Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Domeny internetowe - Domenio.pl
Jesteś w
 Ilość piw w katalogu:

6545


 Czy wiesz, że...

10 lipca 1999 r. w Wiśle pobito rekord świata w ilości wypitego piwa przez 5 osób w ciągu 15 minut. Drużyna z Wisły wypiła 18 litrów piwa.

Karta użytkownika - kamil_93

Już od prawie 3 lat razem z kumplami Stacher93 oraz Rovaty szukamy i próbujemy nowych piw. Początkowo gustowaliśmy w masówkach, piwach jasnych pełnych oraz tanich wyrobach z marketów, stopniowo zaczęliśmy próbować innych gatunków, do których kiedyś byliśmy nastawieni sceptycznie. Obecnie gustujemy w piwach ciemnych typu Stout, Porter itp. wypiliśmy już w granicach 400-500 różnych piw. Ostatnio często bywam w Wielkiej Brytanii, gdzie zawsze staram się próbować nowych smaków. Mój ulubiony typ piwa to IPA. Dodaję i oceniam wyłącznie te piwa które wypiłem.

Statystyka

subskrybenci Osoby subskrybujące komentarze tego użytkownika: 2
Piwa dodane do katalogu: 28zobacz wszystkie
Dotychczas wystawione oceny: 605 zobacz wszystkie oceny


Najwyżej oceniane:
Widawa Liberty Stout 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:9)
Kocour AM Lager 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:9)
Szałpiw Szczun 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:9)
Kocour Catfish Sumeček 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:9)
AleBrowar Ortodox Stout 9/10 (smak:8, zapach:9, wygląd:9)
Aecht Schlenkerla Rauchbier Urbock 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:9)
Revelation Cat Hop Animal Double Double IPA 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:9)
Revelation Cat Bombay Cat Black Double IPA 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:9)
Pracownia Piwa Crack 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:9)
Revelation Cat Speed King 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:9)

Najgorzej oceniane:
EDI Piwo Mętne Niefiltrowane 1/10 (smak:1, zapach:1, wygląd:1)
Donagger Strong 1/10 (smak:1, zapach:1, wygląd:2)
Thor Strong 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:2)
Beczkowe Jasne 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:2)
Karpackie Super Mocne 9% 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:2)
Maxi King 10% 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:3)
Głubczyce Mocne Grillowe 2/10 (smak:2, zapach:1, wygląd:2)
Imielin Mocne Jasne Pełne 2/10 (smak:1, zapach:2, wygląd:2)
Imielin Piwo Jasne 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:2)
Stephans Bräu Cola Beer 2/10 (smak:3, zapach:2, wygląd:2)


Piwa czekające na ocenę (0)

Brak

Piwa dodane do ulubionych (6)Poszukuje piw (2)Napisane komentarze (615)


o AleBrowar Hop Sasa
Barwa jasnozłota, zmętniona. Piana biała, wysoka na ponad 2 cm, drobno pęcherzykowa choć pojawiają się też pojedyncze grubsze, poza tym ładnie i równomiernie oblepia szkło a do końca degustacji pozostaje cienki nie dziurawiący się kożuch. Zapach wyraźnie ziołowy, ostatnio będący już synonimem polskich chmieli, w tle występuje może trochę słodu. W smaku również, aż kująca w język mocna nuta ziołowa po której następuje odczuwalna goryczka. Jeśli chodzi o smak to w sumie nie wyłapałem innych cech. Zaznaczę że u mnie na dnie osiadło się mnóstwo kawałków najprawdopodobniej chmielu. Do tej pory wypiłem jedynie z kranu, tym razem udało mi się dostać butelkę z nowej warki, która podobno jest inna względem pierwszej, jednak nie widzę dużej różnicy. Ogólnie niezłe piwko, można spróbować choć raz ale nie każdemu może podchodzić ta charakterystyczna ziołowość.

o Uherský Brod Premium 12°
Barwa złota, bez zmętnienia. Piana biała, wysoka na ponad centymetr, stopniowo opada do cieńszej warstwy, nie dziurawi się i nawet oblepia szkło. Zapach raczej słodowy z delikatniejszą nutą chmielową. W smaku względnie goryczka oraz kwaskowość. Nawet dobre czeskie piwo, warto było spróbować.

o Wąsosz Terrence
Barwa ciemnozłota, zmętniona. Piana w odcieniu białego, drobnopęcherzykowa, wysoka na 1cm, lekko się dziurawi i opada do kilku milimetrów tworząc pierścień, ponadto świetnie oblepia szkło. W zapachu owoce tropikalne, cytrusowe, wyczuwalna także słodycz. W smaku intensywna goryczka, długo utrzymująca się na podniebieniu. W tle obecna słodowość. Jest raczej słabo nagazowane. Bardzo udane, kompletne AIPA, do tego warzone całkiem niedaleko naszego miasta więc mam nadzieję że będzie tu szerzej dostępne, z chęcią je za jakiś czas powtórzę.

o Doctor Brew Sunny 83
Barwa wyblakło pomarańczowa, wyraźnie mętna. Piana biała, grubo pęcherzykowa, raczej niska, częściowo się dziurawi pozostawiając po sobie nieprzerwany pierścień, ponadto dobrze i równo oblepia szkło. W zapachu wyraźne słodkie owoce tropikalne, w tle trochę słodu i jakby karmelu. W smaku już na początku wyraźna i trwała, trochę grejpfrutowa goryczka, na drugim planie lekka nuta ziołowa. Wysycenie raczej w stronę niskiego. Szczerze mówiąc nie widzę większych różnic pomiędzy nim a Sunny Ale. Również u mnie mętność była konkretna.

o Wąsosz Sir Arthur
Barwa herbaciana, lekko zmętniona. Piana kremowa, średnio i grubo pęcherzykowa, nie dziurawi się, dobrze oblepia ścianki szkła. Zapach znany z piw wyspowych, do tego przyjemna owocowość. Na smak składa się intensywna i trwała goryczka oraz nuty karmelowe z herbacianymi. Bardzo dobry ESB, lubię ten gatunek choć rzadko zdarza mi się na niego trafić. Po ESB z Widawy i Majera zajmuje trzecie miejsce na moim podium.
wykonanie choruzy.pl © 2010