Jesteś w

Czy wiesz, że...

Najstarszym pubem z własnym browarem jest U Flekft w Pradze. Już w piętnastym stuleciu warzono tu piwo - najstarsze bowiem wzmianki pochodzą z 1499 roku.

Najaktywniejsi Użytkownicy

awatar
prisoner
starstarstarstarstar
zobacz więcej »

Najnowsze komentarze

Bojan Pszeniczneawatar
Gość
Bojan Pszeniczne
Piwo beznadziejne. Bardzo mocny metaliczny posmak. Nie da się tego pić.
2021-07-31 17:50:59
Žatecký Gus Světlýawatar
wojtaswb2
starstarstarstarstar
Žatecký Gus Světlý
Piękna czapa piany. Piwo złociste, klarowne. Aromat lekko chmielowy. Dość nikły. Słodowe, słodkawe, średni goryczkowy finisz. Bardzo lekkie. nie jest przegazowane.
2021-07-31 16:35:03
Pinta A Ja Pale Aleawatar
Gość
Pinta A Ja Pale Ale
Idz se Pan/Pani kup Harnasia i ciesz sie smakiem
2021-07-31 16:15:24
Piwo Twierdzowe Niepasteryzowaneawatar
Gość
Piwo Twierdzowe Niepasteryzowane
To akurat pasteryzowane, wersja z ,,Kauflandu,, warka 17.01.22. Z żadnym koncerniakiem to piwo nie ma nic wspólnego. Może kiedyś było jeszcze lepsze, tego nie wiem, daleko mieszkam, ale jak porównam z moim od zawsze regionalnym piwem ( z litości nie wymienię nazwy ) to chciałbym, aby i lubelska Perła tak właśnie jak raciborskie skoncerniała. Wymieniłem, a niech tam...
2021-07-31 15:59:53
Corona Extraawatar
Gość
Corona Extra
To piwo się lubi albo nie zwłaszcza z cytryną/limonką, dla mnie nr 1 w upały tropiki, do golonki to nie pasuje w całości.
2021-07-31 15:50:58
Amber IPAawatar
Lukasz
starstarstarstarstar
Amber IPA
Kolor jasnopomarańczowy, lekko mętne. Piana gęsta, wysoka, średnio trwała. Pachnie klasycznie, jest karmel, lekka żywica. W smaku rześkie, zwiewne, mało słodowości, lekki karmel, goryczka średnia, nie zalega. Wysycenie w sam raz, nie za wysokie.ogolnie piwko jest ok.
2021-07-31 14:49:41
Bojan Triple IPAawatar
Gość
Bojan Triple IPA
Co zrobił Bojan? :D Kolego, nie masz pojęcia o czym mówisz.
2021-07-31 14:02:38
Bojan Triple IPAawatar
Gość
Bojan Triple IPA
Kolego od piwowarskiej wiedzy, kompletnie nie zrozumiałeś, o co mi chodzi. Po prostu uważam, że Marynka i Lubelski pasują do tego stylu jak pięść do oka. Chcieli posypać polskim chmielem, to mogli to zrobić Zulą. Jestem przekonany, że zagrałoby to o wiele lepiej.
2021-07-31 14:01:19
Bojan Triple IPAawatar
Gość
Bojan Triple IPA
Nie idzie, przeczytaj pełny skład.
2021-07-31 13:49:51
Specjal Jasny Pełnyawatar
Gość
Specjal Jasny Pełny
Nad morzem może lepsze, KUJ-POMOR pite i głównie wodnisto-kukurydziane. Nic specjalnego.
2021-07-31 13:34:03
Bojan Triple IPAawatar
Gość
Bojan Triple IPA
Alkohol dobrze ukryty?? :-D Musiałem to piwo pić po setce bimbru, skoro uważasz, że alkohol jest dobrze ukryty.
2021-07-31 13:20:53
Bojan Triple IPAawatar
Gość
Bojan Triple IPA
Zgadzam się. Bardzo słabe piwo.
2021-07-31 13:17:12
Stary Browar Kościerzyna Konopne awatar
Gość
Stary Browar Kościerzyna Konopne
0.2%
2021-07-31 13:16:25
Stary Browar Kościerzyna Konopne awatar
Gość
Stary Browar Kościerzyna Konopne
nie napisali ile w tym jest z konopi ale piłem energola, jadłem czekolade niby też z konopiami i w składzie zawsze coś w stylu "hemp seeds: 0.2"
2021-07-31 13:16:03
Stary Browar Kościerzyna Konopne awatar
Gość
Stary Browar Kościerzyna Konopne
Nie jestem jakimś znawcą, wygląda średnio ale powiem że jedno konopne działa na mnie jak 2 namysłowy pomimo, że ma mniej % a konopia w tym piwie to ściema oczywiście.
2021-07-31 13:14:16
Weizenkönig Hefeweißbierawatar
Gość
Weizenkönig Hefeweißbier
Naprawdę dobry pszeniczniak, przypomina mi dawne pszeniczne Cornelius.

W smaku treściwe, gozdziki, banany, chlebek, inne owoce. Naprawdę więcej niż przyzwoite w smaku, polecam. W porównaniu do wodnistego Ksiazece Pszeniczne, którego polem dzień wcześniej, to jak niebo i ziemia. Wycieczka do Dino i brać śmiało.
2021-07-31 12:56:14
Piwne Podziemie Voice In My Headawatar
lukas85
starstarstarstarstar
Piwne Podziemie Voice In My Head
Bardzo reźkie i owocowe, super aromat. Do wygladu i piany też nje można się przyczepić, jedynie goryczka dość słaba, ale całościowo bardzo dobre.
Polecam
2021-07-31 11:16:10
Bojan Triple IPAawatar
Gość
Bojan Triple IPA
Haha komuś dupsko scisnelo bo Bojan zrobił lepsza ipe niz robi polowa kraftu i to za połowę ceny
2021-07-31 08:26:17
Bojan Triple IPAawatar
Gość
Bojan Triple IPA
Jeżeli z marynki idzie zbudować tak slodki egzotyczny aromat to na cholere nowofalowe chmiele?
2021-07-31 08:24:52
Kampinoskie Jasne Dubeltoweawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Kampinoskie Jasne Dubeltowe
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, zmętnione, nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty słodowe, karmel, aromaty świeżego chleba o ciasteczek, subtelna zbożowość. W smaku pełne, słodowe z iluzoryczną goryczką i większą kontrą kwaskową, karmel obecny na podniebieniu, zadowalająca ilość ciała, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Błonie, etykieta klimatycznie wykonana graficznie, jednak dość ubogo opisana. Warka 15.03.2022. Całkiem przyjemny strong lager, bez nut alkoholowych, jest natomiast chlebek i karmel. Browar Błonie tym razem na plus, takie 6 plus.
2021-07-31 02:07:23
© ocen-piwo.pl 2017
awatar

Reyer

starstarstar
(0)


(30)


(1)


(9)


(0)


(11)


dodane piwa:

wystawione oceny:

Piwa oczekujące na ocenę:
Piwa dodane do ulubionych:
Poszukiwane piwa:

Napisane komentarze:

o Doctor Brew Experimental Double IPA
Będzie łatwiej jak opiszę to "fabularnie": Otwieram butelkę a tu co? Pustka. Już wiem, że pomimo zapewnień będzie słabo. Po nalaniu do szkła widać delikatnie mętny bursztyn. Pierwszy łyk i aż muszę zerknąć na etykietę... Czytam - Double IPA, Goryczka 99. No chyba nie w IBU... bo IBU to bym dał max 40. Drugi łyk - karmel, biszkopt. Słodowa goryczka, lekko cierpka. Trzeci łyk - nuty tytoniowe, ziołowe i delikatna żywica, bardziej widoczna jako goryczka niż aromat. Więcej karmelu jednak nie jest słodkie. Łyk kolejny oraz wszystkie pozostałe do końca butelki - biszkopt, karmel i żywica. Goryczka ściągająca, pestkowo-ziołowa jednak bez aromatów cytrusowych czy choćby nawet chmielowych. Jak na swoją niską intensywność jest rekordowo długo zalegająca i męcząca. Doświadczenia mogę porównać do żucia samego albedo z grapefruita - brak smaku, zalegająca i kumulująca się z każdym łykiem goryczka. Jeszcze nie piłem piwa, którego goryczka by się kumulowała i trwała po 8-10 min po skończeniu konsumpcji. Retronosowo - chmielu brak. Po ogrzaniu lekkie nuty rozpuszczalnikowe i intensywniejsze żywiczne. Na moje oko APA a nie DIPA. Nawet IPĄ bym tego nie nazwał. Owszem, słodowość jest zacna - wyraźna, klarowna i zrównoważona. No ale co to za IPA, w której słód jest bardziej intensywny niż chmiel? 6/10 - Męcząca goryczka, która nie niesie ze sobą żadnego aromatu. Drugi raz na 100% nie kupię ani nikomu nie polecę.

o Tatra Jasne Pełne
Podany skład nie musi mieć nic wspólnego z kompletnym składem produktu. Receptura danego produktu jest chronioną wartością intelektualną danego przedsiębiorstwa - należy wszak ona do tajemnicy handlowej. Jedynym odstępstwem prawnym od tej reguły jest troska o zdrowie i bezpieczeństwo konsumenta, które nakazuje umieszczenie w składzie informacji o substancjach groźnych dla życia bądź należących do alergenów. Spójrz na Colę - jej receptura jest chroniona jak tylko się da, ponoć jest znana przez wyłącznie 2 osoby. Każdy pracownik zajmuje się tylko częścią etapu produkcji a ponadto nie zna kompletnego składu substancji, którymi zarządza. Właśnie dzięki temu Oryginalna Cola ma swój indywidualny, niepodrabialny smak (dyskusyjne, wiem). Przedsiębiorstwa mają prawo udostępnić swój pełny skład jeżeli chcą jednak nie są do tego zobligowane. Jak weźmiemy przykładową butelkę jakiegoś dobrego browaru rzemieślniczego, przeczytamy jego skład i zobaczymy na nim 4 różne słody, cukier kandyzowany, 5 różnych chmieli, skórkę z gorzkiej pomarańczy czy też wanilię wcale nie musi to znaczyć, że nie ma tam jeszcze dodatkowych 2 chmieli, nasion kolendry i proszku z rogu nosorożca.

o Pinta Banana Stout Grand Prix
W zapachu prędzej kanaliza niż banan. W aromacie pomarańcza i baaaardzo cienka kawa, jakby po 5 parzeniu tych samych ziaren. W smaku brak stouta jest za to owocowa kwaśność. Intensywna kwaśność. Goryczka jak i paloność znikoma. (Banana do samego końca brak)

o Doctor Brew Caramba, Caramba!
Piwo, o którym można powiedzieć, że przechodzi kryzys tożsamości. Samo do końca nie wie czym dokładnie jest. Piany brak. Bardziej cierpkie niż gorzkie. Całkowicie wytrawne. Niby ciemniejsze ale tego nie czuć. Rodzynki? Zero. Jakiś tam posmak drewniany i gorzkiego kakao. Poza tym nic. Kompletnie nie ułożone i nieprzemyślane piwo. Żadnego konkretnego motywu przewodniego, żadnej podstawy smakowej. Ot, mieszanina kilku elementów, które w żaden sposób ze sobą połączyć smakowo się nie chcą.

o Piwowarownia Chill Po Dymie
W opisie piwa widnieje informacja o "Jalapenio" a nie Habanero: <<"Chill po dymie" daje czadu wędzonymi słodami i kąsa ostrymi jak brzytwa paprykami jalapenio... Uwolnij zamkniętego w butelce potwora>>
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.