Jesteś w

Czy wiesz, że...

Pierwsze aluminiowe puszki do piwa wymyślono w 1959 roku. Wprowadziła je do sprzedaży firma Pittsburgh Brewing Co w 1962 roku. Puszki te przypominały współczesne puszki do tuńczyka - otwarcie wymagało zerwania całego wieczka.

Najaktywniejsi Użytkownicy

awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar
zobacz więcej »

Najnowsze komentarze

Funky Fluid Tomyski Pilsawatar
VapoRR
starstarstarstarstar
Funky Fluid Tomyski Pils
Barwa: złota, piwo klarowne.

Piana: jak na pilsa bardzo dobra. Wysokiej jakości, śnieżnobiała. Wolno opada. Lacing bardzo wyraźny.

Aromat: niestety niezgodny ze stylem. Goździkowy, przyprawowy, cytrusowy, trochę jakby kwas (nie, że zepsute, chodzi o kwaśne odmiany).

Smak: jest tropikalno-cytrusowy. Poza tym w oddali nieco nut iglastych. Płaski. Zdecydowanie wytrawny. Mało ciała. Po czasie trochę słodkich, też czerwonych owoców wychodzi.

Odczucie w ustach: wysycenie odpowiednie, od wysokiego do średnio wysokiego. Nie za duże. Piwo pomimo 5% alk. wydaje się mniej treściwe od desítki, a może i nawet o stopień niżej.

Zbyt dużo klimatów amerykańskich. Jako american pils uszłoby, ale i tak za dużo tutaj podobieństw do górnej fermentacji. Jest nawet typowa dla ale kwiatowość od chmieli. Jakaś tam dusza pilsa występuje, ale nikła. Słodowość szczątkowa. Mam wrażenie, że wypiłem piwo górnej fermentacji.
2021-06-20 02:24:14
Nepomucen Magnificent Three: Grab It!awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Nepomucen Magnificent Three: Grab It!
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu mocne nuty owocowe, przede wszystkim w wydaniu żółtym i białym, cytrusy, egzotyka, soczysty, soczkowy klimat, czuć solidne nachmielenie, aż chce się spróbować. W smaku pełne i treściwe białe i żółte owoce, ananas, melon grapefruit, goryczka zalegająca o profilu żywicznym, ciut karmelowej słodyczy, zielona cebulka, bardzo dużo chmielowego ciała, gładka, wręcz mleczna faktura, dużo egzotyki, cytrusów, wysoka pijalność, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Degustowane w wersji puszkowej, puszka w zielonej kolorystyce, świetnie wykonana graficznie, dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 29.03.2022. Udana DDH hazy DIPA, choć bardziej soczysta w aromacie niż w smaku. Konkretna dawka chmielenia, wysoka pijalność ale zabrakło mi trochę konkretów na podniebieniu. Jest gładko, mlecznie, ale przy aktualnej konkurencji na rynku, trochę za mało. Ode mnie 7.
2021-06-20 01:36:48
Wolkowo APAawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Wolkowo APA
https://ocen-piwo.pl/volkovskaya-apa-s1-n6581

This is it
2021-06-20 01:09:07
Hopfe Pilsnerawatar
Gość
Hopfe Pilsner
Fajnie, że nas 2x przestrzegłeś i pod perlenbacherem i pod Hopfe. Dzięki mistrzu :-)
A poważnie to piłem obydwa. Hopfe częściej, bo mam biedronkę "bliżej". Ale nadal na tyle daleko, że na codzień piję polskie szambo.. Ale staram się wybierać, te lepsze 15%. Acha mistrzu, sam alkohol też szkodzi zdrowiu. Nie tylko piwo z syropem g-f...
2021-06-20 01:08:33
Bakalar Premium Lagerawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Bakalar Premium Lager
https://ocen-piwo.pl/bakal%C3%A1%C5%99-sv%C4%9Btl%C3%BD-le%C5%BE%C3%A1k-12%C2%B0-s1-n1665

This is it
2021-06-20 01:06:51
Bakalar Pale Lagerawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Bakalar Pale Lager
https://ocen-piwo.pl/bakal%C3%A1%C5%99-sv%C4%9Btl%C3%A1-des%C3%ADtka-dawniej-sv%C4%9Btl%C3%A9-v%C3%BD%C4%8Depn%C3%AD-10%C2%B0-s1-n14641

This is it
2021-06-20 01:06:08
Fortuna Fortunatus I Wild Barley Wine BAawatar
max
starstarstarstarstar
Fortuna Fortunatus I Wild Barley Wine BA
Butelka 721 z 3480
2021-06-19 23:48:32
Fortuna Fortunatus I Wild Barley Wine BAawatar
max
starstarstarstarstar
Fortuna Fortunatus I Wild Barley Wine BA
Ktoś tu pisał, że to piwo traci z czasem.
Ja go piłem dopiero dziś (nabyłem go niedawno).
Nie rzuciło mnie na kolana, aczkolwiek było dobre.
2021-06-19 23:42:40
Perlenbacher Premium Pilsawatar
Gość
Perlenbacher Premium Pils
To prawda odkrecane bylo miodzio , stawialem.go wyzej niz poslkie Piwa . Teraz te piwa maja dwa rodzaje butelka i puszka . butelka producent obok naszej granicy a puszka produkowana jest w głebi niemiec. Kupcie dwa i porownajcie . W skladze maja normę niemieckiego prawa czystości . Wiec jedno i drugie dla zdrowia najlepsze ;)
Niestety 85 % Naszych pseudo piw zawiera syrop glukozowo frukyozowy tj kukurydzianny , pszeniczny to nie to samo co syrop ze słodu jęczmiennego .
Smak zwykłego Pilsa , Nie rośnie po nim brzuch , Lekkie piwko .
Naprawdę polecam .
I cena na duży plus ,
Żubry , Tatry , Piasty , Warki zawierają juz syropik . Warto przestać pić to Polskie oszustwo dla wlasnego zdrowia
2021-06-19 23:41:58
inBrand Koźlakawatar
edd665
starstarstarstarstar
inBrand Koźlak
Ciemnomiedziane, piana biała, szybko ginie. W aromacie słodowość, banany i karmel. W smaku głównie słodycz, trochę paloności, niewielka goryczka. Niskie wysycenie. Ogólnie dobre.
2021-06-19 23:38:17
Hopfe Pilsnerawatar
Gość
Hopfe Pilsner
To to samo piwo co w Lidlu perlenbacher . Ta sama rozlewnia
Teraz piję tylko takie , ponieważ jeszcze w swoim skladze maja normę niemieckiego prawa czystości .
Niestety 85 % Naszych pseudo piw zawiera syrop glukozowo frukyozowy tj kukurydzianny , pszeniczny to nie to samo co syrop ze słodu jęczmiennego .
Smak zwykłego Pilsa , Nie rośnie po nim brzuch , Lekkie piwko .
Naprawdę polecam .
I cena na duży plus ,
Żubry , Tatry , Piasty , Warki zawierają juz syropik . Warto przestać pić to Polskie oszustwo dla wlasnego zdrowia
2021-06-19 23:35:17
Tyskieawatar
DoscGosc
starstarstarstarstar
Tyskie
troche zbyt nagazowane
ale nawet jakaś goryczka jest
jak na polski koncerniak zdumiewa mnie że ma jakiś smak
2021-06-19 22:02:15
BRNX - Browar spiżarnia dworskaawatar
Gość
BRNX - Browar spiżarnia dworska
Piwo rewelka, daje w czoło już po paru łykach, kupuję często
2021-06-19 21:59:26
Desperados Mojitoawatar
Gość
Desperados Mojito
Kiedyś było lepsze, teraz jakieś za bardzo słodkie z aromatem gum orbit, 2/10.
2021-06-19 21:43:25
Cannabis Pussviesis Alus awatar
Gość
Cannabis Pussviesis Alus
Niezłe w smaku mi smakowało
2021-06-19 21:41:04
Funky Fluid Black Currantawatar
DoscGosc
starstarstarstarstar
Funky Fluid Black Currant
zbyt dużo kwaśności
nie czuć piwa
2021-06-19 21:34:07
Okocim Jasne Okocimskieawatar
Gość
Okocim Jasne Okocimskie
Piwo bez zapachu i smaku. Takie nijakie. Po pierwszych łykach czuć słabą goryczkę, która szybko znika a zastępuje ją wszechobecny słód. Chmielu zero. Ogólnie bardzo słabiutko.
2021-06-19 21:16:11
Zakładowy Jak Najbardziejawatar
Gość
Zakładowy Jak Najbardziej
Pomimo tego, że nie lubię tego stylu (i chyba nigdy się do niego nie przekonam), to "Jak Najbardziej" piło mi się z przyjemnością. Szczerze - to ze wszystkich pszenicznych IPek ta jest najbardziej klasowa. Bardzo solidne nachmielenie i zróżnicowanie użytych odmian wprawia w zdumienie. Pomimo tego piwo jest lekkie, rześkie, owocowe w typie nowofalowej pszenicy. W ogóle nie czuć tych procentów - dopiero w żołądku robi się ciepło. Po raz kolejny - jak zazwyczaj ma to miejsce w przypadku piw Zakładowego - wszystko jest bardzo dobrze ułożone i wygładzone. Jedyny minus to przegazowanie - trzeba lać na raty, bo ucieka ze szklanki.
2021-06-19 21:10:48
Nepomucen Halbzeitawatar
Kindi
starstarstarstarstar
Nepomucen Halbzeit
Najsłabsze piwo z "piłkarskiej" serii Nepomucena.
2021-06-19 20:47:23
Żywiec Sesyjne IPAawatar
Kindi
starstarstarstarstar
Żywiec Sesyjne IPA
To zdecydowanie nie jest IPA..... Myślałem że gorzej jak Książęce nie będzie.... Pomyliłem się. Tutaj nie czuć żadnego chmielu, a co dopiero mówić o amerykańskich. ...
2021-06-19 20:40:14
© ocen-piwo.pl 2017
awatar

Panpiroman

starstar
(0)


(7)


(0)


(0)


(0)


(8)


dodane piwa:

wystawione oceny:

Piwa oczekujące na ocenę:

Piwa dodane do ulubionych:

Poszukiwane piwa:

Napisane komentarze:

o Nepomucen Pollock
Mało obfita piana, drobno pęcherzykowa. Barwa brunatna wpadająca w fiolet. W aromacie jagodowe i waniliowe, bardzo przypomina mi świeżą jagodzianke z piekarni. Alkohol trochę gryzie w nos. Smakuje wytrawnie, wysusza podniebienie ale przełamuje to lekka kwaśność i słodki posmak. Tak samo jak w aromacie mocno czuć jagodę i wanilię. W sumie to nie wiem co mam sądzić o tym piwie. Na pewno jest bardzo nietypowe, dziwi mnie to że Nepomucen nazwał je IPA choć z tym stylem nie ma nic wspólnego. Samo w sobie jest dosyć smaczne. Na plus na pewno idzie połączenie wanilii z jagodą.

o Deer Bear Let’s Cook - Mango Gose
Barwa pomarańczowa, piana biała lekko zabarwiona na pomarańczowo, dość obfita ale po chwili znika. W zapachu kwaśne i bardzo czuć mango. W smaku głównie kwaśne lekko słodkie, odrobinę słone na końcu języka. W smaku mango nie jest jakoś dominujące. Bardzo dobre piwo choć w brakuje mi mango oraz soli.

o PiwoWarownia Córka Młynarza
Barwa jasnobrązowa zmetniona nieprzejrzysta, piana znikoma, biała drobno pęcherzykowa krótko się utrzymuje, brak lacingu. W zapachu kwaśne, dominują kwiaty czarnego bzu i pędy sosny za nimi lekki aromat cytrusów i chyba trochę lacto. W smaku kwaśne, długo utrzymuje się w ustach, również czuć smak kwiatów czarnego bzu oraz lekką gorycz od skórki cytryny. Piwo chyba jest zakażone bakteriami kwasu mlekowego ale i tak bardzo dobre. Na plus na pewno idzie kwaśność razem z aromatem i smakiem bzu.

o Komes Poczwórny Bursztynowy
Barwa ciemnobursztynowa, zmętnione nie przejrzyste. Piana obfita, grubo pęcheżykowa zostawiająca lacing. W aromacie wyraźnie wyczuwalny średnio szlachetny alkohol za nim aromat estrowo chmielowy(rodzynki i Świerże śliwki) średni aromat słodowy(chlebowy później lekka czekolada z karmelem)W smaku jest głównie słodowe z nutami melanoidynowymi(przypieczony chleb i lekki biszkopt) dość wytrawne, wyraźnie wyczuwalny lekko piekący alkohol, nieco owocowe, wyraźnie przegazowane. Generalnie jest niezłe, brakuje mi slodowości i treści a przegazowanie jest na tyle duże że nieodgazowane jest niepijalne.

o Miłosław Bezalkoholowe IPA
Barwa słomkowa, zamglone nieprzejrzyste. Piana biała drobno i średnio pęcherzykowa, długo się utrzymuje zostawiając ładny lacing. Aromat herbaciano cytrusowy, trochę brzeczkowy. W smaku dominuje herbata która podbijając goryczkę dobrze maskuje słodycz. Lekko taniczne odczucie w ustach od herbaty i lekki posmak żywiczny od chmielu. Jest to chyba najlepsze bezalkoholowe piwo dostępne na rynku. Herbata robi robotę maskując brzeczkowość i podbijając goryczkę. Jedyne czego mi brakuje to więcej cytrusów w aromacie i smaku.
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.