Jesteś w

Czy wiesz, że...

Z wraku statku na dnie Bałtyku wydobyto 4 butelki wypełnione bardzo dobrze zachowanym piwem. Archeolodzy przypuszczają, że statek, który zatonął u brzegów Finlandii wyruszył w swoją podroż z Kopenhagi do St. Petersburga między 1800 a 1830 rokiem. Zatem wydobyte z dna morza piwo może mieć nawet 200 lat.

Najnowsze komentarze

Kustosz Jasneawatar
Gość
Kustosz Jasne
no ja po 8 co wieczór więc dla mnie idealne, nawet teraz idzie szóste
2020-09-29 23:23:05
Guinness Draughtawatar
Sheggorath
starstarstarstar
Guinness Draught
Jeżeli tak ma smakować ambasador Irlandii, symbol tego kraju, to ja wolę poszukać w innym kraju. Guinness Draught to piwo nijakie, wodniste, bez wyrazu. Tu się kompletnie nic nie dzieje. W zapachu czuć jedynie silne drożdże, słodowy aromat minimalną paloność, ale taką naprawdę znikomą. Smakuje niczym - głównie goryczka, czuć tylko odrobinę kawy, ale takiej słabej, może tak naprawdę wcale jej nie ma i mi się wydaje. Nie ma tu czekolady, nie ma kakao lub kawy, jest zdecydowanie za mało palone. Końcówka ledwo przeszła przez gardło, pozostawiając nieprzyjemną, zalegającą gorycz w ustach. W skrócie: drożdże i słód... czyli to co jest praktycznie w każdym piwie. Właściwie to pijąc to piwo mam wrażenie, jakbym pił zwykłego, koncernowego pale lagera. Ewentualnie mógłbym to porównać do ciemnego Kozela, tylko gdzie dry stout, a gdzie české tmavé. Więc jaki jest sens Guinnessa? Nie wiem, nie ma tu żadnych ciekawych doznań, równie dobrze mógłbym wziąć każde inne piwo z półki w Biedronce. Jedyny plus tego piwa to jego wygląd. Puszka naprawdę mi się podoba, czarno-złota kolorystyka, minimalizm, metaliczne tony. Barwa samego piwa również jest interesująca, niemal czarna, nieprzejrzysta, pod światło tylko ciemnoczerwone refleksy. Piana kremowa, mleczna, bardzo gęsta - do tej pory nie wiedziałem takiej w innym piwie. Wygląda atrakcyjnie. Tylko czy właśnie tego oczekuje się po piwie, zwłaszcza po stoucie?
Był to mój pierwszy raz z tym piwem (innych stoutów już trochę wypiłem) i raczej ostatni.
2020-09-29 23:08:13
Perła Chmielowaawatar
Gość
Perła Chmielowa
Nie mogę ingerować w oceny z tabeli ale smak piwa perła chmielowe w puszce zszedł na psy ! To przykre bo miałem bardzo dobre zdanie o tym browarze. Nie wiem ci się stałoby jakością !!!??? Zyskać uznanie nie jest łatwo ! By stracić wystarczy coś zepsuć !
2020-09-29 22:30:08
Pinta Modern Drinkingawatar
Gość
Pinta Modern Drinking
Jak to z dobrym piwem, podstawą jest kupić świerze.
O dziwo w stokrotce gdzie takie piwo się raczej nie sprzedaje trafiłem 1.5.2021 któremu nie zaszkodzono.
I piękne to piwo jest. Jest ciało ale dominuje goryczka, lekko ściągająca, zalegająca jak grejfruty. Przyjemne wysycenie. Piwo robi wrażenie od początku do końca. Rewelka.
2020-09-29 22:15:35
Revolta Bohema Pilsawatar
Bob
starstarstarstarstar
Revolta Bohema Pils
Ciekawy pils, również dlatego, że jest relatywnie nisko nachmielony, czego w krafcie jeszcze nie doświadczyłem. Zapach głównie słodowy, nic specjalnego. W smaku dominuje słodowość w postaci ciasteczek owsianych, oraz biszkoptu. Czuć lekką roślinność od chmielu. Goryczka jak wyżej wspominałem jest niższa niż myślałem, ocenił bym ją jaką średnio-niską. Pijalność wysoka.
Zakładam, że piwo nie zapadnie mi w pamięci na dłuższy czas. Mimo wszystko warto spróbować.
2020-09-29 22:11:41
Hopito Grizzly awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar
Hopito Grizzly
Bardzo kolorowa etykieta. Piwo w zapachu słodowe. Na początku nie daje bogactw smaku, potem rozkręca się. Kawa nie dominuje piwa. Przyjemny posmak nutelli. Lekko słodki, mało goryczkowy. Cena zabójcza jednak.
2020-09-29 22:02:47
Zamkowy Cieszyn Hop na Kawkęawatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar
Zamkowy Cieszyn Hop na Kawkę
Świetne piwo kawowe. Jednak jak na Portera faktycznie mniej różnorodne. Intensywność smaku nadrabia ten brak.
2020-09-29 21:59:58
Amber Żyweawatar
WaldemarS
starstarstarstarstar
Amber Żywe
Nie jestem piwoszem ale odpowiednio schłodzone i podane w gustownym szkle smakuje jak słodkie badziewie.
Wymyśliłem sobie test, mianowicie : sprawdzam ile cm piany utrzymuje się po wlaniu piwa ? To piwo wyraźnie wyróżnia wśród innych na niekorzyść. Stąd moja tak niska ocena. Słodkie, krystalicznie czyste więc gdzie ta mętność i pełność poprzez brak pasteryzacji ? Ładna butelka i kapsel to wszystko co podoba mi się i tyle. Nie polecam osobiście
2020-09-29 20:35:24
Žatecký 0,0%awatar
Effi
starstarstar
Žatecký 0,0%
Zapach mocno chmielowy i lekko ziołowy, rześki i przyjemny.
Piwo jest klarowne, złociste z białą pianą pozostawiającą trwały lacing.
W smaku mocno słodowe z cytrusowym posmakiem i lekką goryczką. Piwko jest dla mnie kompletnym zaskoczeniem!
2020-09-29 20:29:32
Antybrowar PROboszczawatar
rewo
starstarstar
Antybrowar PROboszcz
Lekki, pijalny, wytrwany, jest kawa, paloność, goryczka. Bardzo dobrze zbalansowane.
2020-09-29 20:16:03
Funky Fluid & Dziki Wschód Funk Around: Dziki Wschódawatar
oranjefan
starstarstarstarstar
Funky Fluid & Dziki Wschód Funk Around: Dziki Wschód
Piwo pachnie i smakuje jak tropical imperial ipa z wrezela ale tylko pierwsze dwie trzy warki. Każda kolejna miała jakies bolaczki.
Jest owocowo, mango, ananas, prawilna zawartość alkoholu i co istotne - wyraźna, nawet nieco zalegająca goryczka. Co fajne też, to nie mamy tutaj do czynienia z gladkim, metnym, i smukłym soczkiem a z super pół wytrawnym, mocno owocowym, mocno alkoholowym piwem. Na prawdę jak powrót w przeszłość do roku 2016 czy 2017 już nie pamiętam kiedy piwo z wrezela miało premierę.
2020-09-29 20:12:47
Tuborg Pilsenerawatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar
Tuborg Pilsener
Jeden z lepszych koncerniaków na rynku. Dobre piwo z solidną goryczką. Moje miało kod 5740700060359. Piłem trunek ważony w Hamburgu w ciężkiej półlitrowej butelce.
2020-09-29 20:05:11
Za Miastem Dobra nocawatar
PanDamian7
starstarstar
Za Miastem Dobra noc
Czuć wyraźnie posmak kawy oraz płatków owsianych. Niemal całkowicie nieprzejrzysta ciecz, znakomity lacing.
2020-09-29 19:55:30
Pinta Hop Tour King Insamawatar
secca
starstarstarstarstar
Pinta Hop Tour King Insam
Uwielbiam piwa ziołowe. Szkoda, że tak rzadko powstają takie projekty. King Insam to świetne piwo. Goryczka, herbata, żeń - szeń robią swoje....I o to chodzi! Plus dla Pinty za brak maltrodekstryny. Chyba pierwsze od dawien dawna piwo Pinty bez tego świństwa. Tak trzymać!!!
2020-09-29 19:36:14
Perła Miodowaawatar
Gość
Perła Miodowa
Perła miodowa świetnie smakuje jako grzana. A teraz na jesień to wgl idealna będzie.
2020-09-29 19:33:28
Perła Chmielowaawatar
Gość
Perła Chmielowa
Jak dla mnie najlepsza ze wszystkich pereł. Smakuje wybornie do wielu dań czy nawet jako dodatek przy spotkaniu z grami planszowymi.
2020-09-29 19:32:30
Maltgarden Yellow Appetizerawatar
Gość
Maltgarden Yellow Appetizer
Ten banan jest niestety dość męczący w smaku. Dodany aromat? Jest bardzo podobny w smaku do bananowego Müllera. A tam na bank jest aromat spożywczy. Na etykiecie butelki informacja o ekstrakcie. Ale to musi być naprawdę marny zamiennik pulpy bananowej. Nie byłem w stanie dopić tego piwa.
2020-09-29 17:20:04
Mahou Cinco Estrellasawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Mahou Cinco Estrellas
Czyste, klarowne. Blade złoto. Piana skromna.
Aromat słodowy.
Kwaskowe. Słodowe. Jakaś tam goryczka, a nawet posmak chmielu jest.
Przeciętny, co najwyżej lager.
2020-09-29 17:10:19
Mythos awatar
Gość
Mythos
Chyba piłeś inne piwo lub już przy końcówce daty ważności. Mocne co2 delikatna wyczuwalna gorzyczka
2020-09-29 16:02:08
Namysłów Zamkoweawatar
Gość
Namysłów Zamkowe
Jak nie ma Zamkowego w Dino, to się bierze Jasne że Pełne z Braniewa i też dobre.
2020-09-29 14:36:03
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017
awatar

luke123

starstarstarstarstar
(0)


(220)


(0)


(67)


(55)


(118)


dodane piwa:

wystawione oceny:

Piwa oczekujące na ocenę:

Piwa dodane do ulubionych:


Spółdzielczy Królowa Lodu Brown Forman Bourbon Barrel AgedPoszukiwane piwa:


Napisane komentarze:

o Brokreacja Imperialny Nafciarz 28° Plato
Data rozlewu: 22.06.2020 Wygląd: Ciemnobrązowe i w miarę nieprzejrzyste. Ładna piana, drobno i średnio pęcherzykowa, w miarę trwała i z ładnym lacingiem 9+/10 Aromat: W nozdrza uderza wyraźnie torf - zapach spalonych kabli, aż smyra (choć bywają bardziej torfowe - po bandzie, tu jest jakiś balans). I obok (nie za tym) czekolada, różne rodzaje czekolady - bardzo wyraźne. Dalej trochę suszone owoce i minimalnie orzechy. Genialne. 10/10 Smak: Torf i czekolada, trochę kawy i kwaskowatości z tej kawy, trochę suszonych owoców. Jest goryczka. Jest lekko alkohol, ale bardzo szlachetny. Gęste. Pełne, ale nie za słodkie - słodowość fajnie kontrowana posmakiem torfu i kawy. Wysycenie średnie. No przepyszne. 10/10 Sztos! Chapeu bas, Brokreacja! 10/10 Szkoda, że tak mało torfowych premier jest teraz.

o Zichovec & Pinta 17 Road Trip
Wygląd: Piana idealna - drobno pęcherzykowa, trwała, dość obfita, ładnie oblepia szkło. Barwa ciemnożółta, ale nieco sina. Mętne, ale trochę jednak błotniste. Takie przybrudzone i przygaszone, gdyby było bardziej świetliste to dycha. 8/10 Aromat: Jest chmielowo, to na pewno - białe owoce i cytrusowe owoce, za nimi słodkie owoce tropikalne i trochę żywicy. Do tego estry - ananas, brzoskwinia i guma balonowa. Przyjemnie. 8+/10 Smak: Chmielowe - owocowe w smaku. Goryczka nisko średnia. Z podbudową słodową. Lekko słodkawe i przyciężkawe, przez to średnia pijalność. Wysycenie średnie. Może też trochę alkoholowe. 7/10 Moja ocena: 7+/10

o Trzech Kumpli Oaty
Piłem rok temu, po jego wejściu na rynek. Od tamtego czasu doszedł azot, teraz drugie podejście i chyba jest jeszcze lepiej. Mega zbalansowany i mega dobry oatmeal stout. Właśnie, pamiętajmy, że to nie RIS. W aromacie kawa i czekolada. W smaku delikatna paloność, lekka goryczka, raczej wytrawne, ale jednak z jakąś słodyczą i naprawdę kremowa tekstura. A, przy nalaniu był nawet efekt kaskadowy od azotu.

o Trzech Kumpli Unplugged Bezalkoholowe IPA
Warka 19.03.2021 09961 Wygląd: Jasnożółte, mętne, piana z oczek różnej wielkości z przewagą średnich, średnio trwała. 8/10 Aromat: Na pewno jest chmielowo - białe owoce, cytryna i limonka, trochę trawa, minimalnie nafta, może trochę ananas. Średnio intensywny, przyjemny. 8+/10 Smak: Jest chmiel, nieco trawiaście. Goryczka średnia, nawet byśmy się nie obrazili za ciut wyższą, ale jest ona też nieco granulatowa, trawiasta, jej profil mógłby być przyjemniejszy. Na tle konkurentów na pewno jest to piwo goryczkowe. Minimalna słodowość. Punkt za to, że nie jest brzeczkowe. Wysycenie nisko średnie, mogłoby być wyższe. Treściwość niska. Pijalne. 7/10 Kolejny bezalkoholowiec na rynku - i dobrze. 8-/10

o Piwne Podziemie Citizen Insane Citra, El Dorado, Mosaic
Warka 057 20 2021.04.21 Uwarzone w Browarze ReCraft Wygląd: Mętne, ciemnożółte, obfita i trwała piana. 9-/10 Aromat: No dość ciężki i słodki. Jest mleczna nuta i to dość wyraźna. Jest chmielowość, ale bez konkretnego kierunku - trochę cytrusy, tropiki, kwiaty, minimalnie w tle nafta. I nie bucha tym chmielem. Ok, ale nie oszałamia. 8/10 Smak: Bardzo gęste, naprawdę bardzo gęste, gładkie i bardzo treściwe, aż kremowe. Jest słodycz od tej laktozy, ale nie za wysoka, nie muli. Jest nawet trochę mleczny posmak. I do tego jest goryczka, wyraźna, średnio wysoka, grejfrutowa. Jest chmielowość. Trzeba przyznać, że fajny balans słodowo/słodko - goryczkowy. 8/10 Na pewno nie jest to ulep. Generalnie dobre, chociaż nas niczym nie zachwyciło. Może kwestia świeżości - degustowane w końcówce sierpnia, zdaje się, że rozlane już jakiś czas temu. 8/10 Zdaje się, że piwo miało być zarówno dla teamsłosyczka jak i teamgoryczka. Czy można zadowolić obie strony w tym samym piwie?
wykonanie choruzy.pl © 2010