Jesteś w

Czy wiesz, że...

Opakowania są tak drogie, że w przeciętnym sześciopaku koszt wytworzenia piwa to zaledwie 20% nakładów produkcji.

Najnowsze komentarze

Früh Kölschawatar
Gość
Früh Kölsch
Kustosz lepszy
2020-05-31 19:39:20
Grodziska White IPAawatar
Gość
Grodziska White IPA
Bardzo ciekawe piwo. A jeśli brać pod uwagę cenę do jakości, to 10/10.
2020-05-31 19:17:42
Birbant Senseiawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Birbant Sensei
Aromat nieintensywny. Gdzieś w tle skórka pomarańczowa, ale to tyle. Słabo. Piana niska, drobnopęcherzykowa. Barwa ciemnożółta, wpadająca w pomarańcz. Bardzo mętne. Wygląda trochę przyciężkawo, ale mimo wszystko fajnie. Po przelaniu do szkła aromat dalej bardzo słaby. Lekka słodowość i takie przejrzałe cytrusy. To tyle. No piwo do bólu nijakie. Wysycenie średnie. Sporo słodowości. Piwo sprawia wrażenie utlenionego. Owocowość jakaś taka dziwna, w typie cytrusów, ale w taki nieprzyjemny przejrzały sposób. Jest lekki smaczek skóki pomarańczy. Kolendra? Niestety nie czuje jej. Jest lekka słodycz. Jest też lekka kwaśność, niewiadomo skąd. Goryczka średnia, w stronę niskiej. Piwo sprawia wrażenie ciężkiego, przez co pijalność dość słaba. Ciało dość dobre. Piwo jest nawet gładkie. Kolejna puszka z Birbanta i kolejne naprawdę średnie piwo.
2020-05-31 18:36:14
Stary Browar Kościerzyna Red Lagerawatar
MaciejZG
starstarstar
Stary Browar Kościerzyna Red Lager
Kolor ładny bursztynowy wpadający w czerwień. przyjemny zapach. W smaku wyczuwalny chmiel i leciutka słodycz karmelu. Piana drobna lecz szybko znika. Etykieta nawet fajna schludna. Takie mocne 7. Można polecić.
2020-05-31 17:59:37
Hopito Street Partyawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Hopito Street Party
Owocowa słodycz. Papaja, gujawa. Takie klimaty. Też mango. No mega owocowo.Piana jest naprawdę obfita, drobnopęcherzykowa. Jasnożółte, soczkowe. Hazy. Dość soczysty kolor, choć mógłby być bardziej. W szkle trochę bardziej białe owoce w typie melona i delikatnie cytrusy w typie pomarańczowym. No w smaku mega soczkowo. Wysycenie niskie i to trochę wada. Ciało średnie, gładkość taka sobie. Owocowość fajna, choć profil lekko zaskakujący, bo taki cytrusowy. Takie połączenie pomarańczowe i grejpfrutowe. Piwo jest stosunkowo wytrawne. Dość soczyście. Nawet orzeźwiające. Goryczka niska. Ziołowa i troszkę zalegająca. Przyznam szczerze, że po chmielu Azacca spodziewałem się jednak więcej. Piwo jest bardzo juicy i to jego najmocniejszy punkt. Generalnie mi smakuje, bo lubie taką soczkowość. Alkohol fajnie ukryty. Dobre, ale klasa światowa to nie.
2020-05-31 17:05:55
Gwarek Nowy Lądawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Gwarek Nowy Ląd
Słomkowe, zamglone. Ze średnią białą pianą. Nieźle oblepiajacą.
Aromat cytrynowo miodowy. No i nie ma dziwne, mniej niż miesiąc do terminu. Zdaje się rocznego.
Nisko nagazowane, wodniste. Smakuje jak utlenione piwo. Goryczka jest.
A ameryki niewiele.
2020-05-31 16:50:28
Hopito Venice Beachawatar
ArdianK
starstarstarstarstar
Hopito Venice Beach
Barwa bardzo jasna. Aromat wyjątkowo cytrusowy, bardzo obfity. W smaku wyraźnie cytrusowe z porządną goryczką. Bardzo dobre piwo
2020-05-31 16:27:27
Żywiec Jasne Pełneawatar
Gość
Żywiec Jasne Pełne
Potwierdzam. Dzisiejsze Tyskie to popluczyny z niepotrzebnym bananowym odcieniem smaku. Dzisiejszy okocim to brak goryczki i jakaś kwaskowatość. Zywiec goryczkę ma i najmniej stracił ze swojego dawnego smaku. W latach PRL-u produkował kilkadzisiąt tysięcy hektolitrow piwa rocznie, dzisiaj miliony. Jak na koncerniak to całkiem nie jest najgorsze. Dużo zależy od serii produkcji i od przechowywania. Powinno być w chłodnym miejscu, a wiadomo jak jest w naszych sklepach.
2020-05-31 15:58:41
Ferdinand Světlý Ležák Premium 12°awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Ferdinand Světlý Ležák Premium 12°
Piana biała, całkiem gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza słomkowa, klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty słodowe, landrynkowy akcent, lekki dms w postaci gotowanej kukurydzy, drożdżowy oraz drzewny klimat. W smaku kukurydziany akcent, dużo słodowości, goryczka iluzoryczna o profilu ziołowym, lekka kontra kwaskowa, czuć minimalną alkoholową woń, spora wodnistość, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel z logiem Ferdinand, etykieta jak za starych czasów, ładnie wykonana graficznie. Warka 10.04.2020. Średnio mi podszedł ten svetly leżak, aromaty są gryzące, mało przyjemne dla podniebienia. Jak na czeski wyrób to kiepściutko... maksymalna ocena jaką mogę zaproponować to 4.
2020-05-31 14:52:56
Kormoran Bezalkoholowy Radler Gorzka Pomarańczaawatar
Gość
Kormoran Bezalkoholowy Radler Gorzka Pomarańcza
To to gwoli ścisłości to w tym radlerze może być ok. 50% soku pomarańczowego gdyż jest to sok zagęszczony(12%), woda dodana jest po to, żeby ten sok odtworzyć ,rozcieńczyć do takiego poziomu jaki występuje naturalnie w owocach.
2020-05-31 14:33:01
Żywiec Jasne Pełneawatar
Gość
Żywiec Jasne Pełne
A ja się nie zgodzę z wami,jeszcze poł roku temu tego piwa nie dało się wypić,a teraz z piw do 3 zł nie ma konkurencji,perła za słodka,Tyskie i Lech to już kompletnie smakują jak woda.
2020-05-31 14:32:38
St. Patricks Irish Darkawatar
Gość
St. Patricks Irish Dark
Dobre piwo, przypomina mi takie, które pilem w pubach w Anglii
2020-05-31 14:25:03
Kormoran Bezalkoholowy Radler Gorzka Pomarańczaawatar
luke123
starstarstarstarstar
Kormoran Bezalkoholowy Radler Gorzka Pomarańcza
Faktycznie, racja.
2020-05-31 13:59:52
Kormoran Bezalkoholowy Radler Gorzka Pomarańczaawatar
Exebeche
starstarstar
Kormoran Bezalkoholowy Radler Gorzka Pomarańcza
Gwoli ścisłości w składzie jest 6% soku. Produkt to 50% piwa, 50% lemoniady. 12% tej ostatniej to sok.
2020-05-31 13:58:20
Schultheiss Pilsenerawatar
Gość
Schultheiss Pilsener
Przyłączam się do opinii Jacelinho. Są piwa lepsze i gorsze od tego. Schłodzone jest bardzo łagodne w smaku, dobrze wchodzi. Szkoda, że aktualnie ciężko na granicy bo pojechałbym sobie do sklepu w DE.
2020-05-31 13:03:58
Birbant Senseiawatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar
Birbant Sensei
Barwa zmętniona pomarańczowa. Piana biała , drobna , trwała i zostawia ładny lacing. W aromacie czuć chmiel , takie egzotyczne nuty jak ja to mówię , piłem kiedyś piwa na tym chmielu i pachniały podobnie. Choć kokosa jak dla mnie tu nie ma. Jaśmin , kwiatowy , kolendra również wyczuwalna. Nie jest hazy w aromacie , ale jako połączenie Witbiera i Ipy jak najbardziej. Skórka pomarańczy również wyczuwalna , nie jakoś mocno ale jest. W smaku dalej nie ma hazy , jest rześkie , dalej jest kolendra , skórka pomarańczy , fajna goryczka , niski gaz , wytrawnie. Jak dla mnie fajne połączenie Witbiera i Ipy , dołączony chmiel Sorachi który niestety nie dał kokosa , gdyby nie napis hazy na puszce dałbym 8 z minusem. A tak muszę obniżyć , z tej 4 to chyba najlepiej wyszła ta puszka. 7 z plusem jak dla mnie. Warka do 30.05.2021
2020-05-31 12:23:01
Birbant Atomicawatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar
Birbant Atomic
Barwa zmętniona ciemno pomarańczowa. Piana biała , drobna , trwała i zostawia spoko lacing. W aromacie fajnie czuć cytrusy , żółte cytrusy jak dla mnie głównie. Nie jest to bomba aromatów , nie ma podjazdu do takich Hazy Disco niestety ale i tak jest dobrze. Pachnie niewątpliwie przyjemnie. Czuć że to mocne piwo , delikatnie alko wyczuwalne w aromacie. W smaku troszeczkę za mało ciała , nie tak jak w żółtej puszce z Birbanta na szczęście. Goryczka niska , jest soczyste , nie jakoś mocno ale wystarczająco wg mnie. Delikatna słodycz , żółte owoce cytrusowe jak dla mnie. Piwo smaczne ,zabójczo pijalne , 7,5 to dobra ocena. Warka do 27.05.2021
2020-05-31 12:14:12
Birbant Imperial Citraawatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar
Birbant Imperial Citra
Barwa ciemne złoto , lekko zmętnione choć nie całkowicie. Piana biała , drobna głównie i troszkę średnich oczek. Jest trwała i zostawia ładny lacing. W aromacie typowa Citra , owoce cytrusowe , nie ma karmelu , trochę zielone cytrusy coś w tym stylu. Nie ma żadnej cebuli ani innego syfu. Pachnie dobrze ale nie jest to żadna bomba aromatów. Pachnie jak piwa sprzed kilku lat. W smaku niestety nie ma goryczki za bardzo , brakuje również ciała. Nie czuć alko , zupełnie bym nie wiedział że to imperialna ipa. Niski gaz , szybko znika , białe owoce również wyczuwalne w smaku , citra zrobiła swoje jeśli chodzi o cytrusy w tym piwie. Piwo samo w sobie dobre , choć ma wady niestety. Zielona pucha z Birbanta miała lepszą goryczkę i nie było tak wodniste jak to. Szkoda , warka do 30.05.2021
2020-05-31 12:06:29
Kulmbacher Edelherb Premium Pilsawatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar
Kulmbacher Edelherb Premium Pils
Barwa słomkowa , klarowna , typowo dla stylu. Piana biała , głównie drobna i troszkę średnich oczek. Jest trwała i zostawia ładny lacing. W aromacie głównie zbożowo , nie ma za bardzo ani chmielu ani siarki , czuć że to niemieckie piwo , pachnie bardziej jak helles. Nieźle choć nie do końca zgodnie ze stylem. W smaku niezła goryczka , słodowe nadal , średni gaz , sesyjne , z średnim ciałem. Jest wytrawne , i ogólnie dużo tu się nie dzieje. Wyszedł bardziej helles choć goryczka nawet niezła. Ogólnie piwo dobre , nie do końca jest to pils niemieckie ale muszę za to obniżyć. Takie 6+ jak dla mnie za tą goryczkę. Warka do 11.12.2020
2020-05-31 11:55:35
Gwarek Na Horyzoncieawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Gwarek Na Horyzoncie
Złote, zamglone, z mizerną białą pianą.
Aromat cytrynowo miodowy. No i nie ma dziwne, około miesiąca do terminu. Zdaje się rocznego.
Prawie odgazowane, wodniste. Smakuje jak pachnie. Goryczka jest niezła.
A ameryki niewiele.
2020-05-31 11:53:42
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017
awatar

Zomer

starstarstarstarstar
(2)


(61)


(0)


(2)


(0)


(56)


dodane piwa:

wystawione oceny:

Piwa oczekujące na ocenę:

Piwa dodane do ulubionych:Poszukiwane piwa:

Napisane komentarze:

o Zamojskie Jasne
Piękne piwo. Dużo chmielu, piana mistrzowska.

o Amber Grand Imperial Porter
Bardzo fajny porter. Zapach mało wyczuwalny ale smak już bardziej, kawka, czekolady trochę. Pozytywnie się piję. Oceniam to piwo jako dobre.

o Tesco Finest Porter
Nie jest to udane piwo. Pachnie nie za bardzo, smakuje podobnie.

o Tuborg Pilsener
Łatwo się pije, małe buteleczki 250ml ... można pić jedne za drugim. Przyjemne piwo lecz nic szczególnego go nie wyróżnia spośród innych tanich pilsenerów popularnych.

o Peroni
Jedno ze słabszych popularnych piw we Włoszech, jednak dość pijalne.
wykonanie choruzy.pl © 2010