Jesteś w

Czy wiesz, że...

Piwo zawiera dużo witamin. 1 litr piwa zawiera 1/3 dziennego zapotrzebowania na wit. B. Z innych witamin należy wymienić - PP, kwas foliowy, wit. H, amid kwasu nikotynowego, wit. C.

Najnowsze komentarze

Grodzisk & Live Oak Grodziskie Imperialneawatar
Gość
Grodzisk & Live Oak Grodziskie Imperialne
Nie podeszło mi. Nie dopiłem.
Nie, żeby to piwo było źle zrobione. Po prostu nie mój smak. Tak jak znajomy po łyku Porteru zamierzał wylać do zlewu, a ja uwielbiam.
2019-07-16 07:42:01
Wrężel Tropical Black IIPAawatar
inf-blazej
starstar
Wrężel Tropical Black IIPA
Zacznę od pochwalenia etykiety, bo ta robi ogromne wrażenie i rzuca się w oczy na sklepowej półce.

Warka do 27.08.19. Degustacja 15.07.19.
Barwa ciemnobrązowa, całkowicie nieprzejrzysta. Piana słaba o kolorze ecru. Wizualnie piwo podobne do porteru bałtyckiego lub lżejszego stoutu. Przy chłodnym piwie aromat nie jest zbyt intensywny i dominuje lekko palona czekolada. W smaku paloność z delikatną kwaskowatością w tle. Alkohol niewyczuwalny. W miarę ogrzewania aromat zaczął wzbogacać się o obiecane owoce: ananas i pomarańczę, lecz mango nie było wyczuwalne. Pojawił się również lekki alkohol, ale dodaje on charakteru tej imperialnej ipie. Po ujrzeniu na etykiecie 110 IBU spodziewałem się że gorycz będzie ordynarna i zalegająca, a tu niespodzianka. Goryczka jest idealnie dobrana do tego ekstraktu i tworzy w piwie zgrany balans i przyjemny posmak. Zaraz po otwarciu piwo niezbyt do mnie przemawiało, bardzo brakowało treściwości, jednak po upływie kilkunastu minut piwo ujawniło swoje walory i muszę powiedzieć że jest całkiem ciekawe.

Piwo zakupiłem za 8,99 w ramach Winnicy Lidla.
2019-07-15 23:49:25
Žatecký Světlý Ležákawatar
Gość
Žatecký Světlý Ležák
Było fajne i dobre, ale popsuło się
2019-07-15 23:27:00
Raduga Wrarg Wyrwiwiązawatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar
Raduga Wrarg Wyrwiwiąz
Przedstawiciel rzadkiego i młodego gatunku. Trudno dostać. Wrarg łączy zalety piwa typu IPA z dodatkami jak przy Witbier. Nie pieni się mocno, za to smak wielowątkowy jak przy porterach. Kwiatowy, cytrusowy słodkawy na początku gorzki na koniec przy piciu. Zdecydowanie na tak.
2019-07-15 23:22:43
Tatra Jasne Pełneawatar
Gość
Tatra Jasne Pełne
Browar Elbląg puszka- piwo jakby skisłe poszło do zlewu. Bezdomnemu bym tego nie dał. Ogólnie ostatnio loteria ze smakiem, po paru latach powoli odchodzę od Tatry
2019-07-15 23:21:26
Steam Brew Imperial Stoutawatar
Gość
Steam Brew Imperial Stout
W tej cenie zajebiste
2019-07-15 23:17:26
Steam Brew Session IPAawatar
Gość
Steam Brew Session IPA
Kolego, wiesz co to znaczy IPA?
2019-07-15 23:14:08
Perlenbacher Premium Pilsawatar
Gość
Perlenbacher Premium Pils
Piwo smaczne, ale bez rewelacji. Lekkie, słomkowe i dobre na upalne dni. Piwo przyzwoite, dzięki cenie staje się wysoce atrakcyjne - w promocjach Lidla kosztuje mniej niż pół butelki polskich, koncernowych, jakościowo podobnych lub gorszych odpowiedników.
2019-07-15 23:12:33
Żywiec APAawatar
inf-blazej
starstar
Żywiec APA
Warka do 6.12.2019 r. Degustacja w dniu 10.07.19.

Przy otwieraniu butelki uniósł się intensywny przyjemny aromat cytrusów.
Barwa pomarańczowa, nieprzejrzysta. Piana typowa jak na koncerniaka. Podczas picia aromat cytrusów nie jest już tak intensywny i jest na granicy wyczuwalności. Goryczka ziołowo-cytrusowa, mogłaby być nieco wyraźniejsza. Podczas dalszego spożycia staje się lekko garbnikowa i nieprzyjemna. Trochę brakuje głębi, co przy takim stopniu odfermentowania jest zrozumiałe. Piwo wydaje się lekko wodniste. Potem doszedł jakiś dziwny posmak odbierający całkowicie chęć do brania kolejnych łyków.

Trafiłem na jakąś niezbyt udaną warkę, bo o braku świeżości nie można tu mówić - piwu zostało prawie pół roku terminu przydatności. Piłem to piwo już kilka razy, wcześniej było lepsze. Jednak mimo wszystko uważam że trafione z dobrej warki jest idealnym piwem do grilla, które można żłopać litrami, nawet z osobami przyzwyczajonymi do jasnego pełnego.
2019-07-15 23:08:52
Perlenbacher Mount Eagleawatar
Gość
Perlenbacher Mount Eagle
Straszny sikacz. Pierwszy i ostatni raz kupilem
2019-07-15 22:46:55
Pinta & Beer Bastards Bikini Islandawatar
oranjefan
starstarstarstarstar
Pinta & Beer Bastards Bikini Island
Piwo, a może bardziej soczek z chmielową goryczką? Słodkawe, troszkę mdłe, ze smakiem mango, melona, mocno dojrzałych gruszek. Pije się przyjemnie, jest bardzo owocowe, soczkowe, ale brakuje gładkości, smukłości i czegoś co by to piwo wyróżniało a nawet czegoś co by sprawiało że mogło by to być jakiś konkurent dla dobrych New Englandów. Tymczasem ot IPA z dodatkiem z mango. Piwo jakich pełno na polskim rynku.
2019-07-15 22:34:22
Wrężel Calamipaawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Wrężel Calamipa
Wygląd: kolor pomarańczowy, piana słaba
Zapach: no, to jest dowcip, piwo ma termin do maja 2020, żeby nie było, nie ma grama aromatu chmielu, a nazywanie go DDH to już jest jakaś kpina z konsumenta, owszem, czuć sok kalamondyny, z grubsza mandarynkowy, w tym jej skórki
Smak: słabizna okrutna, jeżeli nad Salamander się znęcałem, to co napisać o tym, jak byk na ecie jest DDH nawet z rozwinięciem, że podwójnie chmielone na zimno, a chmielu tu nie ma grama, piwo wodniste, nie ma nawet tekstury milkshake IPA, po prostu czuć że dodano soku kalamondyny, jest od niej kwaskowate, delikatną goryczkę ma tez od niej, smakuje jak wheat z sokiem kwaśno-gorzkiego cytrusa i kroplą laktozy.
2019-07-15 22:19:42
Stu Mostów Salamander Strawberry Milkshake IPAawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Stu Mostów Salamander Strawberry Milkshake IPA
Tekstura piwa to nie ciało
2019-07-15 21:55:36
Stu Mostów Salamander Strawberry Milkshake IPAawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Stu Mostów Salamander Strawberry Milkshake IPA
Wygląd: bardzo zmętnione, więc kolor niemal pomarańczowy, piana żadna
Zapach: zbożowy, czuć delikatnie cytrusy i żywiczność, może i jakąś jagodę, ale zapach jest dosyć iluzoryczny
Smak: Bardzo często miewałem zastrzeżenia do piw ze 100 mostów o zbyt niskie lub żadne wysycenie i myślałem, że to mój pech, źle okapslowane, nieszczelność, ale to jest z puszki, więc muszę mieć wybitnego pecha xD Jak na piwo 17 Plato to dosyć słabiutko, trochę jakbym pił witka z laktozą (tę na szczeście w smaku juz czuć) i aromatem kompotu. Truskawki niestety średnio się w piwie udają, w polskim krafcie kojarzą mi się tylko z porażkami, nawet w przypadku milkshake'ów, wliczając w to Pintę, a wystarczyłoby zamienić jeden z amerykańskich chmieli ze sztampowego zestawu na czeskiego Sladka, ale to akurat najmniejszy zarzut. To piwo jest po prostu zbyt wodniste i puste, ratuje je tylko spore nachmielenie na aromat, co nie zmienia faktu, że jest nudne, nie tego oczekuję po piwie o nazwie milkshake, jakbym chciał takiego wodniaka, to kupiłbym bym byle wheata.
2019-07-15 21:53:56
Kormoran Krzepkieawatar
Gość
Kormoran Krzepkie
W smaku bardzo dobre jedno z lepszych piw Polecam
2019-07-15 21:48:01
Halne Mega Mocneawatar
Gość
Halne Mega Mocne
W sklepach Mila pojawia się.
Nie jest w stałej sprzedaży, ale upolować można.
2019-07-15 21:38:36
Starovar Premiumawatar
SoupDog
starstarstarstarstar
Starovar Premium
Wygląd: całkiem fajne, ciemna słomka, konkretna, gęsta piana wysoka na 3 cm.
Zapach: Sfermentowany słód, bardzo mokry karton oraz skunks, chociaż ten skunks po jakimś czasie zanika.
Smak: słodkie, słodowe, powiedziałbym, że miodowe, ale to byłby komplement. Ta słodycz jest brudna i ciężka, jakby zmieszana z mydlinami po wypraniu starych gaci. Goryczka ledwie wyczuwalna. Wysycenie niskie.
Piwo ma coś z czeskiego pilsnera, ale za dużo jest w tym polskiej, kiepskiej jakości.
2019-07-15 21:33:42
Brewer Mocneawatar
SoupDog
starstarstarstarstar
Brewer Mocne
Test produktów z Połczyna-Zdroju 2 z 3.

Jestem zaskoczony. Zwykły lager tego browaru, o nazwie Brewer Export (6,0%), powinien być słabszą i lepszą wersją mocnego. A jednak Mocne (6,2%) jest bardziej lightowe od Exportu, mniej wali wódą i nawet nie pali w język.

Można wypić, pod warunkiem, że nie mamy wygórowanych oczekiwań i nie przeszkadza nam zapaszek gnijącego słodu.
2019-07-15 21:20:46
Dębowe Dojrzałe Mocneawatar
Gość
Dębowe Dojrzałe Mocne
Piwo znakomite lecz nie wiem dlaczego tak mało popularne. Jedno z lepszych. Polecam
2019-07-15 21:18:06
Osowa Góra Fresh Edycja z Marakująawatar
joooony
starstar
Osowa Góra Fresh Edycja z Marakują
Woda z kwaskiem cytrynowym. Na tym mógłbym zaprzestać komentarza. Chmielu nie wyczujesz, goryczki zero, kwasota i w moim odczuciu nie od owoców a z kwasku cytrynowego, trochę jak lemoniada tylko gorsze. Po wcześniejszych piwach z osowej spodziewałem się czegoś więcej.
2019-07-15 21:16:28
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017
awatar

marcin21592

starstarstarstarstar
(0)


(309)


(0)


(0)


(1)


(69)


dodane piwa:

wystawione oceny:

Piwa oczekujące na ocenę:

Piwa dodane do ulubionych:

Poszukiwane piwa:
Napisane komentarze:

o Amber Po Godzinach AIPA
Wygląd: Barwa bursztynowa, spore zmętnienie. Piana od początku obfita, dość trwała, redukuje się do pokaźnej obręczy, która tworzy lacing. Piwo wygląda więcej niż przyzwoicie. Aromat: Z butelki nie dało się wyczuć praktycznie nic, dopiero po przelaniu do szkła pojawiły się aromaty cytrusowe, lekko tropikalne oraz żywiczne. Obecny również alkohol, który nieco przeszkadza w odbiorze oraz delikatne czerwone jabłko. Nie ma rewelacji, ale nie ma też żadnej tragedii. Smak: Na początku słodkie owoce, później do głosu dochodzi grejpfrut i dość intensywna, chmielowa goryczka. Trzeba przyznać, że zalega w ustach i jest całkiem przyjemna - ani za słaba, ani zbyt męcząca. Ciało średnie, wysycenie również, pijalność bardzo dobra. Ogólne wrażenie pozytywnie orzeźwiające. Po Godzinach AIPA to reprezentant stylu powyżej średniej - bardzo ładnie wygląda, pachnie przyzwoicie (choć można było lepiej zakryć alkohol) i smakuje zgodnie z konwencją. Nie jest to może najwyższa półka piwnego rzemiosła, jednak w tym przypadku jakość idealnie współgra z ceną. Piwko godne polecenia. Moja ocena: 7/10

o Artezan Cymbopogon
Wygląd: Barwa jasnopomarańczowa, całkowite, typowo pszeniczne zmętnienie. Piana jak na ten styl dość uboga, szybko opada, jednak pozostaje bardzo długo w postaci pokaźnej obręczy, która ładnie zdobi szkło. Aromat: Przede wszystkim bardzo wyraźny banan połączony z nutą przyprawową. Również delikatne cytrusy pochodzące zapewne od dodanej do piwa trawy cytrynowej. Generalnie słodki, bardzo przyjemny i orzeźwiający aromat. Smak: Wyczuwalna cytrynka zmieszana z typowo pszenicznymi posmakami banana i goździka. To co wyróżnia styl American Wheat od zwykłego niemieckiego Weizena/Weissbiera to o wiele wyższa goryczka, w tym piwie również zauważalna. Nie jest jednak natarczywa ani zalegająca, w tym przypadku nadaje większej gładkości i charakteru. Wysycenie, jak na pszeniczniaka przystało, wysokie, jednak niewiele ciała (11% ekstraktu), bardzo lekkie, orzeźwiające i pijalne. Podsumowanie: Naprawdę bardzo przyzwoite piwo, można powiedzieć, że jest to Weizen stuningowany dość egzotycznymi odmianami chmielu, które nadają mu ziołowego aromatu i podbijają goryczkę. Fanom piw pszenicznych zdecydowanie polecam, lecz myślę, że osoby, którym typowo niemieckie podejście do tego stylu niezbyt odpowiada, również mogą być usatysfakcjonowane właśnie przez o wiele wyższy poziom goryczy. Moja ocena: 8/10

o Gloger Gorzkie Żale
Wyglad: Barwa złota, przejrzyste. Piana obfita, trwała, utrzymuje się do końca picia i tworzy ładny lacing. Aromat: Na pewno wyczuwalny ananas i grejpfrut, lekka żywica, ale wszystko to zasłania dziwny aromat sfermemtowanych owoców pomieszany z chemicznym zapachem. Nie jest to najlepsze co wąchałem. Smak: Delikatne owoce, ale poza tym pustka i mało ciała, za to akurat odpowiedzialny niski ekstrakt. Goryczka wyczuwalna, dość silna, ale tępa, niezbyt szlachetna. Generalnie piwo niezbyt przyjemne w smaku. Podsumowanie: Jedna z najsłabszych APA jakie piłem - nieprzyjemny aromat, nudny smak, pite bez większej przyjemności. Za tę cenę nie polecam. Moja ocena: 6/10

o Perun Kraina Welesa
Wyglad: Piękna ciemnobrązowa barwa, prawie czarna, kremowa obfita piana, utrzymuje się do samego końca i tworzy wyraźny lacing. Sam wygląd zachęca do wzięcia łyka. Aromat: Niezwykłe złożony. Najbardziej wyczuwalna wędzonka, później kawa espresso, czekolada, ciemne owoce pokroju śliwki oraz chleb razowy. Gdzieś w oddali lekko majaczący alkohol, jednak nie psuje on ogólnego, cudownego wrażenia. Smak: Pierwsze co rzuca się na podniebienie to mocna kawa z mlekiem, a także czekolada. Taki charakter ma też długa, mocna goryczka, której posmak ciemnej czekolady utrzymuje się długo w ustach. Piwo, mimo tak wysokiej zawartości alkoholu, nie grzeje w przełyk, jest gładkie i zdradziecko pijalne. Wysycenie dość wysokie, dużo ciała, gęstość niemalże syropu. Ambrozja. Podsumowanie: To moje pierwsze piwo w stylu Russian Imperial Stout, więc nie wiem jak ten konkretny produkt wypada na tle konkurencji. Gdybym jednak miał oceniać same wrażenia sensoryczne to jest to jedno z najlepszych piw jakie piłem - złożony, piękny aromat, doskonały smak, pełnia. Szczerze polecam każdemu poszukującemu czegoś nowego. Moja ocena: 9/10

o Zlaty Bažant ’73
Wygląd: Bardzo ładna, jasnobursztynowa barwa, idealna przejrzystość. Piana na początku dość obfita, średnio i grubopęcherzykowa, nietrwała. Do końca picia pozostaje cieniutka obręcz, która nie tworzy lacingu. Aromat: Wyraźnie wyczuwalny aromat czeskiego chmielu, do tego słodki zapach słodu, nieco czerwonego jabłka oraz delikatny skunksik (typowe zjawisko w piwach w zielonej butelce). Niektórym ten aromat przeszkadza, inni poczytują go wręcz za wadę, jednak mnie osobiście nie wadzi w żaden sposób. Generalnie nie jest najgorzej. Smak: Tutaj również przyjemny, gryzący posmak czeskiego chmielu, niezbyt intensywny, ale na pewno wyczuwalny. Pojawia się także goryczka, choć nie jest to gorycz z gatunku tych wykręcających podniebienie - zauważalna, ale nienachalna. Całość nisko wysycona, dość lekka. Smakuje tak jak powinien smakować każdy koncernowy lager w Polsce - słodowo z wyczuwalnym chmielem i goryczką. Podsumowanie: Piwko powyżej przeciętnej - ładna barwa, nietrwała piana, dość przyjemny aromat chmielu i słodu, wraz z kontrowersyjnym lekkim zapachem skunksa, chmielowo-słodowe w smaku, z delikatną goryczką. Produkt jak najbardziej pijalny, choć treść nie przystaje w tym przypadku do formy - bardzo ładna butelka, etykieta i oczywiście kapsel do kolekcji nie idą w parze z zaskakującymi wrażeniami sensorycznymi. Mimo to jeśli będziecie na Słowacji, mogę z czystym sumieniem polecić. Moja ocena: 7/10
wykonanie choruzy.pl © 2010