Jesteś w

Czy wiesz, że...

W znaczeniu ogólnym piwo to każdy napój otrzymany w wyniku enzymatycznej hydrolizy skrobi i białek zawartych w ziarnach zbóż i poddany fermentacji alkoholowej. W węższym znaczeniu pod pojęciem piwa rozumie się zawierający alkohol i dwutlenek węgla napój otrzymany w wyniku fermentacji alkoholowej wody, słodu i chmielu przy użyciu wyselekcjonowanych szczepów drożdży.

Najaktywniejsi Użytkownicy

awatar
Barcelonismo
moderatorstarstarstarstarstar
zobacz więcej »

Najnowsze komentarze

Namysłów Zamkoweawatar
Gość
Namysłów Zamkowe
koorwy z żywca zajechały dobre piwo!
2021-09-21 21:02:25
Namysłów Zamkoweawatar
Gość
Namysłów Zamkowe
sraczka po tym jak padaczka, rozlew Warka
2021-09-21 21:01:45
Colberg Pilsawatar
Gość
Colberg Pils
jaki browar kołobrzeski ?
2021-09-21 21:00:29
MB Pilsawatar
Gość
MB Pils
Piwo podobne do ukraińskiego mocny posmak kukurydzy
2021-09-21 20:42:46
Perła Chmielowaawatar
Gość
Perła Chmielowa
Od ostatniego czasu jedyne, które kupuje. Trafiają do moich rąk same pyszne butelki! Perła Chmielowa Pils na plus! ;-)
2021-09-21 20:21:57
Bosman Fullawatar
Gość
Bosman Full
Nie zgadzam się. Bosman od początku sezonu letniego, poprawił się w smaku. Do tej pory trzyma jakość. Dobre piwo. Lepsze niż tyskie, żywiec, lech..
2021-09-21 19:57:35
Piwne Podziemie California Banger #4awatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Piwne Podziemie California Banger #4
Cytrusy w aromacie. Takie zestowe. Słodowa nuta. Piana średnio obfita, drobno i średnio pęcherzykowa. Piwo jasnożółte, klarowne. W szkle aromat podobny. Trochę cytrusy, ale nie zachwyca. Wysycenie średnie. Ciało dobre. Jest wytrawne. Jest gładkie. Smaki niestety przeciętne. Mało tych cytrusów, a jeśli już są to idą w herbatę. Nawet ta goryczka taka herbaciana. Ewidentne taniny. Przez to utlenienie, piwo sprawia wrażenie słodkiego. Mimo, że jest wytrawne. Dość dziwne. Mimo to jest dość pijalne. Tyle chmieli a wyszło średnio.
2021-09-21 19:47:19
Nepomucen & Funky Fluid CLASSIC WITH A TWIST NO. 5: DDH HOPPY GRODZISKIEawatar
zbieraczek
starstarstarstarstar
Nepomucen & Funky Fluid CLASSIC WITH A TWIST NO. 5: DDH HOPPY GRODZISKIE
Piana średnia, średnio i grubopęcherzykowa.
Barwa zmętniona, jasna słomka.
Zapach - wyraźna wędzonka, taka ogniskowa, może nie jakaś niesamowicie intensywna, ale wyraźna. Do tego dość świeże, chmielowe nuty, cytrusy, trochę tropików.
Smak: wysycenie średnie, rześkie, pijalne, lekkie piwo. Wędzonka jak w zapachu - wyraźna, natomiast nie jest jakaś niesamowicie intensywna, chmiel odświeża, całkiem nieźle łączy się z wędzonką, lepiej niż w zapachu, goryczka niska, zaznaczona, cytrusy bardzo przyjemne, świeże. Mimo iż piwo jest lekkie i orzeźwiające to całość nie sprawia wrażenia wodnistego czy pustego. 8 z plusem
2021-09-21 19:46:57
Funky Fluid New Zealand Pilsawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Funky Fluid New Zealand Pils
Połączenie słodowości i winogroności. Fajny efekt, ale bez zachwytów. Cytrusy są wyczuwalne. Piana niska, drobnopęcherzykowa. Piwo bardzo jasne, dość klarowne. W szkle nuty winogron lepiej wyczuwalne. Dalej też nuty zielonych, niedojrzałych owoców cytrusowych. Wysycenie średnie. Generalnie takie dość przyjemne musowanie. Super ciało. Bardzo jest gładkie. Jest słodowość. Nuty białych winogron. Piwo lekkie. Wyraźnie wytrawne. Jest wszystko dobrze, ale to piwo jest jakieś takie dziwne. Sam nie wiem połączenie pilsa z nutami winogron daje efekt zaskakująco winny. Piwo bardziej przypomina Grape Ale niż klasycznego Pilsa. Czy taki miał być efekt? Nie wiem. Ja mam takie mieszane uczucia. Goryczka spoko i taka krótka.
2021-09-21 19:41:56
Paulaner Hefe-Weißbier Naturtrübawatar
Filipczy
starstarstarstarstar
Paulaner Hefe-Weißbier Naturtrüb
Paulanera uważam za klasykę pszenicznego piwa. Znakomite!
2021-09-21 19:37:17
Deer Beer Handymanawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Deer Beer Handyman
Przyjemne cytrusy. Fajne takie młode pomarańcze. Piwo uwarzone na 11.WFDP. Piana bardzo niska i drobna. Barwa jasnożółta, dość soczyste, mgliste. W szkle aromat podobny, mega cytrusy. No Citra w pełnej krasie. Niestety w smaku już tak dobrze nie jest. Wysycenie raczej średnie. Piwo sesyjne, więc ciało słabe. Gładkość nie jest jakaś rewelacyjna. Jest trochę słodowe. Owocowość jest i cytrusy czuć. Nie są to niestety takie cytrusy jak w aromacie. Brakuje tej lekkości. Trochę słodkie. W smaku bardzo nijako. Szkoda, spodziewałem się po aromacie szczególnie ciekawszego piwa. Goryczka no jakaś jest, ale taka mdła i lekko zalegająca. Jak na piwo co ma takie parametry to brakuje tej zwiewności, lekkości. Piwo jest takie zbyt przeciętne.
2021-09-21 19:34:06
Pinta Hop Attackawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Pinta Hop Attack
W aromacie trochę zaskakująco nijako. Nuty żywiczne. Aromat jakiś taki mało intensywny. Piana średnia, drobna. Żółte, soczyste, dość soczkowe, hazy. W szkle cytrusy, ale tak mało widowiskowe. Trochę taka owsianka. Smak jest o niebo lepszy. Wysycenie średnio-niskie. Ciało myślę dobre. Przyjemna gładkość. Nie jest to jakiś bardzo kremowy efekt, ale spoko. Wyraźna słodka nuta. W smaku więcej owoców tropikalnych. Też cytrusy, choć jednak mniej. Dobór chmieli jest jak dla mnie mało widowiskowy, ale rozumiem ideę uwarzenia piwa na 10-lecie Kraftów w Polsce ;) Piwo ma taki charakterystyczny posmak. Jeszcze go nie zidentyfikowałem. Piwo wyraźnie pijalne. Szybko znika. Piwo chyba jednak delikatnie rozczarowało. Piwo soczyste to na bank. Lekki hopburn. Goryczka trochę niska. Szkoda, bo mogła zamazać inne problemy. Po kilku łykach takie przyciężkie.
2021-09-21 19:28:30
Zakładowy & Pinta Kolektywawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Zakładowy & Pinta Kolektyw
Soczystość to pierwsze co mi przychodzi na myśl, czując aromat piwa. Czuć zarówno owoce tropikalne jak i cytrusy. Mandarynki, mango, marakuja, limonka, te klimaty. Piana dość wysoka, drobnopęcherzykowa. Jasnożółte, dość soczyste, soczkowe, hazy. Po przelaniu do szkła cała masa tropików. Ananas jest, też czuć marakuję. Wysycenie niskie. Piwo mega sesyjne. Ciało z tego względu średnie. Gładkie, nie tyle co lekkie. Tutaj robotę robią płatki ryżowe. Bardzo pijalne. Fajna soczkowość. W smaku czuć Mosaica. Mamy naftę i owoce tropikalne. Jednak nie jest to owocowość z aromatu. Nie, zmieniam zdanie, piwo nie jest bardzo pijalne, jest ultrapijalne. Można by spokojnie 3 takie piwka wypić. Bardzo delikatna słodycz, taka ukryta. Goryczka fajna, średnio mocna, cytrusowa. No fajne piwko. Takie na co dzień. Po raz kolejny przekonuje się, że Zakładowy umie w Ipki. Pysznie lekkie.
2021-09-21 19:21:27
Bosman Fullawatar
Gość
Bosman Full
po kuracji bosmanem na drugi dzień lepiej mieć papier toaletowy w kieszeni i być blisko toalety albo lasu
2021-09-21 19:19:19
Funky Fluid Leviathanawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Funky Fluid Leviathan
Fajna czekolada i kokos w tle. Porterowość gdzieś tam jest, ale czekolada jednak dominuje. Piwo pachnie niczym likier czekoladowy. Piana niska i szybko znika. Piwo ciemne jak Porter, niemal czarne, przejrzyste. W szkle więcej kokosa, ale nie jest to jakiś specjalny efekt. Głównie czekolada i owocowe nuty. No czuć potęgę tego piwa. Jest za wysokie wysycenie. Ciało super. Gęstość wow. Gładkie. Jest zawiesiste. Fajna czekoladowość. Kokos tylko w tle. Owocowość na aftertaste. Czuć, że to nie Stout. Słodziak bardzo. Smaki proste i brak zaskoczenia. Goryczka niska i brakuje kontry do słodyczy. Piwo jest wręcz niesamowicie alkoholowe. Dawno nie piłem tak nieułożonego piwa. Piwo potężne, ale jednak rozczarowanie. Piwo grzeje niczym dobry spiryt. Na zimę by pewnie pasowało ;)
2021-09-21 19:12:18
Beck’sawatar
Gość
Beck’s
wcześniej jeszcze było możliwe teraz jak woda z proszkiem do prania co to jest?
2021-09-21 19:09:03
PINTA Hoppy Crew: Who Snaps First?awatar
David_Haye
starstarstarstarstar
PINTA Hoppy Crew: Who Snaps First?
Piwo o hoprate 50g/l. No takiego piwa nie piłem. Chyba, bo teraz coś kojarzę piwo z Browaru Lubrow :P Mocna owsianka. Owocowo średnio, ale czuć ananasa. Nawet przyjemnie. Piana niska, drobnopęcherzykowa. Piwo żółte, soczyste, soczkowe, hazy. W szkle aromat taki sam. Czuć ananas i lekkie tropiki. Wysycenie średnie.Ciało średnie. Po 20 BLG spodziewam się jednak bardziej gęstego piwa. Gładkość też taka sobie. W smaku smaczne. Ananas aż miło. No rzadko można spotkać tak ananasowe piwo, w którym efekt uzyskano z chmielu. Wyraźnie słodkie. No przyjemne. Mało soczkowe. Soczyste jest. Jest leciutki hopburn. Takie dość lekkie jak na parametry. Nie ma tu jakichkolwiek oznak Double Ipki. Delikatnie czuć alkohol. Goryczka średnia, lekko zalega, albedowa. Nie no mi tam smakuje.
2021-09-21 19:08:38
Piwne Podziemie Chmielokrata Strataawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Piwne Podziemie Chmielokrata Strata
Piękny aromat cytrusów. Jest buchanie z puszki. Do tego ta nuta truskawki. Piana niska, drobnopęcherzykowa. Piwo jasnożółte, nawet soczyste, hazy. Po przelaniu do szkła więcej grejpfruta. Też słodka nuta. Wysycenie niskie. Super ciało. Piwo bardzo gładkie. Takie mięciutkie. Odczucie w ustach rewelacja. Jeśli chodzi o smak to już nie jest tak dobrze. Słaba owocowość. Cytrusy, ale tak mizernie wyczuwalne. Na szczęście nie jest słodowe. Nie jest za słodkie, a już jak na New Englanda to mało słodyczy. Moje skojarzenie to piwa z Funky Fluid. Też niby wszystko dobrze, ale czegoś brakuje. Tu jest podobnie. Czuć świeżość. Piwo jest soczyste. Trochę mało soczkowe jak na New England. Goryczka niska, choć jest zaznaczona. Trochę albedo. Jest niedosyt.
2021-09-21 18:55:58
Nikšićko Pivoawatar
Amciakpiwosz
starstarstarstarstar
Nikšićko Pivo
Pije w Chorwacji i jest z********e kurwa mać!
2021-09-21 18:44:16
Kormoran Świeże Niepasteryzowaneawatar
Gość
Kormoran Świeże Niepasteryzowane
ostatnie polskie piwo co warto i można jeszcze wypić ze smakiem na zdrowie
2021-09-21 18:20:23
© ocen-piwo.pl 2017
awatar

Miran125

starstarstarstarstar
Rocznik 93. Piwa rzemieślnicze pije od 2009, lecz intensywniej od 2012. Spiskowiec Rozkoszy, Gitarzysta lubujący się w sporej ilości gatunków muzycznych oscylujących od rocka i metalu do smooth jazzu i rapu. W 2017 powoli odpalam swój własny browar domowy Strażnica.
FP Browaru: https://www.facebook.com/BroDomStraznica/
(22)


(261)


(0)


(29)


(19)


(85)


dodane piwa:

wystawione oceny:

Piwa oczekujące na ocenę:

Piwa dodane do ulubionych:
Poszukiwane piwa:


Napisane komentarze:

o Aecht Schlenkerla Rauchbier Märzen
Bardzo dobre wyważenie pomiędzy marcowością i dymnym characterem piwa. Ciekawe doświadczenie :)

o Marynka Pils
Jak na takie piwo w tym progu cenowym, to jest o niebo lepsze piwo od koncernowych. Marynkowy charakter jest, natomiast reszta jest nijaka. Co nie zmienia faktu, że to jest moje ulubione piwo z serii "nie ma co wybrać i brak kraftów"

o AleBrowar & Himburgs BKK Herr Axolotl 2019 Pink Guava
Kwaśne ale nie jakoś szałowo, Schodzi strasznie szybko, ale tej gujawy to w w ogóle w tym piwie nie czuć :)

o Kormoran Rosanke 2019
Ciekawe, zupełnie inne niż poprzednie wersje. Dużo jałowca, sporo mięty i całkiem przyjemny smak :) Daje okejke :)

o Golem Exp. 003
To jest chyba najbardziej zakręcone piwo jakie piłem. Pierwszy raz w moim beergeekowym życiu, znalazłem piwo, które pachnie jak tanie wino. Dokładnie Mix Wiśniowy/Beczka Wiśniowa/Amarena. W smaku jest ekstra kwaskowe i przyjemnie lekkie, chociaż pod koniec odrobine męczy :) Polecam :P
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.