Jesteś w

Czy wiesz, że...

W znaczeniu ogólnym piwo to każdy napój otrzymany w wyniku enzymatycznej hydrolizy skrobi i białek zawartych w ziarnach zbóż i poddany fermentacji alkoholowej. W węższym znaczeniu pod pojęciem piwa rozumie się zawierający alkohol i dwutlenek węgla napój otrzymany w wyniku fermentacji alkoholowej wody, słodu i chmielu przy użyciu wyselekcjonowanych szczepów drożdży.

Najnowsze komentarze

Brokreacja The Actorawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Brokreacja The Actor
Złoto, z tych ciemniejszych. Klar. Piana spora, biała, stabilna. Czepliwa.
Pachnie chmielowo. Owoce i kwiaty.
Pełne. Nasycone. Słodowo, owocowe. Niska, ale i przyjemna goryczka.
Solidne, bez odjazdów piwo. Dla miłośników klasyki.
2020-11-29 16:37:52
Augustiner Lagerbier Hellawatar
luke123
starstarstarstarstar
Augustiner Lagerbier Hell
Warka z datą ważności 02.2021

Wygląd: Absolutnie, totalnie, stuprocentowo klarowne i przezroczyste. Słomkowe lub blado złote. Piana puszysta i trwała. 10/10 Może nawet za jasne jak na hellesa, ale prezentuje się niesamowicie.

Aromat: Bardzo słodowy - takie świeże słodkie zboże, mega, mega zbożowo, aż uderzająco. W tle tli się kwiatowa chmielowość, ale naprawdę z tyłu. Bardzo czysty lagerowy profil. Żadnych estrów. Żadnego dms, ani innych nut kukurydzianych. Uderzająca świeżość. Żadnego utlenienia. No czysta przyjemność. 9+/10

Smak: Ponownie słodowy - zbożowy, nieco biszkoptowy. Miekki i łagodny, taka gładka ta słodowość. Delikatne muśnięcie goryczki i chmielowosci. Delikatnie słodkawy odsłodowo, ale zbalansowany w tym zakresie. Pelnia nisko średnia. Wysycynie średnio wysokie. Turbo pijalne, niezauważalnie znika ze szkła, serio! 9+/10

To jest sztosik wśród lagerów. Dla miłośników lagerów pozycja absolutnie obowiązkowa. 9+/10
Jeżeli chodzi o mnie, dodaję do listy ulubionych

Inne komentarze mówią o dostępności i sklepach. Kupione w Warszawie w PIWOmaniaku, cena chyba w okolicach 7zł (nie pamiętam, kupowałem kilka piw, paragonu nie mam).
2020-11-29 16:34:10
Gwarek Cztery Strony Świata Volume 2awatar
ekoman69
starstarstarstarstar
Gwarek Cztery Strony Świata Volume 2
Barwa złota, zmętnione. Piana bez zarzutu, biała, redukująca się do cienkiej warstewki, choć mogłaby być troszkę bardziej trwała. W zapachu białe owoce i nuty herbaciano pieprzowe. W smaku wytrawne, dość gładkie z nieco pikantną pieprzowo - żywiczną, przyjemną goryczką. Wyczuwalne herbaciane tło. Warka 10.11.2021. Kupione w sklepie z kraftami za 10,70 zł (puszka).
2020-11-29 16:03:48
Funky Fluid Deep Funkawatar
PanDamian7
starstarstarstarstar
Funky Fluid Deep Funk
Piana brązowa znikająca, niskie wysycenie. W aromacie czekoladowa paloność z owsem w tle. W smaku intensywna gorzka czekolada. Sztos.
2020-11-29 15:48:50
Perła Koźlakawatar
Gość
Perła Koźlak
Lubelski kożlakoporter. Na jesienna słote ideał. Zdecydowanie najlepsze piwo perły, naprawde bardzo dobre na chłodne dni, takie koncerniaki to ja moge pić. Mogłoby być ciut bardziej wytrawne ale patrzac na cene i ogólnodostępnosc jest bardzo dobrze.
2020-11-29 15:08:48
Nepomucen Charlotteawatar
zbieraczek
starstarstarstarstar
Nepomucen Charlotte
Piana nisko-średnia, drobnopęcherzykowa.
Barwa mętny sok jabłkowy/antonówka.
Zapach bardzo wyrazisty, szarlotkowy, ale same w sobie jabłka też przyjemnie, soczyście dają o sobie znać.
Smak: wysycenie średnie, smak podobnie jak zapach - szarlotka, pieczone i świeże jabłka, laktoza daje o sobie znać, aczkolwiek nie jest zbyt ciężkie, przyjemnie, raczej lekko. 7-7,5/10
2020-11-29 15:07:00
Erdinger Alkoholfrei Zitroneawatar
Gość
Erdinger Alkoholfrei Zitrone
ssie pałę
2020-11-29 14:34:57
Duch Sanu. Piwo Jasneawatar
Gość
Duch Sanu. Piwo Jasne
KOMPANIE TRUJĄ LUDZI ! PRZEKONAŁEM SIĘ JAK REAGUJE MÓJ ORGANIZM TYLKO REGIONALNE PIWO !
2020-11-29 14:12:18
Duch Sanu. Piwo Jasneawatar
Gość
Duch Sanu. Piwo Jasne
Te kampanijne toksyczne ścierwa się nie umywają do tego prawdziwego wyrobu
2020-11-29 14:07:58
Komes Porter Bałtycki Płatki Dęboweawatar
Jacex
starstarstar
Komes Porter Bałtycki Płatki Dębowe
Dodatki do bałtyckiego nie zawsze wychodzą na +. W tym przypadku jest mdły smak. Raczej nie wrócę do niego.
2020-11-29 13:25:25
Kormoran Porter Warmińskiawatar
Jacex
starstarstar
Kormoran Porter Warmiński
Wyśmienity porter. Wygląd i piana typowe. Zapach bogaty, pełny ale mniej intensywny. Za to smak...! Pełnia i charakter. Jak dla mnie wyraźnie wybija się skórka od chleba, i to jest na plus. Była dostępna mała butelka, może teraz tylko w takich jest sprzedawany, ale estetyka zyskała bo i etykieta jest inna. Degustowałem z czarnym Komesem - każdy ma inny charakter ale obydwa to bałtycki top. Brawo Kormoran!
2020-11-29 13:18:45
Kormoran Śliwka w Piwieawatar
Gulek
starstarstarstarstar
Kormoran Śliwka w Piwie
W aromacie jak i smaku zdecydowanie wyczuwalna suszona śliwka więc wszystko jest na swoim miejscu. Goryczki praktycznie brak ale w tym przypadku to zrozumiałe.
2020-11-29 13:10:20
Kormoran Miodneawatar
Gulek
starstarstarstarstar
Kormoran Miodne
Lubię piwa miodowe i to również przypadło mi do gustu. Lekko wyczuwalny karmel, który fajnie łączy się z piwem. Ode mnie mocne 8/10.
2020-11-29 13:07:25
Łańcut & Pinta K◊ (Kryształ)awatar
Gość
Łańcut & Pinta K◊ (Kryształ)
Takie wysrywy od "znawcy piwa"? Wiadomym od dawna jest, że nie da się uwarzyć dwóch zupełnie identycznych, takich samych warek. DMS to efekt albo błędów ludzkich (rozumiem, że szanowny Pan ich nie popełnia), albo gorszej jakości słodów (zdarza się). Utlenienie to kwestia najczęściej działania czasu. Lagery są na starość najbardziej wrażliwe. Powinien Pan to wiedzieć i być świadomym, gdy sprawdza Pan datę. Tu również może być winny proces rozlewu, który to znowu - zależy od ludzi (nie bezbłędnych). Tak ciężko napisać zwyczajny komentarz bez podtekstów?
2020-11-29 12:56:29
Primátor Polotmavý 13°awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Primátor Polotmavý 13°
Bursztynowe. Spora piana w podobnej, ale odpowiednio jaśniejszej tonacji.
Aromat słodowy, chlebowy. Skórka od chleba.
Pełne. Średnio wysycone. Akcenty koźlakowe, tyle że słabiej wyczuwalne.
Jest i odrobina paloności. A na końcu niezła goryczka. Porządne czeskie.
2020-11-29 12:00:00
Trzech Kumpli Blackcylawatar
luke123
starstarstarstarstar
Trzech Kumpli Blackcyl
Warka z datą ważności 13.05.2021, dla skalibrowania i z ciekawości porównane z domową black ipą również 16/7

Wygląd: Ciemne i nieprzejrzyste. Brązowa piana, średnio obfita, ale dosyć trwała i z lacingiem. 8/10. W domowym dużo obfitsza, drobniej ziarnista i trwalsza, wręcz sztywna piana.

Aromat Chmielowy - iglaki, cytrusy, ale nie takie słodkie i dojrzałe, takie wytrawne i świeże. Może trochę prażonego słonecznika. Za tym podbudowa ciemnych słodów - kawa i czekolada. Jest przyjemnie, jest stylowo. Ale jednak nie aż tak intensywnie. 8/10 Intensywność domowego chmielenia podobna, tylko inny profil aromatyczny użytych chmieli.

Smak: Chmielowe. Ale jest i czekolada (dla mnie o dosłownie punkt za wysoko, w domowym o punkt za nisko). Goryczka konkret, ziołowa w profilu sprzężona z lekką palonością. Pełnia średnia. Wysycenie średnie. Trochę w kierunku wytrawności, ale bez przesady. 7+/10
Domowe duuużo gęstsze, do niego poszedł też słód żytni, zrobił większą robotę jak tu płatki owsiane, na tle domowego blackcyl wyszedł wodniście przy tych samych parametrach.

Blackcyl to całkiem spoko piwko 8-/10
2020-11-29 10:29:20
Piwo Wolnościoweawatar
MJK
starstarstarstarstar
Piwo Wolnościowe
Powiem wprost - to bardzo słabe piwo jest. Kolor - nie ma co ukrywać - uryny. Piana - praktycznie żadnej. Lacing - a jaki może być lacing jak piany nie ma. Zapach - zaczyn na żurek. Smak - słodko-kwaśny a przecież to nie sos z kuchni chińskiej. Dziwne bo browar Mantzen potrafi przecież warzyć dobre piwo - patrz ich piwo wielozbożowe.
2020-11-29 10:27:48
Milicz In Bloomawatar
tam
starstarstarstarstar
Milicz In Bloom
Nie wiem, co to było za zaćmienie, ale kupiłem piwo z owocami. Dobre piwo z bardzo dobrymi owocami, smakujące dla nieobeznanych (czyli mnie) jak piwo z sokiem po prostu.
Metryczka z lewej z błędem - jest to, z etykiety - zmienionej - fruit american pale ale, a w składzie, oprócz już wymienionych, maliny i jeżyny leśne.
2020-11-29 10:00:52
Kormoran Świąteczneawatar
Gulek
starstarstarstarstar
Kormoran Świąteczne
Szukałem tego piwa pewnie z 7 lat i dopiero udało mi się go kupić w zestawie Kormorana. Obecnie piwo ma 5.6%. W aromacie jak i smaku wyczuwalne pierniki, goryczka niska ale lekko wyczuwalna i fajnie się komponująca. Dla mnie jest to świetne piwo i za rok znowu będę polował aby je kupić.
2020-11-29 08:00:41
Podróże Kormorana American IPAawatar
Gulek
starstarstarstarstar
Podróże Kormorana American IPA
Bardzo wyrazista AIPA. W aromacie standardowo wyczuwalne chmiele amerykańskie, w smaku głównie cytrusy i żywica. Goryczka na naprawdę wysokim poziomie i 85 IBU faktycznie jest możliwe. Ode mnie 8/10.
2020-11-29 07:55:43
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017
awatar

szab12

starstarstarstarstar
Witam,
piwną rewolucją zainteresowałem się kilka lat temu. Aktualnie staram się próbować różne style piwne, delektując się bogactwem natury połączoną z myślą i pracą człowieka.
(78)


(586)


(0)


(0)


(0)


(565)


dodane piwa:

wystawione oceny:

Piwa oczekujące na ocenę:

Piwa dodane do ulubionych:

Poszukiwane piwa:

Napisane komentarze:

o Kormoran Świąteczne
Kolor ciemnobrązowy, piana znikoma. W zapachu piernik, w smaku piernik, smaczne i słodkie.

o Podróże Kormorana American IPA
Kolor ciemnobrązowy, piana znikoma, zapach cytrusowy. W smaku cytrusy, karmel, ziołowa goryczka. AIPA w starym stylu, bardzo dobre za 34,99 zł w zestawie w Lidlu.

o Kormoran Miodne
W zapachu miód, kolor ciemnobrązowy, piana znikoma, w smaku słodkie, ale nie ulep. Jest miód, pełne. Całkiem dobre za 34 99 zł w Lidlu w zestawie świątecznym.

o Kormoran Warmińskie Rewolucje
Kolor bursztyn, zapach ciasteczka, ziołowy. Piana średnia, w smaku podstawa słodową, biszkopt, goryczka ziołowa i lekka mięta. Smaczne, fajne, orzeźwiające, zestaw świąteczny za 34 99 zł w Lidlu.

o Kormoran Śliwka w Piwie
Kolor herbaciany, piana znikoma, zapach mirabelka, w smaku słodkie, śliwkowe, lekkie. Piwo do jednorazowej degustacji. Cena 34 99 zł w Lidlu w zestawie świątecznym. Całkiem dobre, ale raczej nie wrócę.
wykonanie choruzy.pl © 2010