Jesteś w

Czy wiesz, że...

22 czerwca 1997 roku Steven Petrosino wypil 1 litr piwa w 1,3 sekundy. Od tamtej pory ze wzgledow etycznych, w Ksiedze Rekordow Guinnessa nie sa zamieszczane rekordy dotyczace spozywania alkoholu.

Najaktywniejsi Użytkownicy

awatar
kamisz
starstarstarstarstar
zobacz więcej »

Najnowsze komentarze

Żubr Szlachetny Mocnyawatar
Gość
Żubr Szlachetny Mocny
Dobry towar nie ma co ino chlac
2023-09-27 00:45:40
Pinta Miesiąca Wrzesień 2023 Upgrade Your Septemberawatar
prisoner
starstarstarstarstar
Pinta Miesiąca Wrzesień 2023 Upgrade Your September
Kolejna dobra Session Hazy Ipka, mega gładka, mega pijalna. Aromat tropikalno - cytrusowy, smak owocowy, półwytrawny, goryczka zestowa, mało zalegająca. Ogólnie niezłe.
2023-09-26 23:23:32
Amber Bezalkoholowe IPAawatar
Filipczy
starstarstarstarstar
Amber Bezalkoholowe IPA
IPA od Amber trochę lepsza niż Miłosław. Ale oba są super jak na piwo bezalkoholowe.
2023-09-26 23:06:18
Miłosław Bezalkoholowe IPAawatar
Filipczy
starstarstarstarstar
Miłosław Bezalkoholowe IPA
Miłosław ciut gorszy niż Amber. Ale oba robią wrażenie jak na piwo bezalkoholowe!
2023-09-26 23:04:02
Namysłów Pilsawatar
Duch
starstar
Namysłów Pils
Standardowe piwo nie zaskakujące specjalnymi walorami smakowymi, jednakże zaspokajające potrzeby w dogodnej chwili. Znajdzie zastosowanie bardziej jako element zawodów w zerowaniu trunku na czas.
2023-09-26 22:43:54
Karlsberg Urpilsawatar
Gość
Karlsberg Urpils
Bardzo dobre przyjemne piwo z wspaniałą goryczką
2023-09-26 22:34:16
Dębowe Dojrzałe Mocneawatar
Duch
starstar
Dębowe Dojrzałe Mocne
Od dawna nie doświadczyłem tak wysokiej klasy walorów smakowych. Napój ten doskonale nadaje się do delektowania piwną nutą oraz barwą trunku jak i zerowaniem na czas ze względu na delikatność gwarantującą łagodne przyjęcie piwa.
2023-09-26 22:25:44
Lech Premiumawatar
c0ldii
star
Lech Premium
szczochy
2023-09-26 22:15:00
Carlsbergawatar
c0ldii
star
Carlsberg
Moje drugie ulubione piwo, zaraz po Heinekenie. Przyjemny smak i aromat.
2023-09-26 22:03:44
Heinekenawatar
c0ldii
star
Heineken
Osobiście moje ulubione piwo, wraz z Carlsbergiem. Smak jest bardzo przyjemny, jednak mało przyjemna jest cena i moc.
2023-09-26 21:54:54
Książęce Ciemne Łagodneawatar
weizenfan
starstarstarstarstar
Książęce Ciemne Łagodne
Butelka: tłoczona z wzorem korony książęcej, etykieta beżowo-brązowa z wizerunkiem księcia Jana Hochberga. Na dole etykiety podane parametry piwa. W miarę szczegółowy skład. Kapsel miedziany z nazwą browaru.
Aromat: w butelce bardzo saby. Są aromaty słodowe, kawowe, lekko czekoladowe, w tej kolejności. W szkle jeszcze słabiej, chociaż ta kawka jest jeszcze dość wyczuwalna.
Kolor: bardzo ciemnobrązowy, wręcz nieprzejrzyście czarny.
Piana: koloru ciemnobeżowego, wysoka, drobnopęcherzykowa, opada wolno. Lacing umiarkowany.
Smak: w pierwszym odczuciu całkiem gładki, pierwsze łyki naprawdę obiecujące. Bazowo piwo jest czysto słodowe, ale czuć głębię i różnorodność kilku rodzajów słodów. Przy przytrzymaniu na języku wychodzą smaczki czekoladowe, kawowe, lekko orzechowe, ale są to takie ciekawe nuty, nie są przytłaczające, ani mulące. Finisz dość krótki, w typie gorzkiej czekolady, lekki. Wysycenie w średnioniskich parametrach. Muszę przyznać, że jestem na tak. Tym piwem da się ugasić pragnienie, ale też trochę podelektować przy chłodnym wieczorze. Piwo nie jest zbyt sesyjne, ale jest całkiem pijalne.
Ogólna ocena: solidna pozycja, aromaty na początku nie zachwyciły, ale smak nadrobił. Miłe zaskoczenie.
Kupione: 26.09.2023, Biedronka, cena: 4.79zł, data ważności: 18.12.2023.
2023-09-26 21:50:36
Pyszne Mocneawatar
c0ldii
star
Pyszne Mocne
Gdy pierwszy raz ujrzałem to piwo wiedziałem, że muszę je spróbować. Kto by się spodziewał, że "pyszne mocne" będzie pyszne. Moim zdaniem to piwo jest dobre, jednak cena (zapłaciłem 4 złote) jest nieco za wysoka.
2023-09-26 21:47:57
PINTA i Okrasa Oktoberfestawatar
Novy80
starstarstarstarstar
PINTA i Okrasa Oktoberfest
Ja za lagerami nie przepadam to się mego miło pije. Mocno zaskakuje złożonością smaku a i aromat z wyglądem jest przedni
2023-09-26 21:26:23
Magic Road Everglowawatar
Malammore
starstarstarstarstar
Magic Road Everglow
Soczkowe, mlecznożółte, nieprzejrzyste, gęsta czapa drobnopęcherzykowej piany. Aromat nijaki, trochę słodkich egzotycznych owoców, brak nieprzyjemnych nut, ale sam aromat słabo wyczuwalny. Przede wszystkim bardzo pijalne. Zbalansowane, pełne, zbożowe, ale nieprzesłodzone, goryczka krótka, ale wyraźna już w pierwszym łyku.
2023-09-26 21:05:14
Perła Chmielowaawatar
Gość
Perła Chmielowa
Obrzydliwe, musiałem wylać. Jakiś okropny posmak w tym piwie, przez co nie dało się go pić. Może taka partia
2023-09-26 20:48:25
Dziki Wschód Czaj Apaczaawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Dziki Wschód Czaj Apacza
Blade i klarowne złoto. Piana kiepska. Aromat nowofalowego chmielenia. Herbaty nie czuję.
W smaku delikatna cytrusowość. Trochę śmielsza goryczka. Dopiero w posmaku hulają herbaciane garbniki, taniny i co tam jeszcze to zielsko oferuje. Ogólnie jako piwo obleci. Jako piwo z herbatą porażka.
2023-09-26 20:42:21
Tyskieawatar
Gość
Tyskie
piwo dla zula albo kogos kto wypije szczyny psie ze smakiem...
2023-09-26 19:58:58
Tsingtaoawatar
Spokoloko
starstarstarstarstar
Tsingtao
brak piany, null, zero... zapach bardzo podobny jeśli nie identyczny do naszego poczciwego hopfe z biedry, takie piwo z zielonej butelki. Smak oceniam bardzo subiektywnie, jest lekki, delikatnie słodkawy (zgaduję że to zasługa ryżu), chińczykom czy innym azjatom może smakować ale na moje polskie podniebienie to jest taki trochę gorszy średniak... no ale średniak. Polecam spróbować albo żeby przyszpanować "patrz ziomek, ja mam browarka z Chin, huehuehue". nic szczególnego
2023-09-26 19:48:01
PINTA i Okrasa Oktoberfestawatar
dart
starstarstarstarstar
PINTA i Okrasa Oktoberfest
Smaczny lager o intrygującym kolorze i ciekawym, słonym finiszu. Pieczywka brak, cena wysoka.
2023-09-26 19:37:28
Mariental Koźlakawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Mariental Koźlak
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza brunatna, nie do końca klarowne i przejrzyste, lekko zmętnione. W zapachu fajne nutki chlebowe, ziołowe, ciasteczkowe, biszkoptowe, karmelowe, melasa. W smaku słodkie, karmelowe, świeży chlebek, biszkopt, toffi, goryczka iluzoryczna, finisz drożdżowy, ziołowy, słabsza kontra kwaskowa, zadowalająca ilość ciała, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w czarno białej kolorystyce, klimatycznie wykonana graficznie, dość ubogo opisana. Warka 21.11.2023. Naprawdę porządny, stylowy Koźlak, może nieco przysłodki, ale ogólnie jest w porządku, tak na 7 z minusem.
2023-09-26 19:17:17
© ocen-piwo.pl 2017
awatar

Sykcio

starstarstarstarstar
(3)


(100)


(0)


(0)


(0)


(100)


dodane piwa:

wystawione oceny:

Piwa oczekujące na ocenę:

Piwa dodane do ulubionych:

Poszukiwane piwa:

Napisane komentarze:

o Trzech Kumpli Rusty
Aromat: Wysokie nuty biszkoptowo-chlebowe z nutą karmelową. Średni aromat porzeczkowy. Niska jabłkowo-porzeczkowa estrowość. Całkiem ciekawy i rozbudowany aromat. Wygląd: Miedziane, nieprzejrzyste. Piana biała, drobnopęcherzykowa, obfita i o niskiej trwałości - zbyt niskiej jak na wysycenie azotem. Smak: Słodowe biszkopt na poziomie średnim dopełniony nutami karmelowymi i estrami o charakterze porzeczkowym. Finisz wytrawny z nutą owocowości. Goryczka: Średnia, lekko zalegająca, delikatna chmielowa goryczka. Odczucie w ustach: Niska tekstura oraz nasycenie. Podsumowanie: Ciekawe piwo. Dobra kombinacja nut słodowym z angielskimi chmielami i estrami tworząca dobrą nowoczesną interpretację bittera. Piana o zbyt niskiej trwałości jak na nasycenie azotem. Wysoka pijalność.

o Wilk Lemon Gose
Aromat: Lemoniadowy aromat cytrusowy z lekką podbudową słodową o charakterze zbożowym. Wygląd: Barwa pomarańczowa, klarowne. Średnio obfita biała piana, drobnopęcherzykowa i umiarkowanie trwała. Smak: W smaku mocna słodycz zbożowa z lekkim posmakiem trawy cytrusowej. W tle wyczuwalna kolendra. Soli nie wyczuwam. Pierwszoplanowa słodkość z dziwnym słodkawo-cytrusowym finiszem. Goryczka: Brak goryczki. Odczucie w ustach: Wodniste, nisko nasycone. Podsumowanie: Piwo mocno nijakie - mało wyczuwalna sól i lemoniadowo-cytrusowy posmak. Słaby balans w smaku - brakuje bardziej konkretnej cytrusowości, aby skontrować słodki posmak. Takie lemoniadowe piwo.

o Maltgarden Historical Importance
Aromat: Słodowy o charakterze chleba z nutami kwiatowo-miodowymi. Wygląd: Barwa jasno-żółta, zamglone. Piana biała, obfita i trwała. Smak: Czysty słodowy charakter po której następuje mocna miodowość i kwiatowość - zbyt agresywnie nuty kwiatowo-miodowe przykrywają słód. Goryczka: Średnia, delikatna i krótka chmielowa goryczka. Odczucie w ustach: Średnia pełnia oraz nasycenie. Podsumowanie: Mało ciekawy lager - w smaku oraz aromacie nic szczególnego się nie dzieje. Nuty kwiatowe oraz miodowe są zbyt agresywne i przykrywają słodowość tego piwa. W wyglądzie jest wszystko na miejscu - ładna piana.

o Trzech Kumpli Oaty
Aromat: Słodki czekoladowo-mleczny aromat z gorzką nutą kawową - bardzo przyjemny i wyrazisty. Wygląd: Barwa czarna, klarowne. Piana niska, brązowa i szybko opadająca. Smak: Słodka mleczna czekolada, po której następuje cierpka gorzka palona kawa - bardzo dobry balans na poziomie słodkość-cierpkość. Goryczka: Średnia, krótka palona goryczka. Odczucie w ustach: Aksamitne, nisko nasycone. Podsumowanie: Aromat i smak godny pogratulowania - idealny balans pomiędzy słodyczą, a gorzką kawą w aromacie oraz w smaku. Jedynym minusem jest piana, która mogłaby być bardzij obfita oraz trwała - dodałoby to uroku w szkle.

o Funky Fluid & Maltgarden Funky Garden Vol.10 Kellerbier
Aromat: Subtelny aromat słodowy o charakterze chlebowym z chmielową nutą. Wygląd: Barwa złota, zgaszone. Piana biała, o średniej obfitości i trwałości. Smak: Czysty pierwszoplanowy profil słodowy z wytrawnym chmielowym finiszem o charakterze ziołowym. Goryczka: Średnia, chmielowa, lekko zalegająca i delikatna goryczka. Odczucie w ustach: Gładkie, średnioniska tekstura oraz nasycenie. Podsumowanie: Proste poprawnie technicznie piwo - niczym nie zaskakuje i jednocześnie w żaden sposób nie zawodzi.
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.