Jesteś w

Czy wiesz, że...

W Niemczech każdego dnia przez 15 lat można pić inne piwo. 1352 niemieckie browary warzą około 5500 różnych piw.

Najaktywniejsi Użytkownicy

awatar
MarcinK
starstarstarstarstar
zobacz więcej »

Najnowsze komentarze

Romper Strongawatar
Gość
Romper Strong
Wchodzi łatwości jak soczek ale dobre :?)))
2021-02-28 00:48:08
Romper Strongawatar
Gość
Romper Strong
Pyszne mmm dorbe :)
2021-02-28 00:47:27
Miłosław Niefiltrowaneawatar
meshigene
starstarstarstarstar
Miłosław Niefiltrowane
Pachnie i smakuje słodem i starożytnością, i trochę przypomina mi Czecha (tak, bardziej niż miłosławski "pilzner"), tylko wcale bez chmielu. Ja osobiście nie jestem fanem takiego, a jak zechce mi się słodu to Żywe z Ambera jest o wiele lepsze.
2021-02-28 00:19:57
Inne Beczki Estebanawatar
caboniek
starstarstar
Inne Beczki Esteban
Bez szału, nie różni się niczym szczególnym
2021-02-27 23:52:25
Nepomucen & Funky Fluid Lets Get Hazy No. 5awatar
stresS
starstarstarstarstar
Nepomucen & Funky Fluid Lets Get Hazy No. 5
Bardzo dobre piwko, w ogóle nie czuć tych 8% alkoholu. Aromat cytrusy, czuć słodycz jakby anansową. Barwa żółta, mętne. Piana niewielka z drobnymi oczkami. W smaku gładkie, goryczka wyraźna, ale nie zalegająca. Nepomucen po raz kolejny nie zawodzi i moim zdaniem coraz bardziej liczy się w walce o top3 najelpszych browarów kraftowych w Polsce. Nawet powiedziałbym, że obecnie dla mnie: Trzech kumpli/Nepomucen/Pinta.
2021-02-27 23:52:24
Pinta Olá Amora Pretaawatar
meshigene
starstarstarstarstar
Pinta Olá Amora Preta
Piłem z kija. W wyglądzie i zapachu nic specjalnego, mętne, słomkowe, kwiatowe, no i co, ale biorę jeden łyk i już usta mam pełne owoców. Taka trochę niby chmielowa multiwitamina, prawie bez tej wytrawnej żywicznej goryczy, którą kojarzę z IPAmi. Ja to dlaczegoś lubię, nawet szkoda, że to pinta miesiąca, a nie regularny produkt.
2021-02-27 23:51:29
Miłosław Pilznerawatar
meshigene
starstarstarstarstar
Miłosław Pilzner
Z Czechami to piwo niewiele ma wspólnego, po prostu dobry "ziołowy" lagerek, ale ja nie mam na co tutaj narzekać. Za 3 z hakiem zeta to tym bardziej dobry wybór.
2021-02-27 23:47:57
Jan Olbracht Rzemieślniczy Kord Whiskey Barrel Agedawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Jan Olbracht Rzemieślniczy Kord Whiskey Barrel Aged
Bardzo smaczne. Smaki generalnie te same co wcześniej, ale piwo mi bardziej smakuje. Słodowo, owocowo, mocny winny akcent. No smaczne.
2021-02-27 23:23:37
Zakładowy Dział Testowy #10awatar
Gość
Zakładowy Dział Testowy #10
Nic szczególnego i rozczarowanie, wiśni nie czułem jedynie alkohol i trochę jak syrop na kaszel z kłującą goryczka i nasyceniem. Nie polecam są lepsze BW na rynku
2021-02-27 23:04:24
Primátor Double 24°awatar
Gość
Primátor Double 24°
Dziadostow. Czech byl momentalne nepritomni jak warzyl. Slodycz (cukr v skladie) i nic poza tym.
2021-02-27 22:53:09
Artezan Bałwan awatar
GENzo
starstarstarstarstar
Artezan Bałwan
Bardzo przeciętne piwo... odrobina cytrusów i minimalna goryczka , tyle.
2021-02-27 22:41:46
Žatecký 0,0%awatar
secca
starstarstarstarstar
Žatecký 0,0%
Mniam! 0 zawartości alko i cukru. Obecnie chyba najlepsze bezalkoholowe piwo na rynku (poza Miłosławiem i 1 na 100, alee to już inna liga). Już od samego otwarcie, zapachem zachęca do degustacji. Póżniej jest juz tylko lepiej. Niesamowita, długoutrzymująca się piana. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z taką w piwie bezalkoholowym, baaa w większości alko koncerniaków takiej nie ma! Goryczka też niczemu sobie, aż ciężko uwierzyć że te piwo ma tylko 16 IBU. Koncernowy ideał piwa bezalkoholowego! Tak trzymać!!! ps. Poproszę o takie alko koncerniaki:)
2021-02-27 22:31:25
Żywiec Jasne Pełneawatar
Dobek
starstar
Żywiec Jasne Pełne
Spoko nie złe nje dobre
2021-02-27 22:19:00
Žatecký Světlý Ležákawatar
Dobek
starstar
Žatecký Světlý Ležák
Dobre z petkiem i popcornem
2021-02-27 22:11:47
Tequila Beer Tescoawatar
Gość
Tequila Beer Tesco
Kupiłem do drinków.
Zazwyczaj robiłem z desperadosow tym razem pokierowałem się cena.
Jednym ze składników dirnka była cytryna po spróbowaniu alkoholu z początku obwinilem za paskudny smak cytrynę ze zgnita czy coś
A okazało się że to piwo smakuje jak g****o
2021-02-27 22:07:45
Nepomucen From The Woodlandawatar
stresS
starstarstarstarstar
Nepomucen From The Woodland
W aromacie czuć iglaki, wygląda przyzwoicie jak na pilsa - złociste z fajną pianą, aczkolwiek mogła by być jeszcze lepsza, ale to takie czepialstwo z mojej strony. W smaku jest w porządku, goryczka fajnie zaznaczona, nie zamula i nie wykręca. Warte spróbowania, ostatnio tyle IPek, że musiałem sobie przypomnieć prawdziwego pilsika.
2021-02-27 22:02:21
Special Mocneawatar
Gość
Special Mocne
Cześć
2021-02-27 21:48:34
Stu Mostów WRCLW Barley Wine Porto & Bourbon Barrel Agedawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Stu Mostów WRCLW Barley Wine Porto & Bourbon Barrel Aged
Piwo wersja wyleżakowana po 1,5 roku. Aromat to nuty Porto i spora słodowość. W smaku wyklejanie, słodowo, lekkie toffi, czerwone owoce i nuty winne. Brakuje mi bourbona. Ciało trochę słabe. Jest słodko, ale mimo to brakuje tej słodyczy, czyli piwo po 1,5 roku leżakowania dalej wykazuje braki. Są wyrażne nuty herbaciane i miodowe. Bardzo wyraźna taniczność, nie przypominam sobie żeby wcześniej była wyczuwalna. Generalnie smaczne, ale nie super. Tu Barley Wine nabiera zupełnie nowe znaczenie ;)
2021-02-27 21:43:33
Trybunał Pilsawatar
Gość
Trybunał Pils
Kupiłem z każdego rodzaju po butelce.
Masakra.
Moja opinia.
2021-02-27 21:15:21
Hopito Ice Ice Teaawatar
ArdianK
starstarstarstarstar
Hopito Ice Ice Tea
To chyba najlepsze piwo z browaru Hopito. Niesamowicie złożony smak i bukiet. Mięta, cytryna, a zarazem goryczka odpowiednia dla dobrej IPA. MEGA PIWO!
2021-02-27 21:00:02
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017
awatar

szulcpatryk0

starstarstarstarstar
Piwo inne niż to z popularnych koncernów zainteresowało mnie około trzech lat temu.
Szukałem wtedy piwa mającego coś wspólnego z whisky. Tak trafiłem na "Smoky Joe" od "AleBrowaru", leżakowane w beczkach po whisky - dobre, lecz nie o to mi chodziło.
Pasja do piwa rozwijała się dalej - zawitałem do łódzkiej "Piwoteki", "Z innej beczki" czy "Eqlipse Inn". Tam poznałem wiele innych piw, najczęściej w różnych wariacjach stylu Pale Ale, chociaż moim ulubionym wciąż jest orzeźwiający Witbier.
Podczas testowania ponad 350 piw trafiłem też w końcu na to, czego szukałem od początku - piwo delikatne, smakujące niczym doskonała synteza piwa i whisky - Ola Dubh 18.
(45)


(351)


(0)


(23)


(31)


(328)


dodane piwa:

wystawione oceny:

Piwa oczekujące na ocenę:

Piwa dodane do ulubionych:


Poszukiwane piwa:


Napisane komentarze:

o Bazyliszek Szpieg z Krainy Bluszczowców
Piwo zaskakuje swoją barwą - brudnozieloną, mętną. Wysycenie przeciętne, piana znikoma, biała, drobno i miejscami średnioziarnista. Szybko opada, zostawia niewyraźny pierścień na powierzchni do końca picia i słaby lacing. Aromat z nutami chmielowymi, chociaż niezbyt mocno czuć udział wykorzystanego przy warzeniu chmielu pale ale. Wyczuwa się też bluszcz pospolity. W smaku bluszcz wysuwa się na pierwszy plan, dopiero gdzieś obok niego pojawiają się chmiele. Woltaż 5,6% zwyczajny, niewyczuwalny podczas konsumpcji. Piwo raczej lekkie, wysoce pijalne, warte spróbowania ze względu na swój kolor i użyty bluszcz. Jednocześnie walory smakowe nie są jednak wybitnie zaskakujące. Cena w łódzkiej "Piwotece": 8,00 zł (małe) / 10,00 zł (duże) - z nalewaka

o Bazyliszek American Psycho IPA
Piwo barwy bursztynowej, nieco mętne. Wysycenie przeciętne, piana średnia, biała, drobnopęcherzykowata, opada dość szybko i nie pozostawia wyraźnych śladów na szkle. Aromat mocno chmielowy z wyraźnymi kwiatami i cytrusami. W smaku te wrażenia są wyczuwalne trochę mniej, za to pojawia się intensywna (choć nie aż tak bardzo jak na 85 IBU) goryczka, zostająca jeszcze później na języku. Woltaż 6% bez przesady, niewyczuwalny w smaku. Piwo przyjemnie pijalne, dość treściwe, warte spróbowania. Cena w łódzkiej "Piwotece": 10,00 zł (małe) / 12,00 zł (duże) - z nalewaka

o Bazyliszek Wczasy pod gruszą
Naprawdę fajne piwo. Jasne, mętne, wyraźnie wysycone - piana wysoka, biała, drobnoziarnista, nie opada zbyt szybko, zostawia ślady na szkle. Aromat naturalnej gruszki, w smaku wyczuwalne też drożdże (co osobiście nieco mi przeszkadzało). Woltaż 5,7% pokaźny, ale niewyczuwalny podczas konsumpcji. Lekkie, wysoce pijalne, orzeźwiające - naprawdę warto spróbować. Cena w łódzkiej "Piwotece": 10,00 zł (małe) / 12,00 zł (duże) - z nalewaka

o Birbant Imperial Citra IPA
Dla mnie to naprawdę bardzo przyjemne piwo. Barwa ciemnopomarańczowa, wyraźnie mętne. Wysycenie dość wysokie, piana jasna, wysoka, drobnoziarnista, opada powoli, zostaje w postaci wyraźnego pierścienia do końca picia, pozostawia trwały lacing na szkle. W aromacie wyczuwalne przede wszystkim owoce cytrusowe, w smaku czuć jej jeszcze bardziej, ale również pojawia się wyraźna goryczka. Woltaż 7,9% bardzo wysoki, ale zupełnie niewyczuwalny podczas konsumpcji. Piwo jest jednak wysoce pijalne i orzeźwiające - bardzo przyjemne. Cena w łódzkiej "Piwotece": 10,00 zł (małe) / 12,00 zł (duże) - z nalewaka

o Kraftwerk Uzi White India Pale Ale
Miałem okazję pić tylko kilka piw z Kraftwerka, ale wszystkie bardzo mi pasowały i naprawdę je polecam. Uzi to piwo bardzo jasne, wyraźnie zmętnione. Wysycenie jest wyraźne, piana wysoka, biała, drobnoziarnista - opada powoli, pozostaje do końca w postaci dość szerokiego pierścienia. Na szkle zostawia ładny, trwały lacing. Zarówno wygląd piwa jak i jego aromat w dużej mierze wskazuje na zawartość słodów pszenicznych. Zapach to dodatkowo intensywne chmiele z charakterystycznymi owocami cytrusowymi, sprawia wrażenie orzeźwiającego. W smaku dominują właśnie te cytrusy oraz wyraźna, chmielowa goryczka, długo pozostająca na języku. Piwo jest jednak wysoce pijalne i orzeźwiające, warte spróbowania. Cena w łódzkiej "Piwotece": 10,00 zł (małe) / 12,00 zł (duże)
wykonanie choruzy.pl © 2010