Jesteś w

Czy wiesz, że...

Najdluzsza lada barowa ma dlugosc 123,7 metra. Znajduje sie w Beer Barrel Saloon w Put-im-Bay w South Bass w Ohio. Bar otwarty w 1989 roku wyposazony jest w 56 kranow z piwem.

Najaktywniejsi Użytkownicy

awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar
zobacz więcej »

Najnowsze komentarze

Trybunał Porter Bałtycki awatar
Gość
Trybunał Porter Bałtycki
gdyby nie ten cukier, to byłby całkiem smaczny. Niestety przesłodzony jak karmi, a szkoda, bo ma fajny aromat i paloność
2021-08-02 19:46:04
Żubrawatar
Gość
Żubr
Morze być naprawde nie jest złe i dobrze wchodzi
2021-08-02 19:08:19
Żubrawatar
Gość
Żubr
Ja jestem chłopem ale mam troche kopyto wielbłąda. Pogrzebiemy sobie w dupach?
2021-08-02 19:07:41
Żywiec Jasne Lekkieawatar
Gość
Żywiec Jasne Lekkie
pije to drugi raz, za pierwszym nie miało po prostu smaku. Tym razem są to wodniste popłuczyny z estrami (zielone jabłko), przez co przypomina płyn do mycia naczyń. Obrzydliwe
2021-08-02 19:05:43
Perła Exportawatar
Gość
Perła Export
Jak na promocji to może być, w innym wypadku lepiej coś innego kupić typu browarne czy rzubr
2021-08-02 19:04:38
BrewDog Punk IPAawatar
Gość
BrewDog Punk IPA
Po zapachu spodziewałem się słodkiego przechmielonego ulepu jak w prawie każdej IPA, a tu zaskoczenie, niska słodkość i goryczka też nie odrzuca. Zdecydowanie jedno z najlepszych IPA jakie piłem
2021-08-02 18:38:21
Budweiser Budvar Originalawatar
Gość
Budweiser Budvar Original
kolejne dobre piwo, które zostało zjebane przez koncernY?
2021-08-02 18:23:10
Trybunał Export Podwójnie Chmieloneawatar
Gość
Trybunał Export Podwójnie Chmielone
Gdzie wy tu macie goryczkę? Słodkie jak Tyskie...
2021-08-02 18:22:02
Hopito Ghost Trainawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Hopito Ghost Train
Czuć wyraźnie cytrusy i kokos. Aromat fajny, ale nie bucha. Cytrusy w typie czerwonych pomarańczy. Piwo prezentuje się bardzo fajnie. Ciemnożółte, soczek, bardzo soczyste, hazy. Po przelaniu do szkła mocniej czuć cytrusy. Jest soczkowość. Wysycenie średnie, w stronę niskiego. Ciało fajne, choć nie jakoś bardzo dobre. Jest gładkość wyraźna. Delikatna słodycz. Owocowość typowo cytrusy. Ciężko tu wyróżnić któryś. Choć jak już muszę to pomarańcze i to nie czerwone, ale zwykłe. Fajna soczystość. Czy jest soczkowe, no to dość średnio. Goryczka średnia, taka trochę cytrusowa, trochę albedowa i jest lekko zalegająca. Bardzo fajna DIPA. Nie jakaś wybitna, ale bardzo solidna. Aha, nie czuć tu żadnych nut znanych z DIPA. Smakuje jak regularna IPA. Jest tutaj ta lekkość, zwiewność. Alkohol ukryty, nie czuć nic tych 8 % alk.
2021-08-02 18:09:24
Hopito Cosmic Tripawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Hopito Cosmic Trip
Czuć wyraźnie owoce tropikalne. Mango, gujawa, choć w takiej dojrzałej odsłonie. Cytrusy, no pewnie też trochę. Jasnożółte, soczyste, dość mętne. W szkle czuć czerwone pomarańcze, czyli Galaxy. Aromat przyjemny. Wysycenie raczej niskie. Ciało dobre. Dość gładkie. Owocowość średnia, bo cytrusy i lekko tropiki.Jest słodkie,ale przełamane goryczką. Goryczka wyraźna, średnia i cytrusowa. Generalnie laktozy nie czuć, ale piwo jest takie pełne. Pewnie zasługą tego jest laktoza. Dobre piwo, ale mało wyraźne. Choć samą goryczkę szanuje. Lekki hopburn. Mało soczkowe, ale goryczka dobra.
2021-08-02 18:05:20
Stu Mostów New England Pale Ale Strata|Pacificaawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Stu Mostów New England Pale Ale Strata|Pacifica
No cytrusy wchodzą aż miło. Czuć białe owoce również. Buchanie chmielem. Piana bardzo słaba. Tak słaba piana na tego typu piwach jest nietypowa, w dodatku bardzo szybko zniknęła. Barwa jasnożółta, dość soczyste, hazy. Aromat w szkle mniej intensywny. Cytrusy, ale też cebulka. Wysycenie dość obfite. Piwo rośnie. Ciało słabe, nie ma co mówić, że nie. Gładkość taka dość. W smaku lekkie cytrusy. To tyle. Piwo proste i lekkie, ale czy przyjemne, no dość. Jest ta soczkowość, znana z New England. W piwie zaskakuje goryczka, nie jest wysoka, ale nie spodziewałem się takiej. Lekko zalega, wyraźnie cytrusowa, fajne takie odczucie.
2021-08-02 17:58:28
Stu Mostów & North Brewing ART+45 Triple Fruited Goseawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Stu Mostów & North Brewing ART+45 Triple Fruited Gose
Nie jest to mój ulubiony styl. Jednak tego piwa jest ciekaw. Na nosie głównie truskawki. Pachnie jak shake truskawkowy. Banany po chwili też są. Piana niska, drobnopęcherzykowa. Jest ciemnopomarańczowe, wpadające w czerwony, mało soczyste, jest mgliste. No wygląd jest mało zachwycający. W szkle dalej mnóstwo truskawek i bananów. Czuć też laktozę, co stanowi ciekawe połączenie. Wysycenie jest wysokie. Ciało myślę nawet fajne. Ma 12,5 BLG, więc nie ma co szału oczekiwać. Spodziewałem się większej owocowości. Trochę banany. No niestety truskawka mało konkretna i daje taką sztucznością. Fajna podbudowa słodowa. Sól jest wyraźna. Kwaśność zaznaczona, ale trochę niska. Odczucie w ustach jest fajne, piwo trochę rozczarowujące.
2021-08-02 17:51:07
Stu Mostów New England IPA All Citraawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Stu Mostów New England IPA All Citra
Single Hop. Dawno nie piłem takiego piwa. Fajnie cytrusowo. Najmocniej czuć grejpfruty. Choć pomarańcze i mandarynki też. Piana niska, drobna. Ciemnożółte, dość soczyste, soczkowe, hazy. W szkle podobnie, bardzo cytrusowo. Jest soczkowo. Wysycenie średnie, w stronę niskiego. Ciało dobre. Piwo ma 15,5 BLG i myślę, że ciało oddaje to. Jest gładkie. Co w aromacie, to i w smaku. Mocna cytrusowość. Czuć pomarańcze przede wszystkim. Trochę szkoda, że nie ma tych grejpfrutów. Tak delikatnie słodkie. Soczkowe. Dość soczyste. Piwo przywodzi na myśl oranżadę cytrusową. Coś w tym klimacie. Jest fajnie lekko i pijalnie. Piwo na upał myślę idealne. Goryczka tylko niska, choć czuć ją i taka oczywiście jest cytrusowa. Cytrusowe love.
2021-08-02 17:43:26
Trzech Kumpli Tassieawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Trzech Kumpli Tassie
Wyraźny aromat białego wina. Też nuty tropikalne. Jest owocowo. No fajnie pachnie, choć nie ma buchania. Piana bardzo obfita. Piwo jest jasnożółte, leciutko zamglone. W szkle podobnie, głównie tropiki. Im dłużej wącham to piwo, tym bardziej są owoce tropikalne a znikają nuty białych owoców. Smakowo całkiem, ale odczucie w ustach słabe. Piwo pozbawione gazu. Ciało słabe. Brakuje tutaj gładkości. Owocowość jest, taka właśnie tropikalna, ale w typie bardzo przejrzałym. Piwo słodkie. No liczyłem na więcej po aromacie. Ja rozumiem, że to jest Pale Ale, ale tak wodnistego piwa to się nie spodziewałem. Słodowość delikatna. Goryczka niska, choć jest zaznaczona. Generalnie mało ciekawe, ale pijalne. Trzech Kumpli ostatnio dość średnio.
2021-08-02 17:30:47
Amber Browarne Pilsawatar
Gość
Amber Browarne Pils
moim zdaniem piwo powinno smakować jak piwo, bez zbędnych smaków
2021-08-02 16:39:17
Amber Browarne Pilsawatar
Gość
Amber Browarne Pils
jest to bardzo dobre piwo... i ta nazwa, kusi od początku, polecam
2021-08-02 16:36:56
Specjal Jasny Pełnyawatar
Gość
Specjal Jasny Pełny
Najczęściej spotykany Specjal to właśnie z dominującą w smaku ohydną kukurydzą ;(
2021-08-02 16:01:53
Widmo Kunekuneawatar
szucik
starstarstarstarstar
Widmo Kunekune
Straszny syf. To na pewno nie jest soczysta IPA na nowozelandzkich chmielach.
2021-08-02 15:52:48
Lech Free Ananas i Guawaawatar
Gość
Lech Free Ananas i Guawa
Japierdole wylewa się, ujebalem całe spodnie i biurko, się klei jak sperma na ryju mojej ex
2021-08-02 15:48:39
Specjal Jasny Pełnyawatar
Gość
Specjal Jasny Pełny
Raz smakuje jak woda z wyczuwalnym alko, raz czuć kukurydzę, innym razem słodycz taka czekolada jakby ? Który to dobry Specjal ? Ta czekoladowa słodycz ma prawo smakować, ale rzadko trafi się taka warka.
2021-08-02 15:47:09
© ocen-piwo.pl 2017
awatar

Sheggorath

starstarstarstarstar
(0)


(113)


(0)


(13)


(23)


(142)


dodane piwa:

wystawione oceny:

Piwa oczekujące na ocenę:

Piwa dodane do ulubionych:
Poszukiwane piwa:


Napisane komentarze:

o Argus Free
W takim razie kiepskie masz źródła. Ustawa jednoznacznie definiuje piwo, jako napój powstały w efekcie fermentacji brzeczki, w której musi znaleźć się słód, woda i zazwyczaj chmiel. Zatem to nie zawartość alkoholu definiuje piwo, tylko składniki. Poza tym piwo bezalkoholowe zawsze najpierw jest piwem alkoholowym, ale dopiero w trakcie warzenia alkohol wytraca się do pożądanej ilości poprzez odparowanie. Ponadto, w piwie zawsze pozostaną pewne ilości alkoholu - w tych bezalkoholowych również. Są one jednak tak niewielkie (od 0,1% do 0,5%), że traktuje się je jak 0%, co również reguluje polskie prawo. Takie ilości nie wywierają wpływu na organizm i nawet gdybyś próbował wypić takich piw 10 w szybkim tempie, to nie będziesz w stanie się nimi upić, czy w ogóle wypić aż tyle, a to ze względu na ograniczone możliwości naszego organizmu. Podsumowując: piwo bezalkoholowe jest nadal piwem z definicji.

o Budweiser Budvar Original
Przyzwoity premium lager. Co ciekawe, nie znalazłem żadnych wad - może oprócz problemów z pianą, która szybko znika i nic po niej nie pozostaje. Przez zielone szkło spodziewałem się lipy, a tu mamy przyjemny, świeży aromat, są lekkie chmielowe nuty, słód, dużo kwiatów. Może delikatna marchew, lecz nie przeszkadza tak natrętnie. W smaku też bardzo dobrze. Porządna goryczka, maślane nuty diacetylu, fajne ciało, mimo dosyć niskiego ekstraktu. Pije się przyjemnie. Zawsze miałem uprzedzenia do tego piwa i nie chciałem go próbować, tym bardziej, że jest w zielonej butelce. Ale wygrzebałem sztukę z głębi regału, jak najmniej naświetloną i w sumie fajnie, że jednak się przełamałem.

o Jan Olbracht Śmietanka Toruńska
Nie mogłeś kupić tego piwa w Lidlu, bo można je dostać wyłącznie w Toruniu (jak sama nazwa wskazuje). To co kupiłeś to Śmietanka warzona w Piotrkowie Trybunalskim. Śmietanka Toruńska jest warzona w Browarze Staromiejskim Jan Olbracht w Toruniu. Jest różnica.

o Czarter AIPA
Ale co to dokładnie za zapachy? Czym smakowało? Warto opisać takie rzeczy.

o Amber Chmielowy
W szkle klarowne, złote, pokaźna czapa piany. Niestety nie obeszło się bez wady w aromacie z powodu zielonej butelki. Prezentuje się jak zwyczajny pale lager i zdecydowanie bliżej mu właśnie do niego, niż do czeskiego pilsa. W aromacie, oprócz wspomnianego tiolu, jest dosyć nieciekawie - dużo zielonych jabłek, czy wręcz takich jesiennych liści z jabłoni. Poza tym trochę słodowych nut, jakaś odrobina tostowego chleba. Po czasie wychodzi nawet taka gotowana marchewka lub miód. Niestety, chmielu brak. Zarówno w aromacie jak i w smaku. Goryczka jest bardzo znikoma, jedynie na finiszu i trzeba naprawdę się skupić. Głównie kwaskowo-słodkawe. Lekkie, delikatne, średnie ciało. Piłem już piwa chmielone Lubelskim, Marynką i Sybillą, jednak doznania były zupełnie inne. Tutaj nie ma tak naprawdę nic. No cóż, jak na browar Amber to słabiutko, a bardzo cenię sobie ich pozostałe piwa. Nie rozumiem tego upierania się przy zielonych butelkach... Tak jakby zamiarem było upodabnianie się do koncernowych kiepskich piw, tylko po co? Nic pożytecznego z tego nie ma, a wręcz może dojść do zepsucia piwa. W ogóle mam wrażenie, że osoba odpowiedzialna za oprawę wizualną butelki nie ma zielonego (dosłownie) pojęcia o tym. Całość wygląda nijako - postawione obok Heinekena czy Perły nie wyróżniałoby się niczym. No chyba że o to chodziło. Srebrna czcionka na białych etykietach to już w ogóle dziwactwo - jest nieczytelna i od czapy. Oczywiście to już są moje dywagacje i nie ma to wpływu na ocenę, ale naprawdę: ktoś, kto to projektował, albo miał zły dzień, albo wybrał losowe elementy, bo sam nie miał pomysłu.
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.