Jesteś w

Czy wiesz, że...

22 czerwca 1997 roku Steven Petrosino wypil 1 litr piwa w 1,3 sekundy. Od tamtej pory ze wzgledow etycznych, w Ksiedze Rekordow Guinnessa nie sa zamieszczane rekordy dotyczace spozywania alkoholu.

Najnowsze komentarze

Golem Macuiltochtliawatar
windxore
star
Golem Macuiltochtli
Aromat:
Wzajemne przeplatania dwóch dominujących zapachów - mokrego, wędzonego drewna oraz landrynkowej słodyczy. Bardzo przyjemne, bo żaden nie jest nachalny i dobrze się uzupełniają.

Faktura / odczucie w ustach:
Lekkie, pijalne, mało nagazowane.

Smak:
Na początku czuć delikatną kwasowość od limonek. Następnie z jednej strony jest słodki, cukierkowo landrynkowy smak, a zaraz z drugiej czuć bardzo wyraźnie słony posmak. Piwo bardzo przyjemnie kontrastujące, choć w smaku giną te nuty wędzone
2021-01-22 09:12:57
Tatra Jasne Pełneawatar
Gość
Tatra Jasne Pełne
Syf. Zawsze mnie łeb boli i źle się czuję po nim nawet jak wypije tylko 2. W żołądku rewolucje na drugi dzień. Przy końcu nie da się pić tego. Śmierdzi jakimś ruskim spirytusem. Do piwa to jeszcze dużo brakuje. To jakieś zlewki . Lipa i tyle
2021-01-22 08:17:27
Książęce Ciemne Łagodneawatar
meshigene
starstarstarstarstar
Książęce Ciemne Łagodne
Wypiłem i zapomniałem, ale również nie bez przyjemności, smakowało mi trochę przysłodzoną słabą kawą, ale w sumie właściwie nie mam nic przeciwko takiemu piwu.
2021-01-22 05:35:54
Budweiser Budvar Originalawatar
meshigene
starstarstarstarstar
Budweiser Budvar Original
Faktycznie, ja dopiero po wyżej wymienionym pechu dowiedziałem się o co Ci chodzi w Twoich raczej radykalnych komentarzach, bo wcale nie trafiałem na aż tak złe warki z Budweisera, Pilsnera i Kormorana. Teraz nawet trochę się boję przypominać sobie Warmińskie Rewolucje czy Krzepkie z Kormorana.
2021-01-22 04:55:16
Zakładowy Dobrze Wchodziawatar
Gość
Zakładowy Dobrze Wchodzi
Przyzwoite. Mogło by mieć te ibu 60 i blg 16-18 i jakieś 6%. Miało by ciup więcej ciała. Zapach jest naprawdę super 10/10 w smaku trochę za wodniste. Gdyby było ciup dociążone mogło by mieć zapędy na bardzo dobre piwo. Ogólnie 7,5/10
2021-01-22 02:52:05
Alter Beer Valkiriaawatar
Gość
Alter Beer Valkiria
Im więcej próbuję tych cudactw tym bardziej smakują mi zwyczajne pilznery.
2021-01-22 01:36:09
Manufaktura Piwna Piwo na Miodzie Gryczanymawatar
łodyga
star
Manufaktura Piwna Piwo na Miodzie Gryczanym
Ładna, ciemna barwa. W zapachu i smaku dobrze wyczuwalny miód gryczany, jednak mimo to słodycz raczej zrównoważona. Mocno schłodzone niemal się nie pieni. W swojej cenie jedno z najlepszych miodowych piw, zawsze chętnie po nie sięgam.
2021-01-22 01:30:30
Dubuisson Cuvée des Trollsawatar
Januszek
starstarstarstarstar
Dubuisson Cuvée des Trolls
01.03.2022.
Właśnie, słodko, wino, trochę jakby dziko, slono.
Pieni się jak klasyczny belgijczyk. Piana średni pecherze. Klarowne, jasne, blonde.
Po przelaniu aromaty bardziej słodko owocowe.
W smaku lekki. Bardzo dobry. Trochę jakby melon/arbuz, szampan, jabłka. Ogólnie sporo owoców.
2021-01-22 00:14:11
Põhjala x Brewdog Twisted Biscuitawatar
prisoner
starstarstarstarstar
Põhjala x Brewdog Twisted Biscuit
Aromat bardziej zdominowany przyprawami niż aromatami typowy dla Baltic Porter. Wyróżnia się imbir, kardamon, cynamon. Kawa, czekolada daleko w tle. W smaku gładkie dzięki laktozie, przyprawy dominują, finisz kakaowy. Goryczka adekwatna do stylu. Dobre ale bez jakiejś rewelacji.
2021-01-22 00:06:19
Baca Mocnyawatar
Gość
Baca Mocny
Był to piękny test, który zapamiętam do końca życia i jeszcze dłużej. Pozdrawiam z uśmiechem
2021-01-21 23:55:46
Amber Złote Lwyawatar
rewo
starstarstarstarstar
Amber Złote Lwy
Słodowy i wyrazistszy na pewno od koncernowego lagera.
2021-01-21 23:48:38
Baca Mocnyawatar
Gość
Baca Mocny
Oj nie w tym przypadku. Mimo 6% ma wielką góralską moc.
2021-01-21 23:48:32
Na Jurze Ju-Rajska Pomarańczaawatar
Gość
Na Jurze Ju-Rajska Pomarańcza
Piwo rześke, elegancko wchodzi, idealne uzupelnienie do blunta. Na poczatku czuc cytrusiki, finish jak makiem zasiał.
2021-01-21 23:47:34
Palm Amber Aleawatar
meshigene
starstarstarstarstar
Palm Amber Ale
Dramatyczne wysycenie, estry, czerwone jabłka, trochę słodu i już butelka się skończyła, ale drugiej nie chcę, bo nie jestem wielbicielem takiego, chociaż i było dość ciekawie. W takiej cenie to lepiej kupię Leffe.

Ale etykieta to coś z czymś, ja nie zauważywszy na jej dole napisu "BELGIAN AMBER ALE" na początku pomyślałem, że to jakiś strasznie przeceniony harnaś z jakichś dalekich obcych krajów.
2021-01-21 23:46:05
Komes Poczwórny Bursztynowyawatar
meshigene
starstarstarstarstar
Komes Poczwórny Bursztynowy
Dziwnie, mnie ten poczwórniak wydał się bardzo lekko wchodzący nawet z tym "belgijskim" wysyceniem.
2021-01-21 23:27:04
ReCraft Mentor II 24°awatar
Biggala2301
star
ReCraft Mentor II 24°
Zapach wiśnia-śliwka w czekoladzie, ze słodowością. Bardzo przyjemny, intensywny. W smaku goryczkowe, dość alkoholowe. Trochę zbyt mocno wysycone, co psuje ogólne wrażenie.
2021-01-21 23:11:33
Baca Mocnyawatar
Gość
Baca Mocny
Szlachetny, wielowymiarowy trunek, który ma w sobie wielką moc, a swój smak zmienia z każdym kolejnym łykiem. Bardzo estetyczna etykieta z przepięknie uśmiechającym się bacą. Piwo polecane przez ekspertów. Pozdrawiam Anję, która uczestniczyła ze mną w wielkim teście tego smakołyku.
2021-01-21 23:05:11
Namysłów Pilsawatar
Gość
Namysłów Pils
bez komentarza
2021-01-21 22:58:45
Namysłów Pilsawatar
Gość
Namysłów Pils
chyba było przed przejęciem przez żywca bo teraz to jedno z najgorszych
2021-01-21 22:56:50
Pinta The Bruce Storyawatar
Januszek
starstarstarstarstar
Pinta The Bruce Story
W aromacie tylko surowość chmielu. Może trochę za zimne.
Opalizujące, ładna pianka. Kolorek jasne złoto.
Po przelaniu może trochę slodkich landrynek, cytrusow, generalnie nie za ciekawie.
W smaku to samo. Trochę wszystko zlane, cukierki, nafta z nelsona wcale tutaj nie pomaga. Alkoholowy posmak, brak ciała, imo żadnych konkretnych nut. Tragedia nie ma ale imo sredniawka.
2021-01-21 22:52:16
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017
awatar

Elænis

starstarstarstarstar
(5)


(97)


(0)


(23)


(0)


(101)


dodane piwa:

wystawione oceny:

Piwa oczekujące na ocenę:

Piwa dodane do ulubionych:


Poszukiwane piwa:

Napisane komentarze:

o Staropolskie Dworskie
- Szyjka: słód i gdzieś tam w tle może ziołowy chmiel - Barwa: ciemne złoto, prawie klarowne - lekka opalizacja - Piana: drobno- i średnio-pęcherzykowa, na trzy palce, kremowa - Aromat: świeży, lekko słodki słód - Nasycenie: średnio-niskie - Smak: słodowe, z tylko symbolicznie zaznaczoną goryczką (delikatnie metaliczne od chmielu) Ocena: 7/10 Takie marcowe/wiedeńskie - niezbyt złożone ze swej natury, ale pijalne (a do tego o czystym, słodowym profilu). Ogólnie to bardzo miłe zaskoczenie Browarem Staropolskim - trzy przyjemne lagery kupione na stacji benzynowej raczej z racji solidnych butelek z własnym zamknięciem celem domowego wyrobu ginger ale, a tu okazuje się, że są to pełnowartościowe piwa, do których koncerniaki nie mają startu.

o Staropolski PRL Polski Chmiel
- Szyjka: jest słodowo, chlebowo, całkiem słodko - Barwa: ciemne, opalizujące złoto - Piana: drobno-pęcherzykowa, na dwa palce, kremowa - Aromat: słód - Nasycenie: średnio-niskie - Smak: ziemisto-herbaciana goryczka, wyraźnie zaznaczona; półwytrawne; przyjemna baza słodowa - coś pomiędzy herbatnikami maczanymi w czarnej herbacie a keksem Ocena: 8+/10 Wcale przyjemne piwo, w którym słód i chmiel bardzo ładnie się nawzajem uzupełniają.

o Staropolski Pomorskie Świadomie Lekkie
- Szyjka: taki 'chrupki'/świeży chlebowy słód oraz ziołowy chmiel - Barwa: złote, klarowne - Piana: drobno-pęcherzykowa, na jeden palec, kremowa - Aromat: świeży, słodowy - Nasycenie: średnio-niskie - Smak: całkiem wytrawne, lekkie, ale też aksamitne w fakturze; ziołowa goryczka wyczuwalnie zaznaczona; wraz ze wzrostem temperatury na pierwszy plan wysuwa się przyjemny, chlebowy słód Ocena: 8/10 Bardzo pozytywne zaskoczenia - niby sesyjne, ale jednak z charakterem. Ale co najważniejsze przy lagerze - czysty, słodowo-chmielowy profil!

o Inne Beczki Pilzner
- Szyjka: nie jakoś specjalnie mocny, ale jednak aromat tzw. ruskiego szampana i zielonego jabłka w tle - Barwa: jasno złociste, kompletnie zamglone - Piana: drobno- i średnio-pęcherzykowa, na dwa palce, kremowa, ale szybko znika; śladowy lacing - Aromat: dalej estrowo - Nasycenie: średnie - Smak: jest konkretna ziołowa goryczka od pierwszego łyku; całkiem wytrawne, ale bazę słodową też da się wyczuć; niestety, ale ruskiego szampana też da się wyczuć spod tej całkiem przyjemnej goryczki Ocena: 6/10 Piwo sprzeczne wewnętrznie - najpierw bardziej niż na pilsnera niepokojący aromat, potem wcale przyjemna goryczka, a im cieplej, im bardziej stają się wyczuwalne owocowe estry. Jeśli chodzi o cel - uwarzenie pilsa w typie czeskim - to próba nieudana, bo praktycznie nie ma nut maślanych, a i podbudowa słodowa zbyt mała.

o Deer Bear The Leader Naked
- Szyjka: przede wszystkim czekolada, ale także paloność oraz lekka kwaskowość owoców leśnych; potem pojawiają się nuty jakby słodkiego twarogu czy sera, ale bardzo, bardzo subtelne - Barwa: czarne, nieprzejrzyste - Piana: drobno-pęcherzykowa, na pół palca, kawowa; znika w mgnieniu oka - Aromat: czekolada, owoce leśne (i ten słodki ser, jak w jakiś naleśnikach) - Nasycenie: prawie zerowe - Smak: mocny, długo trwający i wypełniający całe usta smak jakby palonej czekolady; pełne, wręcz ciężkie; całkiem gładkie w fakturze; alkohol dobrze ukryty - jak już to lekko wyczuwalny na finiszu, ale bynajmniej nie ordynarny czy przeszkadzający w degustacji Ocena: 8-/10 Niestety, ale piwo obiecuje więcej w aromacie, aniżeli spełnia w smaku - stąd minus przy ocenie. Smak jest jednowymiarowy - czekolada, czekolada i jeszcze raz czekolada (co, rzecz jasna, może być tylko plusem dla miłośników czekolady). Jest OK, ale tylko OK.
wykonanie choruzy.pl © 2010