Jesteś w

Czy wiesz, że...

Eksperci szacują, że w Belgii krajobraz piwny jest najbardziej różnorodny na świecie. Można tam wyróżnić ok. 800 styli piwnych. W żadnym innym kraju piwa nie podaje się także w tak wielu różnych rodzajach szkła. Właściwie dla każdego stylu piwnego przeznaczone jest inne, by wydobyć wyjątkowe smaki i aromaty.

Najnowsze komentarze

Hopito Street Partyawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Hopito Street Party
Owocowa słodycz. Papaja, gujawa. Takie klimaty. Też mango. No mega owocowo.Piana jest naprawdę obfita, drobnopęcherzykowa. Jasnożółte, soczkowe. Hazy. Dość soczysty kolor, choć mógłby być bardziej. W szkle trochę bardziej białe owoce w typie melona i delikatnie cytrusy w typie pomarańczowym. No w smaku mega soczkowo. Wysycenie niskie i to trochę wada. Ciało średnie, gładkość taka sobie. Owocowość fajna, choć profil lekko zaskakujący, bo taki cytrusowy. Takie połączenie pomarańczowe i grejpfrutowe. Piwo jest stosunkowo wytrawne. Dość soczyście. Nawet orzeźwiające. Goryczka niska. Ziołowa i troszkę zalegająca. Przyznam szczerze, że po chmielu Azacca spodziewałem się jednak więcej. Piwo jest bardzo juicy i to jego najmocniejszy punkt. Generalnie mi smakuje, bo lubie taką soczkowość. Alkohol fajnie ukryty. Dobre, ale klasa światowa to nie.
2020-05-31 17:05:55
Gwarek Nowy Lądawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Gwarek Nowy Ląd
Słomkowe, zamglone. Ze średnią białą pianą. Nieźle oblepiajacą.
Aromat cytrynowo miodowy. No i nie ma dziwne, mniej niż miesiąc do terminu. Zdaje się rocznego.
Nisko nagazowane, wodniste. Smakuje jak utlenione piwo. Goryczka jest.
A ameryki niewiele.
2020-05-31 16:50:28
Hopito Venice Beachawatar
ArdianK
starstarstarstarstar
Hopito Venice Beach
Barwa bardzo jasna. Aromat wyjątkowo cytrusowy, bardzo obfity. W smaku wyraźnie cytrusowe z porządną goryczką. Bardzo dobre piwo
2020-05-31 16:27:27
Żywiec Jasne Pełneawatar
Gość
Żywiec Jasne Pełne
Potwierdzam. Dzisiejsze Tyskie to popluczyny z niepotrzebnym bananowym odcieniem smaku. Dzisiejszy okocim to brak goryczki i jakaś kwaskowatość. Zywiec goryczkę ma i najmniej stracił ze swojego dawnego smaku. W latach PRL-u produkował kilkadzisiąt tysięcy hektolitrow piwa rocznie, dzisiaj miliony. Jak na koncerniak to całkiem nie jest najgorsze. Dużo zależy od serii produkcji i od przechowywania. Powinno być w chłodnym miejscu, a wiadomo jak jest w naszych sklepach.
2020-05-31 15:58:41
Ferdinand Světlý Ležák Premium 12°awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Ferdinand Světlý Ležák Premium 12°
Piana biała, całkiem gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza słomkowa, klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty słodowe, landrynkowy akcent, lekki dms w postaci gotowanej kukurydzy, drożdżowy oraz drzewny klimat. W smaku kukurydziany akcent, dużo słodowości, goryczka iluzoryczna o profilu ziołowym, lekka kontra kwaskowa, czuć minimalną alkoholową woń, spora wodnistość, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel z logiem Ferdinand, etykieta jak za starych czasów, ładnie wykonana graficznie. Warka 10.04.2020. Średnio mi podszedł ten svetly leżak, aromaty są gryzące, mało przyjemne dla podniebienia. Jak na czeski wyrób to kiepściutko... maksymalna ocena jaką mogę zaproponować to 4.
2020-05-31 14:52:56
Kormoran Bezalkoholowy Radler Gorzka Pomarańczaawatar
Gość
Kormoran Bezalkoholowy Radler Gorzka Pomarańcza
To to gwoli ścisłości to w tym radlerze może być ok. 50% soku pomarańczowego gdyż jest to sok zagęszczony(12%), woda dodana jest po to, żeby ten sok odtworzyć ,rozcieńczyć do takiego poziomu jaki występuje naturalnie w owocach.
2020-05-31 14:33:01
Żywiec Jasne Pełneawatar
Gość
Żywiec Jasne Pełne
A ja się nie zgodzę z wami,jeszcze poł roku temu tego piwa nie dało się wypić,a teraz z piw do 3 zł nie ma konkurencji,perła za słodka,Tyskie i Lech to już kompletnie smakują jak woda.
2020-05-31 14:32:38
St. Patricks Irish Darkawatar
Gość
St. Patricks Irish Dark
Dobre piwo, przypomina mi takie, które pilem w pubach w Anglii
2020-05-31 14:25:03
Kormoran Bezalkoholowy Radler Gorzka Pomarańczaawatar
luke123
starstarstarstarstar
Kormoran Bezalkoholowy Radler Gorzka Pomarańcza
Faktycznie, racja.
2020-05-31 13:59:52
Kormoran Bezalkoholowy Radler Gorzka Pomarańczaawatar
Exebeche
starstarstar
Kormoran Bezalkoholowy Radler Gorzka Pomarańcza
Gwoli ścisłości w składzie jest 6% soku. Produkt to 50% piwa, 50% lemoniady. 12% tej ostatniej to sok.
2020-05-31 13:58:20
Schultheiss Pilsenerawatar
Gość
Schultheiss Pilsener
Przyłączam się do opinii Jacelinho. Są piwa lepsze i gorsze od tego. Schłodzone jest bardzo łagodne w smaku, dobrze wchodzi. Szkoda, że aktualnie ciężko na granicy bo pojechałbym sobie do sklepu w DE.
2020-05-31 13:03:58
Birbant Senseiawatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar
Birbant Sensei
Barwa zmętniona pomarańczowa. Piana biała , drobna , trwała i zostawia ładny lacing. W aromacie czuć chmiel , takie egzotyczne nuty jak ja to mówię , piłem kiedyś piwa na tym chmielu i pachniały podobnie. Choć kokosa jak dla mnie tu nie ma. Jaśmin , kwiatowy , kolendra również wyczuwalna. Nie jest hazy w aromacie , ale jako połączenie Witbiera i Ipy jak najbardziej. Skórka pomarańczy również wyczuwalna , nie jakoś mocno ale jest. W smaku dalej nie ma hazy , jest rześkie , dalej jest kolendra , skórka pomarańczy , fajna goryczka , niski gaz , wytrawnie. Jak dla mnie fajne połączenie Witbiera i Ipy , dołączony chmiel Sorachi który niestety nie dał kokosa , gdyby nie napis hazy na puszce dałbym 8 z minusem. A tak muszę obniżyć , z tej 4 to chyba najlepiej wyszła ta puszka. 7 z plusem jak dla mnie. Warka do 30.05.2021
2020-05-31 12:23:01
Birbant Atomicawatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar
Birbant Atomic
Barwa zmętniona ciemno pomarańczowa. Piana biała , drobna , trwała i zostawia spoko lacing. W aromacie fajnie czuć cytrusy , żółte cytrusy jak dla mnie głównie. Nie jest to bomba aromatów , nie ma podjazdu do takich Hazy Disco niestety ale i tak jest dobrze. Pachnie niewątpliwie przyjemnie. Czuć że to mocne piwo , delikatnie alko wyczuwalne w aromacie. W smaku troszeczkę za mało ciała , nie tak jak w żółtej puszce z Birbanta na szczęście. Goryczka niska , jest soczyste , nie jakoś mocno ale wystarczająco wg mnie. Delikatna słodycz , żółte owoce cytrusowe jak dla mnie. Piwo smaczne ,zabójczo pijalne , 7,5 to dobra ocena. Warka do 27.05.2021
2020-05-31 12:14:12
Birbant Imperial Citraawatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar
Birbant Imperial Citra
Barwa ciemne złoto , lekko zmętnione choć nie całkowicie. Piana biała , drobna głównie i troszkę średnich oczek. Jest trwała i zostawia ładny lacing. W aromacie typowa Citra , owoce cytrusowe , nie ma karmelu , trochę zielone cytrusy coś w tym stylu. Nie ma żadnej cebuli ani innego syfu. Pachnie dobrze ale nie jest to żadna bomba aromatów. Pachnie jak piwa sprzed kilku lat. W smaku niestety nie ma goryczki za bardzo , brakuje również ciała. Nie czuć alko , zupełnie bym nie wiedział że to imperialna ipa. Niski gaz , szybko znika , białe owoce również wyczuwalne w smaku , citra zrobiła swoje jeśli chodzi o cytrusy w tym piwie. Piwo samo w sobie dobre , choć ma wady niestety. Zielona pucha z Birbanta miała lepszą goryczkę i nie było tak wodniste jak to. Szkoda , warka do 30.05.2021
2020-05-31 12:06:29
Kulmbacher Edelherb Premium Pilsawatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar
Kulmbacher Edelherb Premium Pils
Barwa słomkowa , klarowna , typowo dla stylu. Piana biała , głównie drobna i troszkę średnich oczek. Jest trwała i zostawia ładny lacing. W aromacie głównie zbożowo , nie ma za bardzo ani chmielu ani siarki , czuć że to niemieckie piwo , pachnie bardziej jak helles. Nieźle choć nie do końca zgodnie ze stylem. W smaku niezła goryczka , słodowe nadal , średni gaz , sesyjne , z średnim ciałem. Jest wytrawne , i ogólnie dużo tu się nie dzieje. Wyszedł bardziej helles choć goryczka nawet niezła. Ogólnie piwo dobre , nie do końca jest to pils niemieckie ale muszę za to obniżyć. Takie 6+ jak dla mnie za tą goryczkę. Warka do 11.12.2020
2020-05-31 11:55:35
Gwarek Na Horyzoncieawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Gwarek Na Horyzoncie
Złote, zamglone, z mizerną białą pianą.
Aromat cytrynowo miodowy. No i nie ma dziwne, około miesiąca do terminu. Zdaje się rocznego.
Prawie odgazowane, wodniste. Smakuje jak pachnie. Goryczka jest niezła.
A ameryki niewiele.
2020-05-31 11:53:42
Seth & Rileys Garage Hard Compoteawatar
Gość
Seth & Rileys Garage Hard Compote
Ogólnie w smaku zero piwa, bardziej smak amareny.
2020-05-31 10:38:46
Zwierzyniec Pilsawatar
Gość
Zwierzyniec Pils
Wśród dzisiejszych ogólnodostępnych piw, które nie mają nic wspólnego z prawdziwym piwem jest ono doskonałe. Mam nadzieje, że nie zmarnują tego.
2020-05-31 08:54:06
AleBrowar & Lervig Joint of Skulls Toffee English Porterawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
AleBrowar & Lervig Joint of Skulls Toffee English Porter
Ciemno buraczkowy kolor. Atol beżowej piany.
W aromacie faktycznie coś na kształt toffee. Nutki maślano słodko karmelowe.
Gładkie. Szczyptę za dużo gazu. Słodkie. Ciała w sam raz.
Smak podobny do aromatu. Tyle że na finiszu jest niezgorsza goryczka. Klasyczna.
Fajne, deserowe i pijalne.
2020-05-31 05:48:14
Pivečka Rauchbier awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Pivečka Rauchbier
Bardzo melanoidynowe, taka esencja z chleba. Gdyby to był koźlak majowy to 7 nawet przy tych parametrach.
2020-05-31 01:29:53
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017
awatar

SATRO

starstar
No cóż, znawca ze mnie żaden, ale potrafię odróżnić różne gatunki piw i wiem, co w nich najważniejsze. Nie jestem piwoszem ą i ę, zdarza mi się pić prosto z flaszy, albo z kubka, bo tak. Mam nadzieję, że coś wniosę.
A, bardzo ważne! Gardzę smakowymi produktami piwopodobnymi, a za nazywanie ich piwem karałbym obcięciem dłoni.
(0)


(9)


(0)


(0)


(0)


(12)


dodane piwa:

wystawione oceny:

Piwa oczekujące na ocenę:

Piwa dodane do ulubionych:

Poszukiwane piwa:

Napisane komentarze:

o Okocim Mistrzowski Porter
Ocena na szybko. Nie jest złe, choć nie pachnie wcale. Smak jest ok, pozostaje długo na języku. Gęste i intensywne choć trudno rozdzielić poszczególne smaki. Jak na piwo liniowe, jest na serio udane.

o Grodziska APA
Kłamali :) Nie daję więcej niż 25!

o Miłosław Marcowe
Smoke zerowy. Piękna piana, Drobna, trwała, taka jaką "się lubi" :D Aromat słodkawy i piwny. Trudno opisać. Lacing ładny. No i tyle by było... W smaku jest wodniste, dość ciężkie, bo nagromadziło się tam sporo nut i smaków, które trudno oddzielić. Wyszedł lekko słodkawy, wyleżany lager bez charakteru, bo brak tu jakiejś wiodącej nuty smakowej. Finisz też słabawy. Drożdży się nie czuje... "Ma kopa", bo to Märzen. TEORETYCZNIE warzony wiosną na ubiegłorocznym słodzie. Jakoś mi się nie do końca chce w to wierzyć, ale OK. Jest mocne i to się czuje. Do prawdziwych Märzenów lekkich i jednocześnie bogatych i wyrazistych sporo mu brakuje. Wysycenie jest OK, nie będzie drażnić "liniowcami", ale też nie przypomina dawnego piwa. Generalnie mimo całej mojej estymy dla Miłosławia nie zamierzam wracać, no chyba że nie będzie nic innego, a będę miał ochotę napić się PIWA i w miarę szybko się wstawić.

o Miłosław Blonde Ale
Po prostu dobre piwo! W aromacie ja osobiście wyczułem kolendrę, której tu nie ma i lekką nutę wanilii. Piana nietrwała, drobnopęcherzykowa. Zerowy lacing, a piana znika całkowicie po minucie mniej więcej. Barwa jest piękna. Jasny bursztyn, klarowny i tradycyjny. Taką barwę powinny mieć klasyczne gatunki piw. Wysycenie jest w porządku, czyli wypośrodkowane, dla mnie mogłoby być odrobinę mocniejsze. W smaku wyczuwa się drożdże, "lekkie" słody i słodkawy, nieco miodowy posmak. Generalnie to nie jest do końca piwo dla "Janusza", ale też nie piwo dla konesera. Goryczki nie stwierdzono. Nie chcę być szowi, ale nie jest to "damskie" piwko, bo ma bardzo naturalny piwny smak, takie trochę "z pnia rżnięte", więc smakuje jak piwo. Nada się na imprezkę. Jest rześkie i lekkie, a jednocześnie dość mocne przez ekstrakt i wyleżenie, co się czuje. Wrócę tu :D PS. Mam do Browaru Miłosław dużą słabość, więc ocena może być nieco subiektywna, ale to piwo zdecydowanie zasługuje na uwagę przy doborze trunków na imprezę!

o Tenczynek Bock
Aromat główne karmel, ale słaby na mojego nosa. Ja osobiście więcej nut nie wyłapałem. Zanim powiem o pianie, to muszę powiedzieć, że u mnie (przy odpowiednim przechowaniu) musiałem siorbać, bo wybiło. Piana gęsta drobnopęcherzykowa, zostawia lacing, ale niestety dość szybko znika. W smaku chlebowo-karmelowe, przypomina mi dość jednoznacznie typowe niemieckie Bocki z małych browarów, ale czegoś tu brakuje. Kolor jest fajny, ciemny brąz przechodzący w bursztyn. Wysycenie typowe dla koźląt, czyli umiarkowane. Ja to sobie tłumaczę, że cukier mu nie pozwala wyjść na zewnątrz :D Nie zgadzam się, że Lukas85, że jest za słodkie. Kozły mają w sobie karmel i to jest ich wyróżnik troszkę. Dla mnie to solidne piwo, choć nieco mało wyrafinowane. Jest OK na wizytę w pubie albo domówkę z przyjaciółmi. Nie jest to piwo do delektowania się.
wykonanie choruzy.pl © 2010