Jesteś w

Czy wiesz, że...

W Niemczech każdego dnia przez 15 lat można pić inne piwo. 1352 niemieckie browary warzą około 5500 różnych piw.

Najaktywniejsi Użytkownicy

awatar
marcin729
starstarstarstarstar
zobacz więcej »

Najnowsze komentarze

Zlatý Bažant Ležiák 12%awatar
BobiQ68
starstarstarstarstar
Zlatý Bažant Ležiák 12%

Można powtarzać, a zwłaszcza w promocji :-)
2024-07-15 20:50:47
Golem MSG From Spaceawatar
Lukasz
starstarstarstarstar
Golem MSG From Space

Jasnopomarańczowe, zmętnione nieco. Piana średnie ziarno. W aromacie jest kwas, kolendra, maggi. Niewiele ciała, wysycenie znacznie podobnie jak i kwaśność, ale bardziej kwas cytrynowa niż kefir. Jest słona nuta umami. Nie podeszło, ale ceniłem Golema za odwagę, jak widać była ona jednak zbyt wielka.
2024-07-15 20:47:35
Sady & Golem Fat Barrelsawatar
Lukasz
starstarstarstarstar
Sady & Golem Fat Barrels

Kasztanowe z luźną, beżową pianą. W aromacie czuć beczki, zarówno torf, jak i taniny z beczki po winie, kwaśne, surowe. Alkohol oczywiście także nieco czuć. W smaku także czuć, ale jak na takową moc jest doskonale ułożony. Piwo jest względnie wytrawne, co nie dziwi jeśli chciano uzyskać dużo alkoholu. Pije się zaskakująco łatwo, nie jest to też piwo bardzo złożone. O ile w zapachu obie beczki się manifestowały, tak w smaku jedynie winna mi się odznaczyła, bourbon i whisky nie. Odważne i ciekawe piwo, choć inne niż sobie wyobrażałem.
2024-07-15 20:12:02
Ursus Premiumawatar
Gość
Ursus Premium

Całkiem niezłe zważywszy że Rumunia to jest kraj piwny oraz to że to masowe piwo. Spoko można spróbować.
2024-07-15 19:44:11
Gościszewo Ogród Mistrza Witbier z Tymiankiem Cytrynowymawatar
WaldemarS
starstarstarstarstar
Gościszewo Ogród Mistrza Witbier z Tymiankiem Cytrynowym

Warka 16/06/2025 4123, brązowa kształtna i prosta butelka. Etykieta wspólna z kontrą prawie dookoła butelki, zawiera potrzebne info o składzie i sporo ubarwionej reklamy piwa. Kapsel czarno-złoty, firmowy z logo browaru. Widoczny osad na dnie butelki. Po otwarciu i napełnieniu szklanki piwem w zalecanej temperaturze czuć sporo nut cytrusowych i ziołowych z dominującym tymiankiem. Barwa złota, lekko mętna za sprawą naturalnego osadu. Piana drobnopęcherzykowa, brudnobiała, niska, szybko opada ze znikomym lacingiem. Nasycenie niskie, nie rośnie w ustach i nie szczypie. Pachnie lepiej niż smakuje. W smaku wyczuwalne nuty ziołowe, cytrusowe z których wyraźnie czuć goryczkę. Lansowany tymianek i kolendra na etykiecie przewijają się w wodnistym smaku, lekko słodkawym ze zbożowym podkładem w tle. Wolałbym jednak czuć goryczkę chmielową. Każdy następny łyk nie wnosi nic ciekawego, a wręcz dostarcza kwasowości na podniebieniu. W sumie piwo nie zachwyca niczym wyjątkowym, poniżej średniej, bez powrotu, browar warzy lepsze piwa. 4/10.
2024-07-15 19:37:16
Perła Chmielowaawatar
Gość
Perła Chmielowa

Jak ci harnaś smakuje to winszuje smaku
2024-07-15 19:20:18
Tatra Jasne Pełneawatar
Gość
Tatra Jasne Pełne

Tadam! Grupie Żywiec udało się wyprodukować najbardziej gxwniane polskie piwo.
2024-07-15 18:52:39
Amber Czarny Bez Bezalkoholoweawatar
piotremon
starstarstarstarstar
Amber Czarny Bez Bezalkoholowe

Całkiem niezłe, lepsze niż wersja alkoholowa - czarny bez jest mocniej wyczuwalny. Mogłoby być lekko bardziej wytrawne (np bardziej chmielowe?).
2024-07-15 18:49:40
Amber Po Godzinach IPLawatar
piotremon
starstarstarstarstar
Amber Po Godzinach IPL

Najlepsze piwo Amber i jeden z najlepszych lagerów jakie piłem.
Rewelacyjnie owocowe, pełno brzoskwiń, białych owoców, cytrusy i lekka kwiatowość. Orzeźwiające, lekkie i bardzo pijalnie. Nie jest wodniste.

Na pewno jeszcze do niego wrócę.
2024-07-15 18:47:29
Funky Fluid Selfishawatar
Lukaszndm
starstarstarstarstar
Funky Fluid Selfish

Kolor żółty, nieprzejrzyste, aromat owocowy, smak owoce tropikalne i lekko wyczuwalne igły sosnowe, goryczka lekka żywiczna.
2024-07-15 18:27:06
Nepomucen Joseawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Nepomucen Jose

Jasno pomarańczowe. Mlecznie mętne. Duża i wspaniała piana. W aromacie miks brzoskwini, pomarańczy i nut jogurtowych dają czadu.
Lekko, smacznie, owocowo. Jogurtowo z nutką soli. Wspaniałe (inspirowane sangrią), lekkie piwo na lato.
2024-07-15 18:11:14
Van Pur Tripelawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Van Pur Tripel

Mocno alkoholowe, fenolowe, przyprawowe, drożdżowe...ale jednak rządzi alkohol i duża dawka karmelowej, cukrowej słodyczy. 5 z plusem ode mnie bo to jednak tylko Van Pur
2024-07-15 17:56:17
Jabłonowo Miodowe Mocneawatar
Gość
Jabłonowo Miodowe Mocne

Props trochę szef piwo
2024-07-15 14:24:09
Kustosz Mocneawatar
Gość
Kustosz Mocne

Dobre piwko

Od van pur

Można polecić
2024-07-15 13:36:03
Stara Szkoła Albae Cerevisiaeawatar
weizenfan
starstarstarstarstar
Stara Szkoła Albae Cerevisiae

Butelka: biała etykieta z pejzażem w tle, surowe wzornictwo. Z boku bardzo treściwe opisy, mnóstwo tu jest tych przypraw. Szczegółowy skład, ekstrakt podany. Kapsel srebrny golas.
Aromat: w butelce pierwszy zapach to typowa Amora Preta czyli jagody, owoce leśne, potem dochodzi zielsko, czuć lipę, rumianek i macierzankę. W szkle dalej mocne jagody, lekko drożdżowo, ziółka w tle.
Kolor: ciemnopaskowy, piwo jest całkowicie zmętnione.
Piana: bardzo wysoka, drobno i średniopęcherzykowa, opada raczej wolno, zbija się. Lacingu brak.
Smak: ciekawy, a jednocześnie wyjątkowo zachęcający w pierwszym odczuciu. Jak na piwo pszeniczne naprawdę dobra pełnia, piwo jest krągłe i treściwe. Pszeniczny charakter jest dobrze zaznaczony, piwo jest słodkawe od początku, ma ładną drożdżowość, miękkość, brak estrów bananowych i goździkowych. Na języku wyczuwalne zioła, dodają dobrej wytrawności, czuć szeroki bukiet, chociaż trudno mi wyodrębnić poszczególne elementy. Chmielowość typowo owocowa, głównie jagodowa. Goryczka lekko ziołowa, rumiankowa. Finisz średniodługi, ziołowy, lekka herbata z lipy, jagódki, przyjemny. Wysycenie średnie. Pijalność całkiem wysoka.
Ogólna ocena: pod koniec piwo zrobiło się trochę ulepkowate i już trochę męczyło. Niemniej jednak muszę przyznać, że podoba mi się ten eksperyment. Ciekawe piwo.
Kupione: 22.06.2024, sklep Impuls, cena: 12.39zł, data ważności: 31.08.2024
2024-07-15 12:59:45
Romper Strongawatar
Gość
Romper Strong

C*****a za 2,80 zł pomyje kuflowe lepsze
2024-07-15 11:59:55
Karpackie Super Mocne 9%awatar
Gość
Karpackie Super Mocne 9%

Piękny opis i reklama, lecę po 4 do żaby
2024-07-15 11:59:03
Miłosław Bezalkoholowe IPAawatar
PolskiPiwosz1
starstarstarstarstar
Miłosław Bezalkoholowe IPA

6,5zl Zabka but.zwotna 0,5L

A:chmiel konty zmiszany z us
S:raczej chmiel konty,smak niefiltrowanego piwa, gorycz do 15 ibu

P:podobne smakowo do Trybunała zero w puszce z Dino tyle ze sporo drozsze i w butelce i to jeszcze w dodatku zwrotnej. Za niska gorycz jak na moj gust, za ta cene.
2024-07-15 11:50:18
Janosik mocnyawatar
PolskiPiwosz1
starstarstarstarstar
Janosik mocny

3zł Eclerc 0,5L puszka
W:11.24

K:złoty
A:niewielki fermentacyjno słodowy

S:słodkie, gorycz do 10 ibu zalega, brak jakis duzych wad typu Glubczyce czy Harnaś.

P:nie jest złe, w awaryjnej sytuacji gdzie bylyby same koncerniaki daje rade
2024-07-15 10:58:38
Zakładowy Wujek z Amerykiawatar
SoupDog
starstarstarstarstar
Zakładowy Wujek z Ameryki

Nudne, mdłe, nędzne. W Lidlu lepiej zainwestować w Perlenbachera.
2024-07-15 08:26:02
© ocen-piwo.pl 2017
awatar

czerstwabulka

starstarstarstarstar
(61)


(95)


(0)


(10)


(0)


(95)


dodane piwa:

wystawione oceny:

Piwa oczekujące na ocenę:

Piwa dodane do ulubionych:Poszukiwane piwa:

Napisane komentarze:

o Lech 0,0 Active Mango Lemon (dawniej Lech Free Active Hydrate Mango i Cytryna)
WYGLĄD: słomkowy, mętne, piana niezła ZAPACH: ładny cytrusowo-mangowy SMAK: wodniste, lekko słodkawe, owocowe, nagazowanie niskie, bardzo pijalne PODSUMOWANIE: Jako, że jest lato to taki oto produkt ma całkiem sporo sensu. Aczkolwiek piwem to tego chyba nazywać nie można, bo bliżej temu Lechowi jest do jakiegoś lekko rozwodnionego soku. W sensie jako napój jest całkiem niezły, aczkolwiek za podobną cenę dało by się kupić moim zdaniem jakiegoś jednak fajniejszego radlera, który przynajmniej ma cokolwiek z piwem wspólnego. Ale zasadniczo ocena w kategorii słodki, orzeźwiający napój raczej na plus i jak ktoś lubi tego typu wyroby to mogę polecić.

o Pécsi Szalon
WYGLĄD: jasne złoto, klar, piana nienajgorsza ZAPACH: raczej nijaki SMAK: dość wodniste, słodowo-słodkawy, nagazowanie spore, goryczka niska, nuty jakby landrynkowe, pijalność niezła PODSUMOWANIE: No taki zwyczajny jasny koncerniak tylko, że z Węgier. Aczkolwiek w porównaniu z wieloma polskimi koncerniakami, to piwo jest all malt, no i nie bali się podać ekstraktu oraz IBU. Wziąłem głównie przez ciekawość, bo nigdy piw z Węgier nie piłem, ale w sumie wychodzi na to, że ich popularniejsze piwa się nie różnią zbytnio od naszych produktów pokroju Tyskie i Lech. Gdyby kosztowało jakieś 3-4zł to by cena była adekwatna do jakości, ale że kosztowało jako importowane około 5-6zł to raczej nie warto.

o Pilsner Urquell
WYGLĄD: głębokie złoto, klar, piana elegancka ZAPACH: słodowo-maślany z lekkimi nutami chmielowymi SMAK: pełne, słodowe, jest mocna korzenno-ziołowa goryczka, nagazowanie niewysokie, całkiem pijalne PODSUMOWANIE: No jest to tak zwana ikona stylu dla szeroko pojętych pilznerów, więc jest tu wszystko co powinno się kojarzyć z czeskim pilsem i w sumie nic ponadto. No jest fajna słodowość, jest fajna goryczka chmielowa i pije się to całkiem dobrze. Trudno się w zasadzie do czegoś przyczepić bo to jest porządne jakości piwo po prostu. Ciężko trochę mi stwierdzić czy to najlepszy pilzner czeski jaki piłem, ale w każdym razie jest bardzo spoko, chociaż możliwe, że taki Radegast 12 by go przebił w bezpośrednim starciu. Generalnie piwo, które jakościowo jest bardzo adekwatne do ceny plus jest całkiem dobrze dostępne.

o Stephans Bräu Premium Lager
WYGLĄD: złoto, klarowne, piana średnia ZAPACH: słodowy średnio przyjemny SMAK: umiarkowanie pełne, chlebowo-słodowe, nagazowanie średnie, goryczka jakaś jest, pijalność przeciętna PODSUMOWANIE: Generalnie piwo to kosztuje obecnie w Kauflandzie jakieś 2,70zł a jest generalnie smaczniejsze niż jakieś Tyskie albo Lech, które kosztują około 4zł. Znaczy nadal jest to zwykły jasny lager, ale jako lager właśnie jest on bardzo dobry jakościowo. Ogółem jak ktoś lubi takie bardziej pełne i słodowe lagery to będzie to piwo godne polecenia. A jeśli ktoś jednak woli czuć większą goryczkę to pils od tej samej marki w tej samej cenie będzie lepszym wyborem. Także biorąc po uwagę stosunek ceny do jakości, to piwo jest serio niezłe i warte kupna.

o Książęce IPA Bezalkoholowe
WYGLĄD: złoto, klar, piana nienajgorsza ZAPACH: owocowo-jabłkowy SMAK: nieco wodniste, nagazowanie spore, goryczka niemała, słodowe, posmak owocowy, lekkie nuty chmielowe, nuty takie jakby żelkowate, ogólnie dosyć słodkie mimo goryczki PODSUMOWANIE: No nie da się ukryć, że na polskim rynku jest do wyboru sporo lepszych bezalkoholowych IPA. Niby fajnie no bo jest w smaku mocniejsza goryczka plus nuty nowofalowych chmieli, ale całość jest jednak jakaś taka nie do końca przyjemna w odbiorze. Za taką cenę (ponad 5zł) bym oczekiwał jednak coś trochę lepszego. Wersji alkoholowej nie piłem, ale podejrzewam, że może się ona okazać znacznie lepsza. Spróbować można, ale raczej nie jest to piwo, do którego się chce wracać i kupować częściej.
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.