Jesteś w

Czy wiesz, że...

Eksperci szacują, że w Belgii krajobraz piwny jest najbardziej różnorodny na świecie. Można tam wyróżnić ok. 800 styli piwnych. W żadnym innym kraju piwa nie podaje się także w tak wielu różnych rodzajach szkła. Właściwie dla każdego stylu piwnego przeznaczone jest inne, by wydobyć wyjątkowe smaki i aromaty.

Najnowsze komentarze

Birbant Lupulusawatar
GENzo
starstarstarstarstar
Birbant Lupulus
Generalnie jest to dobra IPA, z wyraźnymi akcentami mango i ananasa. Niestety trochę gryzie w gardło , co sprawia , ze przyjemność z picia nie jest az tak duża, jak się spodziewałem.
2021-01-27 20:48:34
Perun Jasny Gromawatar
rewo
starstarstarstarstar
Perun Jasny Grom
W zapachu czuć karmel, słody, ale po wzięciu łyka spodziewana słodkość się nie pojawia, wręcz przeciwnie, jest bardzo wytrawnie i goryczkowo,ziołowo, ale i cytrusy. Miłe zaskoczenie.
2021-01-27 20:43:42
Funky Fluid Funky Fruit Peach Weizenawatar
Lukasz
starstarstarstarstar
Funky Fluid Funky Fruit Peach Weizen
Wygląd typowy dla stylu z mętną pomarańczową barwa i wysoką, drobnoziarnistą pianą. Zapach niestety dla mnie nie jest szczególnie przyjemny - brzoskwinia bierze górę, szczególnie na początku. Tworzy miks z drożdżami i słodowością, który dla mnie jest mdły i niezbyt strawny. Smakowo jest lepiej. Delikatnie słodowo-bananowo- drożdżowa baza łączy się z brzoskwiniami. Niemniej nic to wybitnego i lekko się rozczarowałem. Za 8 zł w Auchan to można kupić ciekawsze piwa.
2021-01-27 20:40:06
Hopfe Pilsnerawatar
Gość
Hopfe Pilsner
Jestem pozytywnie zaskoczony, bo cena 2,49zł w Biedrze wróżyła szczyny gorsze niż Harnaś, a tutaj nie dość, że tanio to jeszcze lepsze w smaku niż większość tego lagerowego syfu co oscyluje w okolicach 3zł.
2021-01-27 20:15:08
Amber Browarne Pilsawatar
Gość
Amber Browarne Pils
Mocno wysycone. Aż piecze w język. W zapachu wali gotowanymi warzywami, jakąś ziemią. Chmiel jest, ale całą resztę smaku zabija to nagazowanie. Słabe.
2021-01-27 20:09:34
Maryensztadt Sourtime Mangoawatar
Lukasz
starstarstarstarstar
Maryensztadt Sourtime Mango
Bardzo ładnie wygląda, mętne, żółtawe. Piana wysoka i trwała, mogłaby być bardziej zbita, średnie pęcherzyki. Piękny owocowy aromat, tropikalny, słodkawy, zdecydowanie mango czuć i nie jest to na pewno sugerowanie się opakowaniem. Piwo ekstremalnie pijalne, pierwszy łyk mocno się przeciągnął. Kwaskowe, goryczkowe, jednocześnie pełne. Odpowiednie wysycenie, średnie. Alkoholu w ogóle nic nie czuć. Pyszne, po prostu.
2021-01-27 19:59:57
Piwne Podziemie Triple Visionawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Piwne Podziemie Triple Vision
Słoneczne złoto z mgiełką. Dobra piana, ale jakoś nie czepliwa. W aromacie ananas i cytrusy.
Trochę gazu. Trochę słodowości. Owocowość i wytrawność. Całkiem wysoka goryczka. Rasowy przedstawiciel gatunku.
2021-01-27 19:30:28
Maltgarden Gate Nr. 1awatar
Gość
Maltgarden Gate Nr. 1
Zapach: jak w kuchni, w sobotę u mojej babci, podczas pieczenia ciasta i to nie jednego (trochę pomieszane). Smaki: dominująca słodycz, ze smakami ciemnych pralin, kakao, gładkie, przyjemne, chociaż zastanawiające: cóż to takiego? Piwo do kosztowania, nie do wypicia - rozłożone w czasie, i to na ponad godzinę. Dużo satysfakcji. do prezentacji i kolejnego kosztowania.
2021-01-27 19:08:25
Pinta & Mermaid Collab PL - Mermaidawatar
zbieraczek
starstarstarstarstar
Pinta & Mermaid Collab PL - Mermaid
Piana nisko-średnia, drobnopęcherzykowa.
Barwa żółta, mętna, hazy.
Zapach intensywniejszy z puchy niż ze szkła, głównie białe owoce, słodki winogron i melon, guma balonowa.
Smak: wysycenie niskie+/średnie-, lekko wygładzone, dość lekkie, powiedziałbym że nawet trochę wodniste. Jest guma balonowa i melon, liczi, leciutka goryczka o ziołowym profilu, zupełnie niezalegająca, jest trochę owocowości ALE to wszystko jest strasznie delikatne, zwiewne, bardziej mi to podchodzi pod jakąś lekką apę. Jest sporo tych nutek owocowych, ale za lekko, za słabo. Najsłabszy z collabów. 6,5-7/10
2021-01-27 18:58:43
AleBrowar Rowing Jackawatar
Kindi
starstarstarstarstar
AleBrowar Rowing Jack
Spotkanie z klasyką - część druga. Rowing Jack zdecydowanie złagodniał. Aromat chmielowo - kwiatowy, niezbyt intensywny. W smaku jest lepiej ale w porównaniu z wypitym wcześniej Atakiem Chmielu dużo mniej goryczki (sic!). Piwo jest świetnie skomponowane i niesamowicie pijalne ale brakuje mi zadziorności pierwszych warek. Kiedyś to piwo wyrywało z kapci, teraz jest troszkę gorzej.
2021-01-27 18:22:35
Pinta Atak Chmieluawatar
Kindi
starstarstarstarstar
Pinta Atak Chmielu
Spotkanie z klasyką - część pierwsza. Atak Chmielu trzyma poziom! Bardzo smaczna IPA, taki oldschool w najlepszym wydaniu. Solidny chmielowy aromat a w smaku przyjemna, mocna ale nie zalegająca goryczka. W tej warce nadspodziewanie mało karmelu (to akurat dobrze). Ogólne wrażenia bardzo pozytywne.
2021-01-27 18:15:19
Hopfe Pilsnerawatar
Gość
Hopfe Pilsner
Nie jest to piwo najwyższych lotów ale zapewne jest lepsze niż niejedno z najczęściej kupowanych ,tanich, polskich koncerniaków.
2021-01-27 17:39:25
Bojan Ciachoawatar
Gość
Bojan Ciacho
Wydaje się, że aromat nie jest dodany bardzo chamsko i w dużej ilości. Nie jest zbyt gęste.
2021-01-27 17:13:37
Pinta & Trzech Kumpli Collab PL - Trzech Kumpliawatar
zbieraczek
starstarstarstarstar
Pinta & Trzech Kumpli Collab PL - Trzech Kumpli
Piana średnio-niska, drobnopęcherzykowa, dość szybko opada.
Barwa miodowa, mocno zmętniona, hazy, nie kojarzy się za bardzo z west coastem.
Zapach słodkawy, tropiki, cytrusy, karmel, trochę żywicy.
Smak: wysycenie średnie/średnie-, goryczka średnia+, dodatkowo podbija ją trochę alko, które tutaj jest już lekko wyczuwalne(no ale prawie 10% więc się spodziewałem), aczkolwiek czym dłużej się pije tym mniej zauważalny się staje. Są tropiki, cytrusy z grejfrutowością na czele, białe owoce, nafta, żywica i trochę karmelu. Słodycz jest, ale mniejsza niż początkowo mogłoby się wydawać, alko i goryczka podbijają wytrawność. Rzeczywiście sprawia wrażenie próby zrobienia czegoś co łączy west coasta z soczystymi ddh. Czy wyszło? Wyszło.
2021-01-27 16:28:57
Trybunał Export Podwójnie Chmieloneawatar
Gość
Trybunał Export Podwójnie Chmielone
Bardzo dobre piwo i zdrowotnie wpływa na organizm.
2021-01-27 16:10:15
Jagiełło Mocnyawatar
Gość
Jagiełło Mocny
ni wiem kaj
2021-01-27 14:36:30
Komes Porter Bałtyckiawatar
tam
starstarstarstarstar
Komes Porter Bałtycki
Bardzo słodowe w zapachu, w smaku czekoladowo-kawowe - w sam raz na zimowe dni
2021-01-27 14:33:19
Lech Freeawatar
Gość
Lech Free
OD TEGO MOŻNA UMRZEĆ!!!!!
2021-01-27 14:33:17
Lech Freeawatar
Gość
Lech Free
piwo bez alkoholu to dla pedałów
2021-01-27 14:32:37
Browar Stu Mostów Oak Aged Brown Aleawatar
tam
starstarstarstarstar
Browar Stu Mostów Oak Aged Brown Ale
Jak w opisie, bardzo pijalne. Karmel, może nawet kajmak, toffi, wanilia, w głębi dębowe płatki, może nawet masło orzechowe.
2021-01-27 14:30:06
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017
awatar

Jacelinho

moderatorstarstarstarstarstar
Amator piwa , lubiący eksperymentować i traktujący piwo jak hobby. Lepiej wypić 2 lepsze piwa niż same Żubry itp.
(107)


(1204)


(0)


(0)


(0)


(1204)


dodane piwa:

wystawione oceny:

Piwa oczekujące na ocenę:

Piwa dodane do ulubionych:

Poszukiwane piwa:

Napisane komentarze:

o Pinta The Bruce Story
Barwa złota , opalizująca i zmętniona choć nie całkowicie. Piana biała , w miarę drobna , trwała i zostawia ładny lacing. W aromacie białe winogrona , trochę nafty , żywica i lekko kwiaty. Bardzo fajny aromat , jest bez dwóch zdań tak jak miało być. W smaku w miarę pełne , wytrawne , delikatnie soczyste od tych winogron i może agrestu. Żywica , mało nafty. Goryczka niezła , gaz przeciętny , zero alko. Jak dla mnie bardzo dobre , nie ma się czego czepiać. Taka bardziej w starym stylu , coś jak West Coast. Warka do 28.09.2021

o Olimp Hermafrodyta
Barwa złoto-pomarańczowa , zmętniona całkowicie. Piana biała , drobna , trwała i zostawia ładny lacing. W aromacie czuć lekko cytrusy , kwiaty i kolendrę. Skojarzenie z piwami pszenicznymi bez dwóch zdań. Nie ma żadnego karmelu. Przyjemny aromat , niczego nie urywa ale jest tak jak powinno być. W smaku to samo , lekkie cytrusy , kwiaty , kolendra albo coś w tym stylu. Są akcenty piw pszenicznych i cytrusy które występują w American Pale Ale. Lekka goryczka , jest te 35 IBU które obiecują na etykiecie. W miarę pełne , wytrawne , średnio nagazowane. Zero karmelu , sesyjne , udane piwo z browaru Olimp. Warka do 31.12.2021

o Maltgarden & Seven Island Ancient Connection
Barwa żółta , widać że będzie mocarz , hazy jak najbardziej i apetycznie. Piana biała , w miarę drobna , średniej trwałości i zostawia słaby lacing. W aromacie bez kitu jest mandarynka i jakieś mango z żywicą. Bardzo fajny aromat. Jest soczyście , nie czuć alko. W smaku tutaj trochę czuć moc tego piwa. Fajne ciało , gładkie , zabójczo pijalne. Nie ma alko , ale już po ciele wiemy że to mocarz. Jest mandarynka , mango , żywica , hazy jak najbardziej. Gaz przeciętny , w sam raz bym powiedział. Fajnie zbalansowane , odrobina słodyczy idealnie trafiona. Świetnie to smakuje , warka do 09.08.2021 , poprawić trochę pianę , aromat jest bardzo dobry ale smak to rewelacja. Fajny Maltgarden bez aromatów , da się , jeszcze jak :)

o Trzech Kumpli Tassie
Barwa złota , zmętniona choć nie całkowicie. Piana biała , w miarę drobna i trwała. Zostawiła solidny lacing. W aromacie czuć żywicę , białe owoce , lekko winogrona i ogólnie jakieś cytrusy. Solidny aromat , nie wymagam cudów od pale ale. Jest po nowo-zelandzku i australijsku bez dwóch zdań. W smaku jak na taki ekstrakt w miarę pełne. Czuć że jest nachmielone typowo chmielami z Nowej Zelandii i Australii. Jest żywica , lekkie cytrusy , białe owoce , winogrona. Gaz średni , niska goryczka choć nie ma tragedii , lekko coś czuć ale mogło być lepiej choć od pale ale nie wymagajmy tego co od ipy. W miarę wytrawne , sesyjne , dobre. Niczego to nie urywa , ale jest takie jakie miało być , wiadomo mogło być jeszcze lepiej ale i tak jestem zadowolony. Solidna 7 , warka do 23.08.2021 , po fatalnym Nihil Novi jest o niebo lepiej. Dla fanów lekkich piw będzie świetne , ja wolę taką Taurę z 3 Kumpli ;)

o Magic Rock Dark Arts
Barwa niemal całkowicie czarna , delikatnie brązowy refleks świetlny. Mocno zmętnione choć nie całkowicie. Piana beżowa , w miarę drobna , trwała i zostawia ładny lacing. W aromacie klasycznie , ciemny prażony jęczmień i czekolada. Klasyczny stout , bardzo fajnie pachnie. W smaku w miarę pełne , gładkie , sesyjne. Lekka paloność , gorzka czekolada bardziej. Dość wytrawny , przeciętny gaz. Bardzo dobry stout , klasyka gatunku. Warka do 10.11.2021.
wykonanie choruzy.pl © 2010