Jesteś w

Czy wiesz, że...

Najstarszym pubem z własnym browarem jest U Flekft w Pradze. Już w piętnastym stuleciu warzono tu piwo - najstarsze bowiem wzmianki pochodzą z 1499 roku.

Najnowsze komentarze

Jagiełło Lagerawatar
Gość
Jagiełło Lager
Dzisiaj wpadło w moje ręce i absolutnie nie żałuję tego zakupu!
Uwarzone w browarze z mojego województwa (lubelskie), więc miło wesprzeć lokalny browar. Na pewno wolę dołożyć złotówkę i pić piwo dobrej jakości niż truć się dziadostwem typu Tatra lub Kuflowe Mocne.
2020-10-30 15:53:28
Gwarek Owsiane Wzgórza awatar
ekoman69
starstarstarstarstar
Gwarek Owsiane Wzgórza
Piwko bardzo mętne, o piaskowej barwie. Piana niewysoka, dość szybko opada, pozostaje cienki kożuszek, który towarzyszy do końca. W zapachu chlebkowo - cytrusowe. W smaku gładkie, pełne, dobrze zbalansowane, z przyjemną żywiczno - cytrusową goryczką, wyraźnym zbożowym tłem i lekką nutą kwaskową na końcu. Fajne piwko. Warka 30.09.2021. Kupione w sklepie z kraftami za 10,90 zł.
2020-10-30 15:38:54
Stary Browar Kościerzyna Obuchawatar
0xhiryuu
starstar
Stary Browar Kościerzyna Obuch
Jeżeli ktoś posiada informacje jakie chmiele tu zostały użyte to niech napisze.
2020-10-30 14:07:01
Mickeys Fine Malt Liquor awatar
Johnny_Beer_
starstarstarstarstar
Mickeys Fine Malt Liquor
Ulubiony trunek amatorów bicia żony i palenia kraku ;)
2020-10-30 13:58:14
Łomża Pilsawatar
Gość
Łomża Pils
Smutna prawda niestety. Koncerny w PL nie maja nic do zaoferowania.
2020-10-30 13:06:33
Jan Olbracht Rzemieślniczy Powrót Królaawatar
tam
starstarstarstarstar
Jan Olbracht Rzemieślniczy Powrót Króla
Naprawdę smaczne. Nie tak mocno cytrusowe jak inne, za to czuć w smaku i zapachu coś owocowego. Trochę grejpfrut i o dziwo posmak jakiegoś lepszego miodu. Do tego fajna słodowość. Jak na apę nie całkiem typowe, ale efekt "jeszcze jedno" bardzo mocny.

Etykieta paździerzowa, z powiewem peerelowskiej przaśności => ocena-1.
2020-10-30 12:30:05
Piwne Podziemie Cloudy With a Chance of Bitterness awatar
luke123
starstarstarstarstar
Piwne Podziemie Cloudy With a Chance of Bitterness
Warka 2021.07.06

Wygląd: Barwa jasnożółta. Zmętnione. Do tego puszysta drobno i średnio pęcherzykowa piana dość trwała i z lacingiem. 9/10

Aromat: Bardzo chmielowy, przyjemny. Cytrusy, owoce tropikalne, melon, liczi, trochę kwiatów, liści, żywicy i nafty. Gdzieś tam za tym delikatnie podbudowa słodowa. Super. Może mogłoby być ciut intensywniej, ale ok, chmielowość nie jest tutaj podbijana przez estry, jak to z kolei w NEIPA bywa. 8+/10

Smak: Chmielowe - owocowo-naftowe. Jest goryczka, przyjemna, średnio intensywna (nie obrazilibyśmy się za jeszcze ciut większą), dość krótka. Dosyć wytrawne, ale nie tak do szpiku, pozostaje jakieś ciało. Pełnia średnia. Wysycenie średnie. Pijalność ogromna. Bardzo dobre i momentalnie znika ze szkła. 8+/10

No piwne podziemie przyzwyczaiło już chyba do dobrych ipek. 8+/10
2020-10-30 12:18:06
Szpunt & Hard Beans Nitro Beans awatar
luke123
starstarstarstarstar
Szpunt & Hard Beans Nitro Beans
Z wyglądu efekt kaskadowy azotu taki se, gorszy jak guinness z puchy. W aromacie kawa, w smaku kawa, dość lekko i pijalnie. Całkiem smaczne, ale dla mnie bez turbo zachwytu. Nie mniej, oczywiście warte spróbowania.
2020-10-30 07:00:41
Funky Fluid FUNK AROUND: BREW BY NUMBERSawatar
luke123
starstarstarstarstar
Funky Fluid FUNK AROUND: BREW BY NUMBERS
Aromat naprawdę pięknie chmielowo-estrowy, w typie jak deklaruje etykieta - kokos, ananas, brzoskwinia, dodałbym do tego jeszcze mango, pomelo, coś takiego.
W smaku - ogromny plus za lekkość odbioru mimo parametrów, nie jest za słodkie (co się TIPA) zdarza. Goryxzka lekka. Jednak smak nie jest aż tak złożony jak aromat. Do tego hopburn, dawno nie czułem aż tak mocnego hopburnu, przez co jednak się piło dość ciężko - trawiasty posmak i duże pieczenie w gardle. Może w moją puszkę poszło z dna tanka. ;)
2020-10-30 06:58:58
Perła Exportawatar
Gość
Perła Export
G****o do wylania
2020-10-30 02:33:26
Łomża Pilsawatar
secca
starstarstarstarstar
Łomża Pils
Zenek, pora na zmianę w naszej ofercie! Tak, szefie tylko dopalę szluga i już idę. Zenek nie mamy czasu, abyś palił. Jak zrealizujemy nasze nowe cele to sam ci kupię worek Mocnych i to bez filtra. Szefie to co robimy?! No więc, na co teraz jest moda w naszej branży?! No szefie na jakieś piwa, które smakują jak piwo, a do tego pachną chmielem! Nazywają je kra..., kra...Zenek nie kracz i nie gadaj głupot! Dobre piwo smakuje wodą i czasami leci wódą! Ale jak zobaczyłeś, konkurencja ma już podobne do tych twoich kra, kra piwa a my nic. Robimy coś nowego. Może jakiegoś Pilsnera?! Zenek co wiesz o pilsach?! No tak jak szef powiedział smakują wodą i lecą wódą?! Zenek!!! To są dość gorzkie piwa. Trzeba się zastanowić co zrobić, aby nadal spełniały polskie prawo czystości i były trochę gorzkie. Szefie a co to?! Zenek nie bądź większym debilem niż wyglądasz! Polskie prawo czystości to kukurydza, syrop glukozowo - fruktozowy i granulat chmielowy lub stęchły chmiel do wyboru. Szefie a skąd ta goryczkę weźmiemy?! Zenek, napiszemy na etykiecie, że to Pilsner. I tak dla większosci nie ma różnicy, czy w piwie jest chmiel, czy go nie ma! Szefie, a co z tymi od kra..., kra... Zenek, ty nawet nie wypowiadaj tych slów przy mnie! A teraz leć po kukurydzę do magazynu. Robimy nowe piwo!
2020-10-30 02:19:04
Maryensztadt Nevermind Vol.7awatar
Januszek
starstarstarstarstar
Maryensztadt Nevermind Vol.7
Pierwszy rozlew był moim ulubionym piwem. Teraz jest ten z 12.07.2021.
Dużo tropikow ale też trochę trawy, cytrusow, surowego chmielu. Po przelaniu trochę landrynkowe i alkoholowe.
Metne, jasne, z kremowa pianka.
W smaku już nie to samo ale dalej bardzo dobrze. Bardzo kremowe, choc wysycenie spore. Trochę traw i landrynkow ale też białych i żółtych owoców, tropikow i w ogóle bogactwo. Mango, ananas, może lekka sosna. Spora goryczka. Prawie że sztos.
2020-10-30 01:02:04
Havlíčkův Brod Rebel Originál Premium 12°awatar
rewo
starstarstarstarstar
Havlíčkův Brod Rebel Originál Premium 12°
Lekki lagerek, ale inne czeskie są lepsze, słodowość tu przeważa.
2020-10-30 00:01:35
Konrad Svetlý Ležák 11°awatar
rewo
starstarstarstarstar
Konrad Svetlý Ležák 11°
Na pewno znacznie lepszy od wszystkich kocernowych lagerów, lekko pilsowy nawet.
2020-10-29 23:39:19
Birbant Seahorseawatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar
Birbant Seahorse
Barwa zmętnione przygaszone złoto. Piana biała , drobna , trwała i zostawia ładny lacing. Nie wygląda zupełnie na Juicy to piwo. W aromacie też nietypowo. Jest zarówno chmiel jak i mocna słodowość wyczuwalna. Standardowo cytrusy , żywica , tropiki , choć nie czuję kokosa z Sabro niestety. Nie jest to bomba intensywnego aromatu niestety. Nieźle ale spodziewałem się czegoś więcej. Za mało soczysty ten aromat zdecydowanie. W smaku dobrze ukryte alko. Gaz przeciętny , goryczka niska ale coś czuć chociaż. W miarę pełne , lekko słodkie , niby czuć tropiki , żywicę ale zostawia taki specyficzny posmak. Może to ten zestaw drożdży to robi. Piwo gładkie , sesyjne , smaczne. Ale nie czuć kokosa z Sabro. Soczystość w miarę jest , choć spodziewałem się czegoś więcej po tym piwie. Mocne 6 na 10 ale nic więcej. Warka do 29.09.2021
2020-10-29 23:14:15
Stary Browar Tenczynawatar
Gość
Stary Browar Tenczyn
okropne piwo, zero piany, zero nasycenia, smak szmaty, wylądowało w zlewie; puszkowe żubry, tatry, etc to przy tym ścieku smakują niczym krafty
2020-10-29 23:13:03
Łomża Pilsawatar
Lukasz
starstarstarstarstar
Łomża Pils
Barwa typowa, klarowne. Piana jest słaba, po prostu. Strzępi się i szybko znika. Aromat słodowy, mocno słodowy, nikły. W smaku ciężkie, naprawdę przypomina strong lagera. Słodowo-karmelowa podstawa, landryny, coś jakby estry...Goryczka niska. Nawet jak na moje niskie oczekiwania. Bardzo ciężko się pije, niskie wysycenie nie pomaga. Wyjątkowo nieudane.
2020-10-29 21:49:01
Kustosz Jasneawatar
Gość
Kustosz Jasne
Własnie wale kustosza na dobranoc POZDRO
2020-10-29 21:04:24
Gloger Ministerstwo Pomarańczy Big Orangeawatar
Gość
Gloger Ministerstwo Pomarańczy Big Orange
Bardzo słabe, nie da się wypić bo się mega pieni a w ustach zbiera się bańka gazu. Smaku nie oceniam bo go nie czuję chyba przez ten gaz. Nieładnie, nieładnie :)
2020-10-29 20:50:46
Tyskie 0,0%awatar
Gość
Tyskie 0,0%
Nie "O%" tylko "0%". To co napisałeś to jest litera O a nie cyfra zero. Pozdrawiam.
2020-10-29 20:48:48
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017
awatar

StefekPijakos

starstarstarstarstar
(13)


(480)


(2)


(31)


(1)


(498)


dodane piwa:

wystawione oceny:

Piwa oczekujące na ocenę:Piwa dodane do ulubionych:


Poszukiwane piwa:
Napisane komentarze:

o Perun Ziarno Prawdy
Dobre pszeniczne piwo. Smak cytrusów podkręca naturalna owocowy smak piwa pszenicznego. Bardzo dobre zestawienie. Dodatki nie są nachalne przez co nie niszczą urody Hefeweizena. Etykieta piwa prosta, ale czytelna i ładna w swojej naturze.

o Dwóch Braci Bearley
Dobre mocno piwo uderza słodyczą jak wino i pachnie rodzynkami. Udany przedstawiciel swojego gatunku.

o Freigeist & Maryensztadt Freistadt Plumberg
Tak. Dobre piwo w fioletowej etykiecie. wędzone barley wine rzadkość, ale mega fajne. Szkoda, że mocno gazowane i śliwka słabiej wyczuwalna. Zapach wędzony w smaku dominacja jęczmienia. I dobrze.

o Deer Bear Niezbędne Do Życia Jak Pączek i Kawa
Ciekawa kombinacja browary Deer Bear. Kawa jest, wanilia jest. Dominują palone słody, lekka goryczka w połączeniu ze słodkością. Zapachy bardzo intensywne. Dobre piwo aby przekonać kogoś do piw kraftowych.

o Hopito Grizzly
Bardzo kolorowa etykieta. Piwo w zapachu słodowe. Na początku nie daje bogactw smaku, potem rozkręca się. Kawa nie dominuje piwa. Przyjemny posmak nutelli. Lekko słodki, mało goryczkowy. Cena zabójcza jednak.
wykonanie choruzy.pl © 2010