Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Jesteś w
 Ilość piw w katalogu:

6865


 Czy wiesz, że...

Najwyższa puszka, wyprodukowana dla australijskiego Guinnessa miała wysokość 4,27m, średnicę 1,78m i pojemność 2052 litrów piwa.

Karta użytkownika - Shinodin

Statystyka

subskrybenci Osoby subskrybujące komentarze tego użytkownika: 2
Piwa dodane do katalogu: 403zobacz wszystkie
Dotychczas wystawione oceny: 1711 zobacz wszystkie oceny


Najwyżej oceniane:
Doctor Brew RIS Bourbon/Brandy Barrel Aged 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:9)
Artezan Preparat 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:9)
BrewDog / Nøgne Ø / Mikkeller Black Tokyo* Horizon 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:9)
Petrus Aged Red 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:9)
Lindemans Faro 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:9)
Pinta Imperator Bałtycki 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:9)
AleBrowar Hard Bride 9/10 (smak:8, zapach:8, wygląd:9)
Põhjala Must Kuld Porter 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:9)
Pinta Hop Tour Argentina Ryewine 8/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:8)
Maryensztadt Żywot Barley’a 8/10 (smak:7, zapach:7, wygląd:8)

Najgorzej oceniane:
Karlsquell Słodowe 1/10 (smak:1, zapach:1, wygląd:1)
Podpiwek Konfederatów 1/10 (smak:1, zapach:1, wygląd:1)
Fuhrmann Pils 1/10 (smak:1, zapach:1, wygląd:1)
Połczyńskie Czarne 1/10 (smak:1, zapach:1, wygląd:1)
Głubczyce Pils 1/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:1)
Argus Premium 1/10 (smak:1, zapach:1, wygląd:1)
Ambrosius Free 1/10 (smak:1, zapach:1, wygląd:1)
Wrocławskie 1/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:1)
Łódzkie Grost Mocne 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:2)
Koreb Łaskie Pszeniczne 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:2)


Piwa czekające na ocenę (0)

Brak

Piwa dodane do ulubionych (76)

Poszukuje piw (0)

Brak

Napisane komentarze (1494)


o Ciechan Pszeniczne Wędzone
W jednym z Carrefourów.

o Koronny Lager
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się, lacing praktycznie zerowy. Barwa jaśniejsza rubinowa, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty...karmelowe, palone i... czekoladowe? Jak na lagera to nietypowa barwa i zapach... W smaku słodziutkie z lekką kontrą kwaskową, subtelnie wyczuwalny alkohol, goryczka iluzoryczna, karmelowe aromaty utrzymują się przez jakiś czas na podniebieniu, doza paloności i w sumie tyle...wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Jan Olbracht, etykieta w eleganckim stylu, bardzo dobrze opisana, w białej kolorystyce. Warka 17.09.2017. Dziwny ten lager...spodziewałem się zwykłego jasnego, świeżego piwa, a dostałem coś bardziej zbliżonego do lagera w stylu wiedeńskim. Rządzi tutaj karmel, piwo jest bardziej kwaskowe niż goryczkowe, brakuje mi większej goryczki. Jak to ocenić...samo piwo nie jest złe, da się je wypić, ale też nie zaskakuje niczym pozytywnym. Przeciętny wyrób Jana Olbrachta, na maksymalnie 6 ze sporym minusem.

o Ciechan Pszeniczne Wędzone
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, skromnym wianuszkiem okalająca ścianki szkła, lacing praktycznie zerowy, dość szybko opadająca. Barwa ciemniejsza pomarańczowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty pszeniczne to znaczy banany, goździki i drożdże, gdzieś w tle akcenty wędzone. W smaku wędzonka wyczuwalna jest już zdecydowanie wyraźniej, dobra kontra słodowa, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, banany i goździki osiadają na podniebieniu, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Ciechan, etykieta graficznie niczym nie wyróżniająca się, oszczędnie opisana. Warka 18.06.2017. Wędzony pszeniczniak, jak dla mnie jest tu zdecydowanie za mało wędzonki. Kiedy dostaję Raucha liczę na konkretną porcję mięsa, w tym przypadku jest to bardzo subtelne dawkowanie tego przymiotu. 6 z plusem będzie moją oceną, choć jak na wyrób Ciechana, to wcale nie jest najgorzej. Poleciłbym każdemu, kto chciałby mieć po raz pierwszy styczność z wędzonym stylem piwa.

o Maryensztadt Wunder Bar 13
Piana biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około pół centymetra, w miarę gęsta i puszysta, średnio-szybko dziurawiąca się, lacing jest nietrwały. Barwa ciemniejsza miodowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, dość mocno zmętnione. W zapachu wyraźne nuty cytrusowe, egzotyczne klimaty, jest chmielowo, świeżo, zachęcająco. W smaku podobnie przede wszystkim żywica, cytrusy i interesująca egzotyka, konkretna goryczka subtelnie zalegająca o profilu owocowym, dobra kontra słodowa, słabsza kwaskowa, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Maryensztadt, etykieta w białej kolorystyce, graficznie nie zachwyca, w miarę dobrze opisana. Warka 27.10.2017. Ciekawa interpretacja stylu German pilsener z amerykańskim chmielem mosaic. W mojej opinii jest to ciekawe połączenie, orzeźwiające i świeże. Generalnie na mocne 7 z opcją na coś więcej. Lubię nietypowe kombinacje, a WunderBar niewątpliwie zalicza się do nich, solidne rzemiosło od browaru Maryensztadt.

o Maryensztadt Mi To Żyto
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się, brak lacingu. Barwa ciemniejsza miodowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty charakterystyczne dla piw żytnich, ale również pszeniczne akcenty, goździki, banany oraz drożdże. W smaku słodkie z wyraźnym goździkowym klimatem, utrzymującym się na podniebieniu, goryczka nieznaczna, nie zalegająca, słabsza kontra kwaskowa, żyto dominuje, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Maryensztadt, etykieta w białej kolorystyce, graficznie nic specjalnego, w miarę dobrze opisana. Warka 30.12.2017. Nie jest to najlepsze polskie piwo żytnie jakie piłem, nie umywa się choćby do Sołtysa z browaru Gościszewo. Mi to żyto oceniam na 6 z plusem, Maryensztadt ma lepsze wyroby w swoim portfolio... nad rogenbierem muszą jeszcze trochę popracować...
wykonanie choruzy.pl © 2010