krewnym śliwki, więc wciąż czekam na piwo z suszoną figą, w którym ta pokaże na co ją stać, dużo karmelu, trochę kawy zbożowej, jest pumpernikiel, ale np. jakieś nuty czekolady i kawy naturalnej dobrze by mu zrobiły.
D**y nie urywa, ale wciąż lepsze od Imperium Prunum
2020-11-24 01:55:55
Žatec Premium awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Žatec Premium
Warka do 27.01.21 szału nie robi, za bardzo kwaskowe, dość wodniste, ale fajnie owockowe i chmielowe
2020-11-24 00:24:16
Žatec Premium awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Žatec Premium
Obecnie nazywa się (przynajmniej wg etykiety): Žatecký Světlý Ležák 11° http://www.zateckypivovar.cz/produkt/zatec-premium
2020-11-24 00:22:30
Browar Jana American Stoutawatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar
Browar Jana American Stout
Barwa czarna , zmętniona całkowicie. Piana lekko beżowa , nie chce się tworzyć nawet i w zasadzie jej nie ma i nie było. Lacingu brak. W aromacie głównie czekolada gorzka , lekko żywica ale ogólnie tego chmielu tu jest niestety mało. W smaku mało gazu , gładkie , średnie ciało . Jest lekka żywica , ale głownie czuć gorzką czekoladę i popiołowy posmak. Trochę za mało tego chmielu jak na American Stout. Niezła goryczka , wytrawne. Ogólnie jest nieźle , choć gdyby było więcej cytrusów i troszkę więcej ciała to było by rewelacyjne. Mocno tu rządzi gorzka czekolada z tą popiołowością co mi się podobna. Trochę akcenty źle rozłożone wg mnie. Wstyd za pianę w tym piwie. Nie no nie mogę dać oceny 7 bo jednak trochę tu brakuje chmielu i ciała. Warka do 19.08.2021 , w cenie poniżej 8 złotych to i tak ciężko kupić coś lepszego. Mocne 6,5 na 10. to moja subiektywna ocena.
2020-11-23 23:48:58
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017
awatar

turu86

starstarstarstarstar
(9)


(172)


(0)


(6)


(2)


(15)


dodane piwa:

wystawione oceny:

Piwa oczekujące na ocenę:

Piwa dodane do ulubionych:Poszukiwane piwa:Napisane komentarze:

o Okocim Porter
zdecydowanie za słodki

o Kormoran Jasny
Świetna goryczka, ładne aromaty. Polecam!

o Belhaven Scottish Stout
Trwała piana, ładny zapach, smak kawowo-czekoladowy. Przepyszne piwo.

o Pinta Imperium Atakuje
Piękny, żywiczny aromat, mocna, aczkolwiek bardzo przyjemna goryczka, świetna piana. Czego chcieć więcej? 10/10

o Żywiec Porter
Dobry porter, aczkolwiek do najlepszych (Warmiński, Grand, Black Boss) trochę mu brakuje. Tak, czy inaczej, trzeba spróbować.
wykonanie choruzy.pl © 2010