Jesteś w

Czy wiesz, że...

Najstarszym pubem z własnym browarem jest U Flekft w Pradze. Już w piętnastym stuleciu warzono tu piwo - najstarsze bowiem wzmianki pochodzą z 1499 roku.

Najnowsze komentarze

Połczyn Full Na Wodzie Zdrojowejawatar
Gość
Połczyn Full Na Wodzie Zdrojowej
Bardzo dobre piwko kupione na promocji w Dino. Słodkawe także na większy melanż nie bardzo, ale po pracy wchodzi jedna sztuka wyśmienicie.
2021-01-16 08:56:51
1795 Original Czech Lager Budejovické Pivoawatar
Gość
1795 Original Czech Lager Budejovické Pivo
Kupiony w Dino jak dla mnie średnio pijalnie. Dzień wcześniej kupiłem czeskiego rabela i o wiele lepsze. Do 1795 nie wrócę. Chyba że w Czechach..
2021-01-16 08:55:19
Corona Extraawatar
Gość
Corona Extra
Przereklamowane jakbym pił Carlsberg z Biedry w promocji woda z dodatkiem smakowym i alko. Do desperadosa w którym chociaż czuć smak jakiś daleko mu.
2021-01-16 08:43:06
Stu Mostów WRCLW Cherry Eisbockawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Stu Mostów WRCLW Cherry Eisbock
Bursztynowo czerwone. Spora piana. Drobniutka, beżowa. Ładny lacing. Słodki chlebowy aromat. Z nutką kwaśną.
Puszyste od wysycenia. Czerwone owoce, słodycz, chlebowość. Na finiszu goryczka. Jest moc, jednak alkohol wyłącznie rozgrzewa nie rzutując zbytnio na smak. W miarę picia/ogrzewania się piwa wiśnie wychodzą z ukrycia,
a i goryczka kontruje słodycz coraz śmielej. Bardzo przyjemne piwo. I pomimo parametrów pijalne.
2021-01-16 06:00:07
Amber Naturalnyawatar
Gość
Amber Naturalny
Ostatnio kupiłem w Kauflandzie 4pak, warka do połowy marca 2021 i stwierdzam, że zkwaśniało. Poprzednie warki bardzo dobre, nie wiem może ten typ tak ma?
2021-01-16 02:42:14
Warka Strongawatar
rewo
starstarstarstarstar
Warka Strong
Słodkie, słodowe. Kiedyś piłem jako ulubione, lata temu. Kupiłem z sentymentu i ciekawości. Tak, kraft to droga w jedną stronę... Ocena z sentymentu podbita.
2021-01-16 01:26:00
Argus Niepasteryzowaneawatar
Borsuk77
starstarstarstarstar
Argus Niepasteryzowane
Po ponad sześciu latach od oceny wersji butelkowej pora na ocenę puszkowej.

Wygląd - kolor złoty, klarowne, duże wysycenie, piana bardzo ładna (mleczna, wysoka, lacing i całkiem trwała) - rasowy jak na lager. Aromat - dominuje profil słodu i zboża, pojawia się też nieco ziół i kwasku - czysty, dość delikatny. Smak - na pierwszym planie zboże i słód; potem nieco goryczki i kwasku; nie pojawiają się żadne rewelacje w stylu gotowanych warzyw, kanalizy, zgniłych jaj czy nadmiaru masła.

Piwo nie jest wybitne, ale też opisując je jako kontrę do popularnych koncernowych lagerów, trzeba uczciwie napisać, że jest lepsze' ogromny plus za pianę i ogólnie za wygląd.
2021-01-16 01:06:52
Amber Po Godzinach Woodside Imperial Porterawatar
Jacex
starstarstar
Amber Po Godzinach Woodside Imperial Porter
Znakomity porter. Wręcz oleisty, alko niewyczuwalne, świetnie ułożony. Obawiałem się o te płatki dębu, ale tutaj robią swoją robotę - nie tak w Komesie. Jeden z najlepszych.
2021-01-16 00:56:41
Amber Po Godzinach Woodside Imperial Porterawatar
Jacex
starstarstar
Amber Po Godzinach Woodside Imperial Porter
Przepraszam użytkownika Sheggorth. Chciałem napisać gdzie można go kupić, ale wyskoczył mi taki babol. Ja kupiłem w... Żabce.
2021-01-16 00:51:50
Szpunt The Temple of Juicinessawatar
oranjefan
starstarstarstarstar
Szpunt The Temple of Juiciness
W aromacie dojrzałe żółte owoce tropikalne a także charakterystyczny aromat popcornu od Ekuanota.

Rzeczywiście dość klarowne jak na Hazy IPA o którym mowa na etykiecie. Lekko zamglone, jasne, żółtawe, z obfita biała ładna pianą.

W smaku - słodkie, owocowe. Stosunkowo lekkie, choć po paru łykach czuć już alkohol. Na pewno nie jest to pełny, gładki i soczkowy twór a bardziej klasyczne, słodko słodowe, i mocno chmielone IPA. Goryczka niestety niska.

Jest okej. W żaden specjalny sposób nie wyróżniające się piwo, bo raczej nawiązuje do klasyki Double IPA aniżeli teraźniejszych soczkowych, gladkich imperialnych IPA. Mocno chmielowe, świeże, owocowe, ale z niską goryczką.
2021-01-15 23:39:47
Trzech Kumpli Ragnarawatar
Gość
Trzech Kumpli Ragnar
28.06.2023 20282
2021-01-15 23:01:49
Trzech Kumpli Ragnarawatar
Gość
Trzech Kumpli Ragnar
Z butelki buchnęło słonym sosem sojowym.
Mocna kawa, wędzonka , spalony chleb. Czekolady jakoś za mocno nie czułem. Jakiś słodki owoc , ale nie jestem pewny. Mocno oleiste gęste, alkohol dobrze ukryty prawie wcale gazu. Słony sos sojowy zepsuł mi to piwo. Jako , że już były opinie o tym sosie to odpuszczę. 15zł za 330ml to nie dopuszczam takiej wtopy. Lubie 3 kumpli ,ale ich inne wypusty.
2021-01-15 22:58:30
Budweiser Budvar Originalawatar
SoupDog
starstarstarstarstar
Budweiser Budvar Original
Piana żadna, kolor ciemna słomka. Bez piany wygląda jak sok jabłkowy. Zapach: gotowane warzywa i alkohol. W smaku słodkawa woda po gotowanych warzywach, plus lekka goryczka, czyli trochę chmielu jednak było. Mocno wodniste. Trochę lepsze od Żubra.
Kupione w sklepie z owadem.
2021-01-15 22:45:39
Kasztelan Niepasteryzowaneawatar
Basileus81
starstarstarstarstar
Kasztelan Niepasteryzowane
Warka 01.02.21 rok. Piwo rozlewane w Szczecinie. Piana nieregularna, nawet dość gęsta i trwała. Wysycenie na średnim poziomie. Piwo barwy złotej, klarowne. W zapachu nikłe nuty słodowe, chmiel niewyczuwalny. W smaku bardzo delikatna słodowość, goryczki w zasadzie brak. Po przełknięciu pojawia się nieco kwaśny posmak. Piwo dość szybko ulega wygazowaniu przez co staje się jeszcze bardziej wodniste i płaskie w smaku. Zero ciała, smak na granicy akceptacji, brak głębi. Smakuje jak by miało maks. 4 %. Tylko dla zagorzałych fanów.
2021-01-15 22:43:15
Kozel Svetly 10°awatar
Gość
Kozel Svetly 10°
Ludzie przestańcie komentować to piwo kupowane w Żabce i innych polskich marketach bo to nawet nie leżało obok prawidziwego czeskiego Kozela.Prawdziwy dobry Kozel tylko w Czechach
2021-01-15 22:35:21
Zakładowy Tysiąc Tonawatar
Januszek
starstarstarstarstar
Zakładowy Tysiąc Ton
15.06.2021.
Cudownie pachnie, intensywne tropiki, trochę ogoreczka.
Metne, ciemniejszy pomarańcz, ładna piana, pływają drobinki chmieli.
Po przelaniu sok multiwitamina.
W smaku no pany. Pokłony, gladziutkie jak talala. Ale jakie smaczki, zielone owoce, trochę ogoreczka, moze lekkie jeżyny w mleku, mimo wszystko slodkawe, goryczka trawiasta ale przyjemna i pasuje tutaj. Alkohol nie że całkowicie nie wyczuwalny, jest obecny ale nie przeszkadza.
Prawdziwy rarytas.
2021-01-15 22:15:33
Halne Pełneawatar
Gość
Halne Pełne
Piwo j***e zdechłym c****m
2021-01-15 22:15:25
Okocim Jasne Okocimskieawatar
Gość
Okocim Jasne Okocimskie
Cofam to co napisałem. Puścili partię gdzie gaz, chmiel i alkohol żyją własnym życiem. "Polskie" piwa nie potrafią trzymać jakości. Szkoda na nie czasu i pieniędzy.
2021-01-15 22:11:25
Pilsner Urquellawatar
Gość
Pilsner Urquell
Nie oceniajcie tego piwa kupionego w polskich sklepach.To jest syf.Wnerwia mnie ocenianie polskich podróbek.Żaden Lidl,Biedronka itp.Tylko oginalne piwo z Czech.Koniec kupowania podróbek i ich oceniania.Surer czeskie piwo !!!
2021-01-15 21:45:04
Founders Backwoods Bastardawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Founders Backwoods Bastard
Miedziane, rubinowe. Klarowne. Spora beżowa piana. Drobna i opadająca. Aromat słodki. Chlebowo tostowy. Likierowy.
Spore wysycenie. Alkoholowo jest. W sposób szlachetny, nie drażniący. Nutki burbonowe. Beczkowych raczej brak. Mocno grzeje. Są klimaty belgijskie, ale i koźlakowe. Mimo wszystko nie sprawia wrażenia ciężkiego.
Grzeje fest :D Polecam, szczególnie po prawdziwych zimowych spacerach.
2021-01-15 21:35:24
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017
awatar

opons91

starstarstarstarstar
Nie jestem wybitnym smakoszem i znawcą. Od czasu do czasu lubię napić się piwa spoza koncernowych fabryk, zebrać kilka kapsli i zdobyć trochę hobbystycznej wiedzy, którą może uda się wykorzystać w przyszłości do uwarzenia własnego trunku.
Preferuje piwa pochodzące z polskich browarów aby chociaż minimalnie wesprzeć polskie browarnictwo. Nie przepadam za piwami pszenicznymi. Interesują mnie głównie piwa z ekstraktem powyżej 13% niezależnie od gatunku.
(16)


(180)


(0)


(9)


(0)


(174)


dodane piwa:

wystawione oceny:

Piwa oczekujące na ocenę:

Piwa dodane do ulubionych:
Poszukiwane piwa:

Napisane komentarze:

o Kormoran Krzepkie
Piękna barwa lekko wpadająca w bursztyn. Piana niezbyt okazała, po pewnym czasie zostaje tylko na wierzchu. W zapachu dominuje słód. W smaku również, goryczka nieznaczna, a alkohol praktycznie niewyczuwalny. Bardzo dobry, solidny mocny lager.

o Staropolski Anstadt Pilzeńskie Pełne
Piwo o lekko miedziowej bardzie, średnio mętne. Piana średnio trwała, osadza się na szkle. W zapachu zdecydowanie słodowe. W smaku również słodowe, przyjemne ale praktycznie pozbawione goryczki. Mimo tego bardzo pijalne.

o Łańcut Ryża IPA (dawniej Chorągiew Rodowa)
Piwo o bardzo jasnej, słomowej barwie, delikatnie nieprzejrzyste. Piana biała, gęsta, osiadająca na szkle. Aromat owoców tropikalnych, głównie słodkich z lekką domieszką cytrusów. W smaku również wyczulane słodkie owoce ale zaprawione słuszną goryczką. Piwo bardzo pijalne.

o Cieszyńskie West Coast IPA
Mętne o pięknej, bursztynowej barwie. Piana bardzo gęsta, kremowa i trwała. W zapachu głównie słodowe, czuć chmiel i delikatne cytrusy. W smaku lekkie, goryczka orzeźwiająca na średnim poziomie.

o Manufaktura Piwna APA
Bardzo intensywna bursztynowa barwa, pojawiają się lekkie czerwone poblaski. Piana całkiem nieźle się trzyma, opadając osiada na szkle i pozostaje na powierzchni. Zapach jest przede wszystkim mocno słodowy. Charakterystyczne cytrusy raczej w tle. Smak jest już bliższy APA niż zapach z przyjemną goryczką, która ma już w sobie coś cytrusowego. Generalnie piwo jest niezłe chociaż nie do końca wpasowane w gatunek.
wykonanie choruzy.pl © 2010