Jesteś w

Czy wiesz, że...

Generalnie piwo podaje się w temperaturze 8-12 stopni C - im ciemniejsze piwo tym może być cieplejsze. Nie poleca się chładzania piwa poniżej 6-7 stopni, może wówczas stać się niesmaczne.

Najnowsze komentarze

Bastion Ogień & Chmiel American Pale Aleawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Bastion Ogień & Chmiel American Pale Ale
Piana biała, gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza słomkowa, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu  chmielowe aromaty, owoce, cytrusy, zbożowość oraz kwiaty. W smaku już nieco gorzej mniej cytrusów czy owoców, sporo zboża, pojawia się drożdżowy akcent, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, niezła kontra kwaskowa, wysycenie na średnim poziomie. Pite z nalewaka, więc niestety nie podam warki, ponadto na tablicy 5,5% a nie 6% jak w opisie . Mniej udany wyrób niż AIPA z tego browaru, zabrakło więcej Ameryki w postaci cytrusów i owoców. Piwo jest świeże i smaczne, ale za stylową poprawność mogę wystawić maksymalnie 6 z plusem.
2020-01-25 20:42:06
Hofstetten Granitbock ICEawatar
Barcelonismo
moderatorstarstarstarstarstar
Hofstetten Granitbock ICE
Pite po terminie.
Data do 12 marca 2019.
2020-01-25 20:24:22
Bastion Ogień & Chmiel - American India Pale Aleawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Bastion Ogień & Chmiel - American India Pale Ale
Edit : jednak nie pierwsze, ale drugie spotkanie, nadal pozytywne :)
2020-01-25 20:23:46
Merlin Černýawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Merlin Černý
Piana beżowa, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, klarowne i przejrzyste. W zapachu nuty karmelowe, słodka czekolada, lukrecja, subtelna paloność. W smaku słodkie, deserowe, z iluzoryczna goryczką, niezła kontra kwaskowa, w tle doza paloności, wysoce pijalne, charakter ciemnego piwa zachowany, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Pite z nalewaka, nie podam więc niestety warki. Co tu się dużo rozpisywać... solidne, czeskie, tmave piwo. Nieco wodniste, ale z ciemnym klimatem, lekko deserowe, ode mnie 6 z plusem.
2020-01-25 20:19:01
Bastion Ogień & Chmiel - American India Pale Aleawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Bastion Ogień & Chmiel - American India Pale Ale
Piana biała, gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza słomkowa, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu świetne chmielowe aromaty, owoce, cytrusy, sporo żywicy ponadto karmel oraz kwiaty. W smaku podobne odczucia, owoce, cytrusy, żywica, karmel, goryczka zalegająca o profilu ziołowym, niezła kontra kwaskowa, fajna treściwość, wysycenie na średnim poziomie. Pite z nalewaka, więc niestety nie podam warki, ponadto na tablicy 6,6% a nie 6%. Bardzo udana AIPA z warszawskiego browaru w mojej opinii zasługująca na 7. Dużo stylowej żywicy, dużo ciała, świetny aromat, czuć nachmielenie pięcioma odmianami chmielu(a nie jak w opisie trzema). Zaskakująco pozytywne pierwsze spotkanie z Bastionem.
2020-01-25 20:15:58
Schultenbräu Pilsenerawatar
Dziemiu
starstarstarstarstar
Schultenbräu Pilsener
Popieram w 100%
2020-01-25 19:58:49
Łomża Jasneawatar
Gość
Łomża Jasne
Kupiłem wczoraj czteropak w markecie, niestety smakuje tak samo jak inne korporacyjne. Szkoda było naprawdę dobre.
2020-01-25 19:47:19
Szlakiem Bytów Oat IPAawatar
ekoman69
starstarstarstarstar
Szlakiem Bytów Oat IPA
Piwko o złocisto - szarawej barwie, mętne. Tworzy białą, wysoką, wolno opadającą pianę. Zapach niezbyt intensywny - leciutki chlebek z nutką owocową. W smaku chlebkowo - owocowe tło z delikatną goryczką. Całość dość orzeźwiająca, ale trochszkę wodnista. Nieco lepsze od hazy ipa z tego browaru. Warka 20.12.2020. Kupione za 10,90 zł w sklepie z kraftami.
2020-01-25 19:46:49
Solipiwko Haz3awatar
Gość
Solipiwko Haz3
Wspaniały sesyjny hazy pale ale.. lepszy od Pijże, bo większa goryczka!.
2020-01-25 19:38:11
Nepomucen & Funky Fluid Forest In The Fogawatar
ekoman69
starstarstarstarstar
Nepomucen & Funky Fluid Forest In The Fog
Piwko ma barwę kompotu ze śliwek węgierek, jest mętne. Tworzy różową pianę, która utrzymuje się przez dłuższy czas. Pozostaje lacing i porządny kożuszek. W zapachu przede wszystkim jeżyny, w tle świerk. W smaku odwrotnie - na pierwszym planie świerkowa goryczka, w tle owocowy kwasek. Eksperyment ciekawy, jednak nie przepadam za świerkowymi aromatami w piwie. Wypiłem, bo chciało mi się pić, ale się nie zachwyciłem. Warka 17.07.2020. Kupione w sklepie alkoholowym za 11,99 zł.
2020-01-25 18:59:30
Doctor Brew Experimental Perfect Lagerawatar
szab12
starstarstarstarstar
Doctor Brew Experimental Perfect Lager
Kolor bursztyn, piana znikoma, szybko opada. W zapachu ciasteczka, biszkopt, karmel. W smaku inwazja karmelu, goryczka żadna, słodycz dominująca. Cena 14,99 zł w Biedronce w zestawie świątecznym. Piwo nie jest tragiczne, ale strasznie słodkie, mało amerykańskie.
2020-01-25 18:43:02
Inne Beczki One Orangeawatar
dawid3003
starstarstarstarstar
Inne Beczki One Orange
Barwa pomarańczowa, nieprzejrzysta, mocno zmętniona. Piany brak. Aromat owocowy, na pierwszym planie owoce tropikalne i cytrusy. W smaku kwaskowate, gładkie, owocowe w tle delikatna goryczka.
2020-01-25 18:34:02
Corona Extraawatar
Gość
Corona Extra
Lekkie, słabe, orzeźwiające. Bardzo szybko wietrzeje i traci smak oraz aromat. Dobre na upalne dni, do szybkiego wypicia. Mała zawartość % jest w tym wypadku atutem.
Brak goryczki.
2020-01-25 18:20:39
Namysłów Pilsawatar
Gość
Namysłów Pils
Dla mnie piwo kompletnie zepsute przez grupe Żywiec.
Kupiłem nie wierząc w komentarze tutaj że tak szybko można coś tak dobrego zepsuć a tu...
Rozwodniony, dawny smak gdzieś ginie w tle jakby był rozcieńczony i strasznie śmierdzi alkohol z buteleki, niestety ale w najbliższym czasie już nie zakupie.
2020-01-25 18:16:48
Doctor Brew Experimental Double IPAawatar
szab12
starstarstarstarstar
Doctor Brew Experimental Double IPA
Piana szybko opadająca, znikoma. Kolor bursztyn, przejrzysty. W zapachu żywica, sosna. W smaku słodycz, która jest bardzo potężna. Potem kontra goryczkowa spora i żywiczna. Cena 14,99 zł w Biedronce w zestawie świątecznym. Piwo elektyczne, słodko- gorzkie. Nie jest źle, jak na Doctor brew to dobrze.
2020-01-25 18:12:21
Tatra Jasne Pełneawatar
Gość
Tatra Jasne Pełne
Zastanawiam się jak ktoś może pić to Świństwo.
2020-01-25 17:37:11
Brooklyn East IPAawatar
Borsuk77
starstarstarstarstar
Brooklyn East IPA
W tym piwie jest też chmiel ze Słowenii - Celeia - i mimo że to stosunkowo młoda niepodległość, to z pewnością Bałkany leżą w Europie a nie za Wielką Wodą. A ja jestem zwolenników nowej fali z Europy, zwłaszcza ze Słowenii, i takich aromatów brakuje mi w oferowanych na większą skalę w Polsce piwach.
2020-01-25 17:19:28
AleBrowar Mash Face awatar
Gość
AleBrowar Mash Face
Pachnie chmielowo, soczyście. W smaku cytrynowe, rześkie, kwaśne, lekkie, orzeźwiające wrócę do niego latem.
2020-01-25 17:16:35
Novo Brazil Corvo Negroawatar
Piwosz92
moderatorstarstarstarstarstar
Novo Brazil Corvo Negro
Błąd w edycji. Kraj pochodzenia Polska, a w opisie browar amerykański.
2020-01-25 17:11:12
Stern Extra Strongawatar
Gość
Stern Extra Strong
Na sote może niezbyt ale kosztowalem i kopie jak ktoś szuka takich wyzwan ;) zero posmaku spiritu porównując do innych Vipów. I innych wynalazków ... na grzanca jest super polecam na zimowe ciężkie wieczory.
2020-01-25 16:48:38
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017
awatar

tfrankie

starstarstarstarstar
(2)


(88)


(0)


(2)


(0)


(95)


dodane piwa:

wystawione oceny:

Piwa oczekujące na ocenę:

Piwa dodane do ulubionych:Poszukiwane piwa:

Napisane komentarze:

o Miłosław Bezalkoholowe IPA
Zapach i wygląd jak dla "zwykłego" IPA. Smak - wycisnęli co mogli z piwa bezalkoholowego. Piwo bardzo wysoko pijalne, można spokojnie wypić gdy nie można mieć we krwi procentów :) Do pełni zadowolenia brakuje minimalnie głębi smaku, ale to już czepianie się. Ważne, że to świetna alternatywa np. dla kierowców, a także gdy chce się napić piwa, a nie zależy na VIP Mocne z Biedry ;)

o Carlsberg
Produkt PRZEMYSŁU chemiczno-browarniczego. Smak kwaśny z chemicznymi nutami, piana tak słaba, że aż ciężko ją wywołać przy nalewaniu. Zapach adekwatny do smaku. Dla desperatów

o Guinness Nitro IPA
Piwo znalazłem do tej pory tylko w Danii - i bardzo żałuję, bo Guinness dał popis dobrej roboty. Piwo nalewa się jak klasycznego Guinnessa - kulka robi swoje (jeśli się je będzie nalewać powoli - jak klasyczne piwo - azot ucieknie!) i po prawidłowym nalaniu nie dość, że mamy pokaz kaskady piwnej piany w szklance, to wysycenie jest idealne dla IPA. Smak bardzo odpowiedni dla IPA (można by sie czepiać braku odrobiny szaleństwa, ale od tego sa browary rzemieślnicze, a Guinness ma robić odpowiednik wzorca metra z Sevres). Jedyne czego mi brakuje, to bardziej intensywnego zapachu, tak charakterystycznego dla IPA.

o Perła Koźlak
Niepodzielam entuzjazmu wczesniejszych ocen - bardzo mocno alkoholowe, przez co słabo pijalne piwo. Zdecydowanie (subiektywnie) najmniej udane piwo z Perły.

o Tarczyn Jasne Pełne
Ciekawa opcja w tej cenie - piwo mocno goryczkowe, piana zostaje na ściance. Chmiel Marynka daje przyjemny chmielowy aromat i sprawia, że to piwo naprawdę dla amatorów piwa, nie koncernowych wydumek w stylu dosładzanych Radlerów
wykonanie choruzy.pl © 2010