Jesteś w

Czy wiesz, że...

Generalnie piwo podaje się w temperaturze 8-12 stopni C - im ciemniejsze piwo tym może być cieplejsze. Nie poleca się chładzania piwa poniżej 6-7 stopni, może wówczas stać się niesmaczne.

Najnowsze komentarze

Książęce Porterawatar
Gość
Książęce Porter
j***e żelazem, czy tylko mi się wydaje?
2020-01-18 00:47:14
Namysłów Zamkoweawatar
stresS
starstarstarstarstar
Namysłów Zamkowe
Typowo złocisty kolor jak dla lagera. Zapach bez rewelacji, aczkolwiek jest dużo lepiej, niż przy typowym koncerniaku. Smak mnie bardzo zaskoczył, piwo pozostawia tak jakby słodki posmak przez co jest całkiem pijalne.
2020-01-18 00:36:00
Amber Browarne Lagerawatar
Lukasz
starstarstarstarstar
Amber Browarne Lager
Jasne, klarowne, wygląda jak przeciętny lager, ma również przeciętnej objętości i trwałości pianę. Dawno nie miałem do czynienia z piwem, które prawie nie pachnie, a takie jest Browarne. Wytykając nos do szklanki można wyczuć lekką słodowość o chlebowym zabarwieniu. W smaku poprawne słodowość bez wyczuwalnych wad z delikatną goryczką, wysoce pijalne. Wysycenie w normie. Lekkie, łatwe i przyjemne w bardzo atrakcyjnej cenie, tyle, że butelki ciężko się pozbyć. Kupione przejazdem w Leclerc.
2020-01-17 23:54:13
Za Miastem Dzień Wolnyawatar
Gość
Za Miastem Dzień Wolny
Nie smaczne, kwas!
2020-01-17 23:43:28
Amber Mocny Redawatar
Lukasz
starstarstarstarstar
Amber Mocny Red
Bączek zakupiłem w Leclerc. Aromat mocno słodowy z akcentami owocowymi i estrowymi. Czuć w aromacie, że piwo jest z tych mocniejszy zdecydowanie. Klarowne, dość jasne. Piana gęsta i zbita, dobra trwałość. W smaku niestety mocna słodowość łączy się z warzywkami, goryczka w odróżnieniu od innych niedrogich mocnych piw - jest. Niestety w ustach zostaje tona taniej słodowości. W konsekwencji piwo jest niezbyt pijalne. Bardzo słabo.
2020-01-17 23:38:19
Kormoran Jasnyawatar
Gość
Kormoran Jasny
Po prostu piwo jest SUPER
2020-01-17 22:28:15
Jan Olbracht Rzemieślniczy Kuźnia Piwowarów 2019 DDH New England  IPAawatar
stresS
starstarstarstarstar
Jan Olbracht Rzemieślniczy Kuźnia Piwowarów 2019 DDH New England IPA
Jak mi smakują piwka z Kuźni Piwowarów, tak to komplenie nie podeszło. Szczególnie w smaku i zapachu, kolor ładny żółciutki z solidną pianą. Goryczka pozostaje na jakiś czas po łyku.
2020-01-17 22:15:49
Brewer Exportawatar
Gość
Brewer Export
hrrrrrr tfuu!
2020-01-17 22:15:34
Raciborskie Porterawatar
Gość
Raciborskie Porter
Nie porywa... Ale nie jest zły
2020-01-17 21:58:27
Bojan Porterawatar
Gość
Bojan Porter
Good!
2020-01-17 21:55:56
Książęce Porterawatar
Gość
Książęce Porter
Porównywalny z Porterem z lidlaka... Serio... Ble.
2020-01-17 21:53:46
Porter Łódzkiawatar
Gość
Porter Łódzki
Najlepszy Porter na rynku wg. Mojej oceny. Intensywny smak i inny niż inne podejście do smaku.
2020-01-17 21:49:59
Golem Lilithawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Golem Lilith
Mocno kawowo. Mocna paloność. Ależ gęsta piana! Rewelacja. Piana beżowa, drobnopęcherzykowa. Piwo jest
czarne, nieprzejrzyste. W szkle jest likierowo. Pralinkowo. Jest lekkie wysycenie. Piwo jest mega gładkie. Jest gęste. W smaku takie praliny czekoladowe. Niestety nie jest to jakieś intensywne. Paloność jest, ale taka umiarkowana. Jest delikatna słodycz, ale paloność i goryczka równoważą tak piwo, że praktycznie tego nie czuć. Goryczka taka dość średnia. Piwo jest bardzo dobrze ułożone. Na aftertaste jest wyczuwalna kawa. Bardzo fajny RIS, choć nie jakiś bardzo intensywny czy potężny. Raczej z tych grzecznych, ugładzonych i ułożonych ;)
2020-01-17 21:32:05
Szpunt & Funky Fluid Fluidityawatar
stresS
starstarstarstarstar
Szpunt & Funky Fluid Fluidity
Piana z małymi pęcherzykami, barwa coś między żółtym a białym. W zapachu czuć wyraźnie cytrusy, a sam zapach nie jest jakoś bardzo intensywny. Smak nie jest zły, ale to raczej nie moje klimaty. Piwo jest bardzo neutralne, smak nie jest zdominowany, ani przez goryczkę, kwaśność, a tym bardziej słodycz. Trudno mi je opisać słowami, fajna ciekawostka na jeden raz. Zdecydowanie najmniej mi odpowiada z obecnie próbowanych przeze mnie Funky Fluidów.
2020-01-17 20:43:39
Bojan Porterawatar
szab12
starstarstarstarstar
Bojan Porter
Zapach słodki, deserowy, czekoladowy. Piana średnia, ciemna. Kolor ciemnobrązowy, prawie czarny. W smaku słodycz, lekka śliwka, palony słód. Bardzo pijalne, smaczne. Super piwo za 4,59 zł w Lidlu.
2020-01-17 20:20:07
Amber Po Godzinach Śliwka na Bockuawatar
luke123
starstarstarstarstar
Amber Po Godzinach Śliwka na Bocku
Warka z datą 07.06.2020.

Wygląd: Barwa brązowa z przebijającym się rubinem, taka mocna herbata. Piana drobno i średnio pęcherzykowa, "przybrudzonego" koloru, dość obfita, dość trwała, bardzo ładna, jest lacing.

Aromat: No przede wszystkim fajna wędzona śliwka. Trochę kompot z suszu. Jest koźlakowa chlebowość. Trochę jakby przyprawy.

Smak: Znowu mocno wyczuwalna wędzona śliwka. Kompot z suszu. I koźlakowe melanoidyny. Z tyłu rodzynki i jakby delikatna paloność. Karmel i czekolada gdzieś w tle wyczuwalne, ale to na granicy sugestii z butelki. Nie jest puste, ale przy tym dość lekkie i pijalne. Średnie wysycenie. Niska goryczka. Dobre.

Pycha! Bardzo smaczny wędzono-śliwkowy bock.
2020-01-17 19:48:18
Altenburger Premiumawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Altenburger Premium
Pełna nazwa to Premium Pils
2020-01-17 19:38:33
Perlenbacher 0.0%awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Perlenbacher 0.0%
Piana biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza słomkowa, klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu nuty brzeczkowe, ryżowe klimaty, ale również lekki cytrynowy kwasek. W smaku tenże kwasek również chwilę utrzymuje się na podniebieniu, jest słodko, landrynkowo, brzeczkowo, bez większej goryczki, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Perlenbacher, etykieta a raczej naklejka nie rzucająca się i w oczy, ubogo opisana. Warka 05.2020. Typowe bezalkoholowe mocno brzeczkowe i ryżowe piwo, ciekawy jest dodatek kwasu cytrynowego, który minimalnie wpływa na smak i nieznacznie podwyższa efekt orzeźwienia. Nie jest to jednak oczywiście górna półka w tym segmencie, ale da się wypić, 5 mogę wystawić.
2020-01-17 19:31:02
AleBrowar Kind Of Magicawatar
Chrisrks
starstarstarstarstar
AleBrowar Kind Of Magic
Jestem trochę rozczarowany.Piwo nie zachwyca w zasadzie w żadnym aspekcie oceny. Jest poprawne,w stylu ale niestety nie ma tego czego brakuje w stylu American Weizen. Mocno owocowe,cytrusowe,z niezłą goryczka w smaku.Brak kontry,która charakteryzuje pszeniczną,zbożową nutę weizena. Piwo absolutnie do spróbowania.Orzeźwia, dodaje lekkości ale jest niestety zbyt nudne aby dać mu wyższą ocenę.
2020-01-17 18:53:50
Pinta & The Flying Inn Hazy Disco - Pamplona awatar
ekoman69
starstarstarstarstar
Pinta & The Flying Inn Hazy Disco - Pamplona
Barwa mleczno - szaro - żółta. Całkiem mętne. Piana gęsta i trwała. W zapachu przecudownie owocowe - moc cytrusów i białych owoców. W smaku przebogate, pełne, z całą gamą nut przejrzałych owoców - liczi, melon, winogrona, mango i dość wyraźną grejpfrutową goryczką. Oj, dobre to piwo. Kupione w sklepie z kraftami za 13,20 zł za puszkę 0,5 l. Warka 2020.09.18.
2020-01-17 18:53:06
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017
awatar

marcin21592

starstarstarstarstar
(0)


(309)


(0)


(0)


(1)


(69)


dodane piwa:

wystawione oceny:

Piwa oczekujące na ocenę:

Piwa dodane do ulubionych:

Poszukiwane piwa:
Napisane komentarze:

o Amber Po Godzinach AIPA
Wygląd: Barwa bursztynowa, spore zmętnienie. Piana od początku obfita, dość trwała, redukuje się do pokaźnej obręczy, która tworzy lacing. Piwo wygląda więcej niż przyzwoicie. Aromat: Z butelki nie dało się wyczuć praktycznie nic, dopiero po przelaniu do szkła pojawiły się aromaty cytrusowe, lekko tropikalne oraz żywiczne. Obecny również alkohol, który nieco przeszkadza w odbiorze oraz delikatne czerwone jabłko. Nie ma rewelacji, ale nie ma też żadnej tragedii. Smak: Na początku słodkie owoce, później do głosu dochodzi grejpfrut i dość intensywna, chmielowa goryczka. Trzeba przyznać, że zalega w ustach i jest całkiem przyjemna - ani za słaba, ani zbyt męcząca. Ciało średnie, wysycenie również, pijalność bardzo dobra. Ogólne wrażenie pozytywnie orzeźwiające. Po Godzinach AIPA to reprezentant stylu powyżej średniej - bardzo ładnie wygląda, pachnie przyzwoicie (choć można było lepiej zakryć alkohol) i smakuje zgodnie z konwencją. Nie jest to może najwyższa półka piwnego rzemiosła, jednak w tym przypadku jakość idealnie współgra z ceną. Piwko godne polecenia. Moja ocena: 7/10

o Artezan Cymbopogon
Wygląd: Barwa jasnopomarańczowa, całkowite, typowo pszeniczne zmętnienie. Piana jak na ten styl dość uboga, szybko opada, jednak pozostaje bardzo długo w postaci pokaźnej obręczy, która ładnie zdobi szkło. Aromat: Przede wszystkim bardzo wyraźny banan połączony z nutą przyprawową. Również delikatne cytrusy pochodzące zapewne od dodanej do piwa trawy cytrynowej. Generalnie słodki, bardzo przyjemny i orzeźwiający aromat. Smak: Wyczuwalna cytrynka zmieszana z typowo pszenicznymi posmakami banana i goździka. To co wyróżnia styl American Wheat od zwykłego niemieckiego Weizena/Weissbiera to o wiele wyższa goryczka, w tym piwie również zauważalna. Nie jest jednak natarczywa ani zalegająca, w tym przypadku nadaje większej gładkości i charakteru. Wysycenie, jak na pszeniczniaka przystało, wysokie, jednak niewiele ciała (11% ekstraktu), bardzo lekkie, orzeźwiające i pijalne. Podsumowanie: Naprawdę bardzo przyzwoite piwo, można powiedzieć, że jest to Weizen stuningowany dość egzotycznymi odmianami chmielu, które nadają mu ziołowego aromatu i podbijają goryczkę. Fanom piw pszenicznych zdecydowanie polecam, lecz myślę, że osoby, którym typowo niemieckie podejście do tego stylu niezbyt odpowiada, również mogą być usatysfakcjonowane właśnie przez o wiele wyższy poziom goryczy. Moja ocena: 8/10

o Gloger Gorzkie Żale
Wyglad: Barwa złota, przejrzyste. Piana obfita, trwała, utrzymuje się do końca picia i tworzy ładny lacing. Aromat: Na pewno wyczuwalny ananas i grejpfrut, lekka żywica, ale wszystko to zasłania dziwny aromat sfermemtowanych owoców pomieszany z chemicznym zapachem. Nie jest to najlepsze co wąchałem. Smak: Delikatne owoce, ale poza tym pustka i mało ciała, za to akurat odpowiedzialny niski ekstrakt. Goryczka wyczuwalna, dość silna, ale tępa, niezbyt szlachetna. Generalnie piwo niezbyt przyjemne w smaku. Podsumowanie: Jedna z najsłabszych APA jakie piłem - nieprzyjemny aromat, nudny smak, pite bez większej przyjemności. Za tę cenę nie polecam. Moja ocena: 6/10

o Perun Kraina Welesa
Wyglad: Piękna ciemnobrązowa barwa, prawie czarna, kremowa obfita piana, utrzymuje się do samego końca i tworzy wyraźny lacing. Sam wygląd zachęca do wzięcia łyka. Aromat: Niezwykłe złożony. Najbardziej wyczuwalna wędzonka, później kawa espresso, czekolada, ciemne owoce pokroju śliwki oraz chleb razowy. Gdzieś w oddali lekko majaczący alkohol, jednak nie psuje on ogólnego, cudownego wrażenia. Smak: Pierwsze co rzuca się na podniebienie to mocna kawa z mlekiem, a także czekolada. Taki charakter ma też długa, mocna goryczka, której posmak ciemnej czekolady utrzymuje się długo w ustach. Piwo, mimo tak wysokiej zawartości alkoholu, nie grzeje w przełyk, jest gładkie i zdradziecko pijalne. Wysycenie dość wysokie, dużo ciała, gęstość niemalże syropu. Ambrozja. Podsumowanie: To moje pierwsze piwo w stylu Russian Imperial Stout, więc nie wiem jak ten konkretny produkt wypada na tle konkurencji. Gdybym jednak miał oceniać same wrażenia sensoryczne to jest to jedno z najlepszych piw jakie piłem - złożony, piękny aromat, doskonały smak, pełnia. Szczerze polecam każdemu poszukującemu czegoś nowego. Moja ocena: 9/10

o Zlaty Bažant ’73
Wygląd: Bardzo ładna, jasnobursztynowa barwa, idealna przejrzystość. Piana na początku dość obfita, średnio i grubopęcherzykowa, nietrwała. Do końca picia pozostaje cieniutka obręcz, która nie tworzy lacingu. Aromat: Wyraźnie wyczuwalny aromat czeskiego chmielu, do tego słodki zapach słodu, nieco czerwonego jabłka oraz delikatny skunksik (typowe zjawisko w piwach w zielonej butelce). Niektórym ten aromat przeszkadza, inni poczytują go wręcz za wadę, jednak mnie osobiście nie wadzi w żaden sposób. Generalnie nie jest najgorzej. Smak: Tutaj również przyjemny, gryzący posmak czeskiego chmielu, niezbyt intensywny, ale na pewno wyczuwalny. Pojawia się także goryczka, choć nie jest to gorycz z gatunku tych wykręcających podniebienie - zauważalna, ale nienachalna. Całość nisko wysycona, dość lekka. Smakuje tak jak powinien smakować każdy koncernowy lager w Polsce - słodowo z wyczuwalnym chmielem i goryczką. Podsumowanie: Piwko powyżej przeciętnej - ładna barwa, nietrwała piana, dość przyjemny aromat chmielu i słodu, wraz z kontrowersyjnym lekkim zapachem skunksa, chmielowo-słodowe w smaku, z delikatną goryczką. Produkt jak najbardziej pijalny, choć treść nie przystaje w tym przypadku do formy - bardzo ładna butelka, etykieta i oczywiście kapsel do kolekcji nie idą w parze z zaskakującymi wrażeniami sensorycznymi. Mimo to jeśli będziecie na Słowacji, mogę z czystym sumieniem polecić. Moja ocena: 7/10
wykonanie choruzy.pl © 2010