Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Jesteś w

 

Witamy miłośników piwa.

Oto gatunki piw godnych uwagi i tych, uwagi nie godnych. 

Oceń polskie browary i polskie piwa. 

 Ilość piw w katalogu:

6557


 Czy wiesz, że...

Czy wiesz że najmocniejsze piwo świata ma aż 41% alkoholu?! \"Sink the Bismarck!\" (zatopić Bismarcka) bo o tym piwie mowa to wynalazek szkockiego browaru BrewDog. Za 330 ml butelkę tego piwa trzeba zapłacić 40 funtów!

Karta użytkownika - Marianek

Statystyka

subskrybenci Osoby subskrybujące komentarze tego użytkownika: 1
Piwa dodane do katalogu: 13zobacz wszystkie
Dotychczas wystawione oceny: 247 zobacz wszystkie oceny


Najwyżej oceniane:
Hornbeer Carribean Rumstout 10/10 (smak:9, zapach:10, wygląd:10)
Revelation Cat Speed King 10/10 (smak:10, zapach:9, wygląd:9)
Hornbeer Black Magic Woman 10/10 (smak:9, zapach:10, wygląd:10)
Pinta Imperator Bałtycki 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:9)
Hornbeer The Fundamental Blackhorn 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:9)
Artezan Preparat 9/10 (smak:10, zapach:9, wygląd:8)
De Molen Heen & Weer 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:8)
Piwne Podziemie Kosiarz Umysłów 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:9)
Cieszyn Porter Ze Szwestką Jubileuszowy 170-Lecie 9/10 (smak:10, zapach:9, wygląd:9)
Hopkins Biohazard 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:9)

Najgorzej oceniane:
Po Godzinach - Barley Wine 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:7)
Cechowe IPA 2/10 (smak:1, zapach:2, wygląd:7)
Żywiec Saison 2/10 (smak:2, zapach:3, wygląd:5)
Gloger Pszeniczne Ciemne 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:5)
Grand Imperial Porter Chili 3/10 (smak:1, zapach:6, wygląd:7)
Żywiec APA 3/10 (smak:3, zapach:4, wygląd:5)
Miłosław Blonde Ale 4/10 (smak:4, zapach:4, wygląd:4)
Kormoran Szoko 4/10 (smak:3, zapach:7, wygląd:6)
Koreb Herbowe 4/10 (smak:4, zapach:4, wygląd:4)
Twigg Black Rob 4/10 (smak:4, zapach:4, wygląd:6)


Piwa czekające na ocenę (0)

Brak

Piwa dodane do ulubionych (0)

Brak

Poszukuje piw (0)

Brak

Napisane komentarze (264)


o Hornbeer Funky Monk
Oko: ciemno-miedziany kolor, piana koloru écru dość niska i szybko znika do niewielkiego krążka, nie zostawia śladu na szkle.. Aromat: ze szkła ? głownie kandyzowane i suszone owoce oraz lekko przyprawy, typu goździk, gałka muszkatołowa. Ze szkła bardziej słodka, dochodzą rodzynki, guma balonowa, skorka ciemnego chleba do tego ożywczy powiew drożdży belgijskich oraz niestety alkoholowość, co przy 8,8% alk. jest niezbyt fajnym zaskoczeniem. Smak: silna podstawa słodowa, dużo suszonych owoców typu zatopionych w kandyzowanym cukrze, banan, goździk,, gałka muszkatołowa, lekka kwaskowość od drożdży, z czasem narasta lekka goryczka typu kwiatowo ? ziołowego, ale finisz jest słodko-pikantny. Typowe mocne belgijskie piwo, słodkie ale bez fajerwerków.

o Baba Jaga Porter
Kolor: prawie czerń z niewielkimi przebłyskami mahoniowymi, piana wysoka, dość gęsta, trwała, zostawia silny ślad. Nos: ze szkła dominacja suszonej śliwki, która daje efekt wędzoność typu ogniskowego, w tle nieznacznie nuty palonych słodów. Ze szkła aromat bogatszy, bardzo ciekawy. Nie ma już dominacji śliwki, jest więcej bakalii, palone słody (gorzka czekolada), jest bardziej słodko (za pewne kokos i daktyle), niż z butelki. Do tego suszona śliwka. Aromaty bardziej subtelne, niż z butelki, ale bardzo ciekawy. Smak: odczucie w pełni w ustach, choć to tylko 212 blg, jest gładko na języku. Kwaskowość od palonych słodów podkręcona przez suszone śliwki, ale w kontrze słodycz od bakalii. Aromaty są bardzo subtelne i trudno zidentyfikować poszczególne bakalie. Wyraźnie czuć czekoladowe nuty, kawowych bardzo słabo. Brakuje goryczki, nie tylko od chmielu, ale także od palonych słodów. Dziwne drapanie w przełyk przy pierwszych łykach, to chyba niestety alkohol dał znać o sobie. O dziwo po pewnym czasie zniknęło.

o Pinta Eisbock Grand Prix
Oko: ciemny rubin, piana średniej wysokości, opada po pewnym czasie do niskiej, ale zostawia znaczący ślad na szkle. Nos: początkowo z butelki trochę bock-owe (chlebowe, zbożowe), z czasem wychodzi inna nuta, bardziej ożywcza, przypominająca drożdżowo-alkoholową, ale w przyjemnym stylu. Ze szkła bardzo mało bocka. Smak: odczucie w ustach gęstości i pełni, smak półsłodki, alkoholu początkowo w ogóle nie czuć. Jest fajna słodycz, oprócz nut melanoidynowych typowych dla bocka mamy wrażenie jakby chleb ciemny został wzbogacony o słodkie suszone owoce, typu żurawina, śliwka. Jest też trochę karmelu. Bardzo dobra pijalność, ale bez ferii smaków.

o Po Godzinach - Barley Wine
Picie tego czegoś było dla nie traumą. Qwa na to powinny być paragrafy. W ogóle nie oddaje stylu, smakuje jak Carlsberg/Tyskie itp. Jedyny atut to zakryty alkohol, zero ciała, zero doznań smakowych i zapachowych. Dno niesamowite. Kolor jest ciekawy i to wszystko.

o Gościszewo 55 Porter Bałtycki Wędzony
Kolor ? ciemny rubin wręcz mahoń, piana bezowa średnia, dość trwała. Aromat ? z butelki dość silny wędzony, w typie ogniskowym oscypkowym. Do tego dochodzi nuta porterowa, palonych słodów. Ze szkła subtelniejszy. Smak ? na pierwszym planie wędzona (ogniskowo-oscypkowa) nuta, ale do tego słodycz lekka, nuty palonych słodów (czekolada, kawa) oraz suszone śliwki. Koniec absolutnie fajny ? narastająca goryczka, nie zalegająca, w typie palonych słodów, gorzkiego kakao oraz delikatnie chmielowa.
wykonanie choruzy.pl © 2010